На Рівненщині багатодітній мамі відмовилися заплатити допомогу на дітей

Попри рішення суду першої інстанції та ухвалу апеляційного суду, які зобов’язали управління праці та соціального захисту населення Здолбунівської РДА виплатити заборгованість по виплаті допомоги при народженні  дитини, мама чотирьох дітей гроші так і не отримала. Ця судова тяганина триває більше двох років, відтак журналіст сайту «ВСЕ» вирішила з’ясовувати усі обставини цієї справи.

Людмила Дащинська вийшла заміж за араба і від цього шлюбу у 2010 році народила двох дівчаток-близнючок - Аміру та Саміру. Діти є громадянками України. Вагiтнiсть у жінки була важкою i дітки народилися недоношеними у 25 тижнів з вагою 840 та 860 грамів відповідно. Три місяці лікарі боролися за життя дітей та здоров’я їхньої мами, у якої виникли серйозні проблеми.

- Після народження дітей довгий період лежала на витяжці, бо почалися окрім всього великі проблеми із спиною, - розповідає Людмила Дащинська. – Коли нас виписали із лікарні, я ні на секунду не могла залишити дітей самих. Лише коли дівчаткам виповнилося по 11 місяців, звернулася за передбаченою Законом допомогою. Мені заплатили на обох дівчаток за 11 місяців – 40 000 гривень. Ще 60 000 мали заплатити пізніше.

Для того, аби «виходити» дітей та вилікуватися самій, жінка виїхала за кордон до чоловіка в Об'єднані Арабські Емірати. З того часу, управління праці та соціального захисту населення Здолбунівської райдержадміністрації прийняло рішення припинити виплату коштів багатодітній мамі, мотивуючи це тим, що вони нібито не можуть проконтролювати використання коштів.

Близнята Аміра та Саміра

Пані Людмила змушена була звернутися до суду. Представник управління соцзахисту у суді намагався довести, що оскільки за ці гроші батьки повинні створити належні умови для повноцінного утримання та виховання дітей, а у даному випадку проконтролювати куди саме піде грошова допомога неможливо, то виплату потрібно припинити. За його словами, державний соціальний інспектор органів праці та соціального захисту населення проводить вибірковий моніторинг цільового використання допомоги. При перевірці ж з’ясувалося, що сім’я виїхала з кордон.

- Я писала куди тільки могла листи та скарги, щоб відреагували на цю ситуацію. В районному управлінні соцзахисту мені в очі заявили, що нічого не заплатять і що у мене немає совісті… Вони залишили моїх дітей без законної грошової допомоги і заявляють, що у мене немає совісті, – скаржиться Людмила Дащинська. -  Мабуть думають, що я тут розкошую у Дубаях з чотирма дітьми… Тим часом, недоношені діти потребують особливого догляду  і більших матеріальних вкладень аніж доношені. Та і я лікуюся до цього часу після тяжких пологів. Мені дуже тяжко матеріально. Я вже стільки сліз виплакала та i нервів… Благаю, допоможіть!

Керівник юридичного відділу «Міжнародного комітету сприяння боротьбі з корупцією та тіньовою економікою» (куди звернулася жінка за допомогою, - прим. авт.) Ліана Диновська заявляє, що припинення виплати по догляду за дітьми  при народженні у даному випадку є незаконним. Слова юристки підтверджує суд:

- Керівник управління соцзахисту Здоблунівського району, попри рішення суду та рішення апеляційного суду, які зобов’язали його виплатити кошти Людмилі Дащинській, їх так і не виплатив. Окрім того, державна виконавча служба Головного управління юстиції у Рівненській області відкрила виконавче провадження та зобов’язала управління соцзахисту самостійно виконати його до 30 липня поточного року. Ми вважаємо, що у даному випадку були порушені права малолітніх дітей та їхньої мами передбачені Конституцією України. Жінку протиправно позбавили можливості належним чином утримувати дітей. З відповідним зверненням ми звернулися у прокуратуру Здолбунівського району з вимогою перевірити законність дій начальника управління праці та притягнути до передбаченої чинним законодавством України відповідальності, - резюмувала пані Диновська.

Тим часом, управління соцзахисту подало касацію на ухвалу апеляційного суду.

Коментарі

Шановна ГІСТЬ (ви навіть своє ім"я не зважились написати)! Допомога належить Людмилі згідно основного Закону України - Конституції України, а також інших нормативно-правових актів. Той факт, що українські лікарі не можуть допомогти людині зберегти життя її дітям ще не підстава для того, щоб відмовляти їй у виплаті належної їй допомоги. Як Ви вже бачили - у неї не тільки дівчатка, а ЧОТИРИ дитини! І з приводу того, що їй є за що купувати хліб та лікуватися - не вам судити. Вона в першу чергу ЖІНКА, яка народили громадян УКРАЇНИ. І ми повинні пишатися такими жінками, а не писати ганебні коментарі. Я здивована, що саме жінка ТАКЕ написала на адресу жінки. А як спеціаліст в галузі права з досвідом роботи більш ніж 17 років можу зауважити, що Закон повністю на боці Людмили!!!

Прежде, чем осуждать меня, возьми мою обувь и пройди мой путь, попробуй мои слезы, почувствуй мою боль. Наткнись на каждый камень, о который споткнулась я. И только потом говори, что знаешь, как правильно жить.и как правильно поступать,

Не суди и судим не будеш!!!!!И ненадо считать чужих доходов,они не с неба падают...если я и хочу что то вернуть ,то ето все по закону....А ЕСЛИ МЫ ВСЕ И БУДЕМ МОЛЧАТЬ ТО ТАК И БУДЕТ КАТИТСЯ В ПРОПАСТЬ НАША СТРАНА!!!!а ЗАВИСТЬ-ЕТО САМОЕ СТРАШНОЕ!!!

Такі ж обставини і в нашій сім*ї. За новонароджену україночку невісці виплатили половину грошей, а для невиплати другої половини знайшли причину, прислали лист, що не відвідує лікарів. Їх нам і не потрібно було відвідувати, так як дитинка здорова. Всі прививки привезли і зарегістрували в поліклініці. Місцево дитина не була привита, так як жила в другому місці. Яке має значення де дитина проживає і їсть хліб. Вона -дочка українців. Наша премудра ВР підтасувала закони щоб не допомогати молодим сім*ям вирощувати дітей, а контролювати народженість дітей у бомжів. Будуть , бачите, родити для грошей, а виховувати не будуть. А те, що сама держава породила велику кількість цих самих бомжів своєю неправільною політикою, чомусь на це закриває очі. Та разом з тим і відчиталась перед своїми виборцями за допомогу малонародженим. І ця банда чинуш вже давно живе за своїми статками в Європі, ще й перегнала її, а молодим батькам вказує на закон.

В Емірати жінка поїхала до чоловіка... їй днями мають зробити операцію. А щодо того чи бідують вони, то не наші з вами проблеми. Законом предабчено, значить зобовязані виплатити.

Если есть возможность ездить в Эмираты и там лечится пускай там и дальше лечится сомневаюсь что бедуют и хлеба не за что купить. Тут и так много матерей которые на грани. Только вопрос в том что тот остаток который должны были выплатить раздерибанили.)

А скiльки таких мам ще е по всiй Украiнi,якiпросто мовчать бо знають що це лишня трата нервiв та i часу.....ПРОШУ ХТО НЕ БАЙДУЖИЙ ДО ЦЬОГО,ДОПОМОЖiТЬ ВСТАНОВИТИ СПРАВЕДЛИВiСТЬ!!!!!!!Нехай все буде по закону...

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.