Професія - мама

„Найбагатшій” мамі села Межиріч на День села вручили подарунок за подвиг материнства. Вона народила і виховала 9 дітей – 6 хлопчиків і 3 лапочки дочки.   Про труднощі і  радощі багатодітного „вулика”  в розмові з Оксаною Петрівною Рудюк. 

Корінна жителька Межиріча, зі своїм майбутнім чоловіком Анатолієм познайомилась завдяки своїй мамі.

– Вона працювала на пивзаводі і взяла мене з собою на екскурсію. Тоді такі колективні поїздки на вихідні були звичайною справою, – згадує Оксана Петрівна. – На пивзаводі вантажником працював і Анатолій, який теж їхав з нами. Сподобались одне одному і  невдовзі одружились. Я була старшою і з трьох сестер, то так першою і заміж вийшла. Жили все життя з моїми батьками і ось лише 7 років як стали самостійними – батьки купили собі хату.

Першою народилась Інночка, яка вже заміжня і подарувала мамі онука. Одружений і син Саша. Він теж вже має сина і мешкає у дружини. Третій син, Діма зараз служить на Одещині в Збройних силах України.

– Поїздка до сина присягу була нашою першою далекою мандрівкою за усі роки життя, – ділиться багатодітна мама. – Спочатку думали не їхати, а гроші сину вислати. Переживали на кого ж менших залишимо, але за дітьми наглядала Інна. І добре, що поїхали. Це настільки хвилююча подія! Мені настільки шкода було хлопців, які мешкають близенько, а батьки до яких не приїхали. Вони були як сироти!

Сьогодні Діма службою задоволений, каже що готуються  до міжконтинентальних навчань і в рамках підготовки в частину вже приїздили представники НАТО.  

Четверта дитина Рудюків – син Павло, який вчиться у місцевому ВПУ на кухаря. Сергій закінчив 9 клас, Орест –  7- класник, Богдан –  5 класник,  Дарина – другокласниця, а найменша Юля, яка за маминих рук не злазила під час розмови,  піде в садочок при місцевій школі. До речі, Юля народилась вагою 4, 5 кілограми!

– Напевне, в сім’ї таки головна мама, – роблю висновок, спостерігаючи за поведінкою дітей. 

  • Звичайно, що все на мені, – погоджується жінка. – Чоловік поміняв багато робіт, їздив на заробітки, а зараз працює в СПП „ Розвазьке”. Завжди правою рукою була мені старша донька. Старші гляділи менших і у всьому завжди слухались. Разом на городі, разом по господарству. Знаєте, я привчила дітей не бути вибагливими. Що зварила, те і їдять.  Йдемо на базар щось купувати – теж знаємо міру. Мої діти не тицяють пальцями як інші – купи і все. І подарунків якихось особливих не вимагають на дні народження, бо розуміють, що статки не дозволяють.  Я завжди маю знати де мої діти, коли затримуються. До речі, на телефони хлопці собі заробили самостійно. Якби були подаровані, то, впевнена, менш би цінувались. 
  • А мені Миколай приніс іграшковий замок, – розповідає Даринка. – Я йому листа написала, а мама передала. І книжку приніс, то я її вже прочитала.  І Юлі він  теж такий подарунок приніс.
  • – Так, „співпрацюємо” з Миколаєм і стараємось  допомогти йому, – сміється мама.

Цікавлюсь, а що ж мамі дарують діти на день народження . Каже і квіти, і посуд, і речі, зроблені власноруч.

– Найоригінальнішим подарунком була картина з тіста, яку Богдан зробив мені на День матері, – зізнається співрозмовниця. –  Але я завжди їм повторюю: найцінніший  подарунок – ваше здоров’я  і слухняність. А сама собі роблю подарунки в неділю: приходжу після церкви і  кажу, що мене немає вдома. Отак і відпочиваю.

 Два роки тому, коли багатодітна мама стала ще і бабусею, з’явилась невеличка проблема. Менші стали ревнувати матусю до онука. Казали, що мама Данюшу більше любить. Та з часом це пройшло, бо Інна з чоловіком лиш в гості до батьків приїжджають.

Запитую Оксану Петрівну, що ж все таки найважче в такому сімейному вулику. Фізична втома, фінансова скрута  чи...

  • Знаєте, буває порою так тяжко, руки опускаються і сил немає. Але підійде до тебе малеча, посміхнеться, це ж така радість! – ділиться джінка. – А найважче – це те, що мене чекає з Нового року. Найменшій Юлі виповнюється 6. Державної допомоги вже не буде. Потрібно іти працювати, бо мені ж тільки 40 років. А де в селі можна знайти роботу жінці у моєму віці? Чому багатодітним можна іти на пенсію лиш в 50? Невже народивши  9 дітей, я не заслужила мінімальної пенсії в держави? Чому в будинках сімейного типу виплачують гроші на дітей до 18 років? Бо там чужих виховують? Я б поїхала на заробітки, але ж душа болітиме за дітей!

А ще багатодітній мамі болить душа і за те, як сьогодні молоді батьки виховують своїх чад у безвідмовності.

– Мій онук заходить в магазин і не вміючи ще добре говорити,  починає просити одне друге, трєте. Я йому пояснюю: купимо все тобі, а що ж іншим діткам в магазині залишиться? Вони ж теж хочуть чогось доброго! – ось такі аргументи багатодітної мами- бабусі. І варто б брати з неї приклад, бо дітей виховала хороших. У цьому переконаний  і сільський голова Межиріча Микола Губернюк.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.