У Рівному не можуть закрити скандальне кафе

Чиновники та перевіряючі інстанції не можуть вплинути на закриття кафе, яке не дає спокійно жити рівнянам. Мешканці житлового будинку, де працює заклад харчування скаржаться на жахливу антисанітарію у його приміщенні та порушення працівниками законодавства. Натомість регулярні перевірки, причин для закриття закладу не знаходять.

Нещодавно сайт "ВСЕ" розповідав про те, що в рівненському кафе по вул. Замкова, 10-А замість обіцяної кави продають алкоголь з порушенням Законів України та простих санітарних норм. Діючий магазин із самого ранку, до пізнього вечора збирає сп’янілих клієнтів, які влаштовують сварки, бійки, "розбірки", засмічують територію, вступають у конфлікти із незрячими жильцями будинку та справляють свої нужди під вікнами людей та на дитячому майданчику. Натомість регулярні перевірки, причин для закриття закладу не знаходять.

Мешканці будинку вимагають, щоб кафетерій закрили і навели лад в магазині:

- У нас таргани табунами бігають . Травити їх у квартирі немає ніякого сенсу бо з магазину прийдуть знову. - розповідає мешканка будинку. - У під'їзді бігають миші і пацюки. Те ж саме робиться й в магазині. Якось зайшла туди, щоб щось купити і побачила таргана на прилавку. Запитала в продавця чому вони їх не труять. Мені відповіли, що не можна, бо отрута проти тарганів, це хімікати, а вони продуктами торгують. Але таргани і гризуни це далеко не всі проблеми з якими доводиться стикатись мешканцям будинку, через таке сусідство з кафетерієм-генделиком. Сварки, шум і бійки - вже стали тут звичним явищем.

Пан Юрій, який теж живе по сусідству із кафетерієм розповідає:

- Я особисто двічі розбороняв бійки, які могли закінчитися смертю людини. Одного хлопця так били, що якби я не втрутився – його б вбили.

Начальник управління торгівлі, громадського харчування та побутового обслуговування виконавчого комітету Рівненської міської ради Ігор Остапенко розповів, що мешканці будинку, який знаходиться по  вулиці Замкова, 10-А зверталися неодноразово:

- З цього приводу ми маємо напрацьовані матеріали. Ми вже говорили з власницею магазину і по-хорошому, і по-поганому. Поки що не впіймали їх, щоб продавалися алкогольні напої "на розлив". Це ж треба, щоб міліція там постійно сиділа. Зараз ми звернулися до головного управління торгівлі у Києві і чекаємо дозволу на перевірку.

За словами Ігора Остапенка, якщо будуть виявлені у магазині та кафетерії порушення, заклад закриють.

Головний спеціаліст управління торгівлі, громадського харчування та побутового обслуговування міськвиконкому Галина Савицька зі свого боку заявляє, що у разі виявлення порушень, максимум – штраф.

- Закрити їх ми не маємо права. Закон є закон. Буде створена комісія до якої ми залучимо санстанцію, управляння торгівлі, житлово-комунальне господарство і напевне, податкову. Будемо виходити на місце без попередження і приймати міри. Якщо санстанція знайде порушення будуть накладені штрафні санкції, більше - ні. Нехай мешканці будинку подають до суду, а як інакше? До речі, намет біля кафетерію стоїть незаконно. Ми власниці сказали, щоб вона прибрала. (Незважаючи на те, що намет повинні були забрати – він ще і досі стоїть, - прим. авт.) – Ми написали лист на архітектуру про самовільне виставлення намету, ще відповіді немає. Може ще напишемо у міліцію нехай даний заклад візьмуть під свій контроль.  

Варто зазначити,  нещодавно свою перевірку даного магазину та кафетерію проводила інспекція з питань захисту прав споживачів у Рівненській області. За словами головного спеціаліста інспекції Валентини Філіпович у магазині було виявлено ряд порушень, які власниця магазину оперативно усунула.

- Власниця нам сказала, що у кафетерії реалізують лише пиво і готують легкі страви. У них є на це дозвіл, - розповідає Валентина Філіпович. - Також вони мають дозвіл, на продаж горілчаних виробів у магазині.  Попри це, ми виявили ряд порушень і притягнули посадову особу  та об’єкт господарювання до адміністративно-господарської відповідальності.  Всі приписи інспекції власниця магазину виконала, штрафи сплатила. Звісно, перед тим, як проводити перевірку, ми надсилаємо попередження за десять днів і магазин має змогу приготуватися. Коли ми прийшли, то за столиками сиділи мами з дітьми – пили сік, їли морозиво. У момент перевірки там не розпивали алкоголь.  Якщо люди так ставлять питання, то на мою думку, влада повинна забрати дозвіл на роботу кафетерію, або ж продаж алкоголю у магазині.

Сайт "ВСЕ" сподівається, що відповідні органи влади відреагують на скарги рівнян та наведуть лад не лише на Замковій, 10-А, а й у інших подібних закладах. Що з ними робитиме влада Рівного, читайте згодом на нашому сайті.

Коментарі

Таке саме робиться на вул.Вербовій. Там в кіоску продають горілку на розлив.Ми скільки писали Хомку і Остапенку а вони нічого не зробили.Мабуть хазяїн башляє їм! А там громадське місце! Постійно на лавках сидять бомжі.Діти бояться тудою ходити в школу.

Остапенку та "відповідним органам", на жаль, доведеться реагувати на очевидні домисли та перекручення фактів... І яка б не була відповідь - все буде не так для замовників цієї публікації, котрі нещодавно придбали 4-кімнатну квартиру прямо над магазином, а нині, хизуючись звязками з САМИМ паном Хомко, обіцяють будь-що припинити діяльність не тільки кафетерію,а й магазину. Того самого, де інваліди по зору вже десятки років купують найнеобхідніші продукти.
Про упередженість автора викривальних фото свідчить лише фото літнього чоловіка, котрий "влягся прямісінько на траві". Мешканці двору пояснили горе-папараці, що перехожому раптово сало зле і вже викликано "швидку". "Швидка" дійсно за декілька хвилин прибула та цей факт не завадив автору фото надати його журналісту "ВСЕ", вочевидь для більшої переконливості "поведінки п’яних та не адекватних людей".
Слова про зачинені туалети та продаж горілки на розлив - та сама історія.

Остапенко каже, що закриють, а його колега каже - не мають права. Круто. Видно, що Остапенко бреше. Мабуть йому теж башляють. А як інакше, щоб таке кафе працювало більше 5 років, люди скаржаться постійно і нічого............ хто це кришує?

такого роду проблеми вроде раніше вирішували коктейлем молотова)

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.