Коли спорудять скандальний довгобуд у Рівному?

Новобудову у Рівному, що на вулиці Соборній, 283 поблизу Луцького кільця, не можуть добудувати вже кілька років. Люди свого часу вклали у квадратні метри чималі гроші, проте будівництво було зупинене. В експлуатацію житловий комплекс "Золота підкова" мали здати ще у 2009. Проте, свого часу столична фірма-забудовник, ТОВ "Перша Українська Індустріально-Інвестиційна компанія", яка і мала закінчити цей будинок, звела його лише на 30 відсотків та зникла.

Іншим замовником будівництва був ПрАТ «Рівнебуд», який також не виконав взятих на себе зобов’язань. Обурені рівняни і мітингували під міською радою, і звертались до Президента України та врешті решт ситуація зрушила з мертвої точки.

Нагадаємо, що третього липня 2013 року в приміщенні Рівненського міськвиконкому оселилися, доведені до відчаю після декількох років поневірянь, люди.  Обурені рівняни пояснили свої дії тим, що міська влада і всі інші органи місцевого самоврядування не допомагають вирішити  проблему, зокрема добудувати багатоквартирний будинок. За словами вкладників, їх навіть не пускають на сесію Рівнеради для того, щоб вони могли виступити перед депутатами. 

Голова Рівненської ОДА Василь Берташ прокоментував ситуацію з житловим комплексом:

- Це був дуже проблемний об’єкт. Адже ми не можемо за ним прослідкувати. Є сьогодні чимало приватних підприємств, які будують житло і куди люди вкладають кошти. Коли ж вкладники "Золотої підкови" дали чітко зрозуміти, що не збираються дарувати свої гроші невідомо кому, ситуація з довгобудом набула розголосу. Місцевій владі все ж довелося втрутитись і знайти того, хто візьметься закінчувати будівництво. В подальшому замовника будівництва було змінено. Новий забудовник зобов’язується видати 53 квартири людям, які й починали інвестувати гроші в зведення "Золотої підкови", пише Сфера ТВ.

Проте і тут все виявилось не зовсім просто. Адже попередній забудовник уклав у 2007 році договір іпотеки з банком, де предметом іпотеки є майнові права на квартири вищевказаного будівництва. Згідно умов договору, приватний нотаріус наклав заборону на відчуження зазначених в договорі майнових прав на предмет іпотеки. Наявність накладених заборон перешкоджала залученню необхідних коштів для завершення будівництва. Тому, аби захистити інтереси вкладників прокуратурою Рівного до господарського суду було скеровано позов про визнання вищезгаданого договору недійсним, який служителі Феміди задовольнили ще минулоріч.

- Через суди зараз довели, щоб це будівництво дійшло до логічного завершення. Аби цей будинок був збудований і мешканці краю, котрі вклали туди гроші, отримали квартири. Нині влада краю працює над тим, аби "Золоту підкову" включити в президентські програми будівництва доступного житла. Тож завдяки бюджетному фінансуванню й коштам майбутніх новоселів, схоже, вдастся оперативно завершити комплекс на Соборній, 283, - говорить Василь Берташ.

Щоб якнайшвидше допомогти людям, які вклали власні гроші в зведення багатоповерхівки та роками чекають на новосілля влада підшукала нового інвестора та хоче включити «Золоту підкову» в президентські програми будівництва доступного житла. Новим змовником будівництва став концерн «Східно-європейський будівельний альянс», директором якого є Сергій Полоцький.

Один з будівельників, який працює на будівництві багатоповерхівки на вулиці Мельника розповів, що їх бригада була тимчасово переведена на будівництво житлового комплексу «Золота підкова», проте цю інформацію не підтвердив директор Сергій Полоцький:

- Зараз ведеться будівництво. Його планується завершити в наступному році. А яке відношення має будинок на вулиці Мельника до Золотої підкови?

Отож чи добудують багатоповерхівку та чи зможуть сімї заселитись у новобудову покаже час.

Коментарі

Читаючи цю статтю, приходиш до висновку, що владі зовсім нема ніякого діла до жителів міста і до їх проблем. Берташ говорить, щзо влада не може прослідкувати.... А для чого ж тоді нарід за неї голосує? Щоб Берташ добре їв і довго спав за відрахування рівнянами грошей на його зарплату? Де ж спати тоді тим батькам і дітям, в яких вкрали гроші і недобудували дім.

І кому потрібні, точніше хто зголосивсь, жити в СИЛІКАТНОМУ будинку, да оце розвели людей, ще не відомо це добре чи погано що він не добудований

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.