На Рівненщині, в Тараканівськиму форті, зам губернатора хоче зробити музей і ресторан

На Рівненщині працюють над створенням музею першої світової війни. Його планують облаштувати в унікальній споруді – у Тараканівському форті. У своєму роді цей об’єкт в Україні єдиний.

 

 

 

 

Тараканівський форт перебував на балансі Міністерства оборони, проте тепер форт, який залишиться у державній власності, передають у підпорядкування місцевій владі, повідомив голова облдержадміністрації Василь Берташ.

Тож у найбільш пристосованих приміщеннях форту відкриють виставкові зали. На сьогодні вже є домовленість із колекціонерами, які передадуть сюди експонати, що стосуються першої світової війни. Тут також розроблять цікаві маршрути. Окрім цього, організовувати тематичні дійства готові й реконструктори. А ще тут планують відкрити стилізований ресторан.

- Тараканівський форт є дуже цікавим об’єктом. Водночас він потребує не значних капіталовкладень, а уваги і догляду, - прокоментував заступник голови облдержадміністрації Олексій Губанов. -  До того ж він має вигідне географічне розташування – розміщений неподалік траси Київ-Чоп, якою щодоби проїжджає 5 тисяч авто. А це потенційні туристи. Логічно було б створити тут музей Першої світової війни. Якщо ж тут будуть туристи, то тут же можна зробити й заклад харчування - ресторан.

Олексій Губанов в одній з "круглих кімнат" Тараканівського форту

Тараканівський форт — оборонна споруда, архітектурна пам'ятка 19 століття. Розташована неподалік села Тараканів, Дубенського району на Рівненщині. Неподалік проходить автомобільна траса Київ — Чоп.

Після третього поділу Польщі наприкінці 18 століття по лінії Збараж — Броди — Берестечко — Сокаль пройшов кордон між Російською та Австрійською імперіями. Для оборони своїх західних рубежів царський уряд приймає рішення про будівництво системи оборонних укріплень. Під містечком Дубно для захисту залізничної лінії Львів — Київ будується Дубенський форт, що став відоміший у наш час під назвою Тараканівський форт.

Перші випробування для форту припадають на роки Першої світової війни. На початку війни у 1915 році частини південно-західного російського фронту відійшли з форту без бою. Руйнування об'єктів укріплення розпочалося влітку 1916 року, коли під час Брусиловського прориву російські частини вибили з цих укріплень частини 4-ої австрійської армії. В цих боях загинуло 200 австрійських солдатів, які поховані біля форту.

1920 року, під час Польсько-радянської війни, війська Будьонного не змогли сходу вибити поляків з форту. Під час Другої світової війни бої за форт не велось повномасштабних операцій, а лише бої локального значення. 1965 року Міністерство торгівлі УРСР зробило спробу обладнати на базі форту склад консервованої продукції.

Більше фото шукайте тут "Тараканівський форт - це варто побачити. ФОТОРЕПОРТАЖ"

 

Коментарі

Цікаво, а сума "розпилу" яка...
Блін ну і капча...тут чорт голову зламає

А чому тільки музей і кабак, а де баня і бардєль?

Оце толкова ідея, бачу риганали вміють не тільки красти. Але всеодно, Свобода прийде, Бандеру наведе!

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.