Про етнофестиваль на Рівненщині устами його учасників

Минулого тижня на Острожчині проходив цікавий етнофестиваль. В його рамках було безліч майстер- класів. Один з них – з основ журналістики. Його завданням було написати новину на тему ”100 слів про етнофестиваль” пропонуємо вашій увазі 3 роботи команд-учасників. 

„Новомалинська Любава”- все про все

 16-19 серпня цього року  в Новомалині відбувся грандіозний фестиваль „Новомалинська Любава”. Його метою, за словами головного організатора Олега Швеця,  було виховання в дітей любов і до своєї держави, культури та історії, пропагування здорового способу життя. У програмі фестивалю були і екстрим-квест, змагання на перетягування канату, тягання возів, перегони на байдарках, бій мішками, етнодискотека.

 Спеціально для дітей було запрошено гостей з організації „Казкоманія” м. Львів, які зачарували всіх своєю вечірньою казкою. Етнофест зібрав 10 команд з міст і сіл Рівненської області, які дивували своїми вміннями та спритністю. На нашу думку, фестиваль пройшов вдало. Тому ми сподіваємось, що „Новомалинська Любава”стане традицією і буде проводитись щороку. На наступний рік запрошуємо всіх охочих до забав.

Команда „ Живчик”, с. Новомалин

 

Як проходив етнофестиваль

Як співається у пісні, все із доброго чи злого починається з малого. Ми є першою сходинкою на шляху до побудови вільної, вільної,  квітучої України. І саме у наших руках майбутнє. На наші плечі лягає відповідальність за збереження чистим довкілля, народних звичаїв і традицій. Щоб розпалити вогонь патріотизму, проводяться різноманітні заходи. Етнофестиваль „Новомалинська Любава” зібрав найспортивнішу та найактивнішу молодь Рівненщини. Впродовж 4 днів команди приймали участь у спортивних квестах, туристичних змаганнях, заплавах на байдарках, відкривали у собі творчі здібності на різноманітних майстер-класах. Особливо учасникам сподобався живопис, де кожен проявив оригінальність і від душі повеселився. Козацькі забави допомогли кожному випробувати свою міць, силу, витривалість і відчути себе справжніми богатирями.

„Новомалинська Любава” зібрала найкращих і ми сподіваємось, що вона стане традиційним святом Острожчини.

 

Команда „ Еверест”, с. Оженин

 

 

А ви були на „Новомалинській Любаві?”

Етнофестиваль „Новомалинська Любава”, який відбувся в с. Новомалин з 16 по 19 серпня, вразив усіх особистим стилем.  Захід був спланований керівником Острозького молодіжного клубу ”Здрав Будь” Олегом Швецем. В рамках фестивалю проводився Всеукраїнський семінар-практикум „ Я, моя сім’я, мій рід, моя Земля”, метою якого було збереження культурних та духовних традицій українсього народу, що є актуальним для сучасної молоді, основним завданням організіаторів було закласти в дітях стимулювання до розвитку та замінити зло добром.

Атмолсфера фесту дійсно була казковою. І не маленький вклад в це зробив керівник кухні Олександр Юрчук:

  • На кухні головне – порядок та хороший настрій, який забезпечує чудовий смак їжі. Спочатку було нелегко: 2 відра картоплі чистили 3 години поспіль та ще й потрібно було не забувати про вегетаріанців. Працював я кочегаром, посудомийкою, кухарем, проте воїстину задоволений результатом своєї роботи. Ситі та усміхнені діти – це успіх.

На фесті можна було відновитись і духовно, в чому дітям допомагав Сергій Гончарук – інструктор з психо-фізичних систем природного руху „ Білий яр”. Як зінається сам інструктор, більшість дітей постіно шукають нових вржень і відчуттів,але перебуваючи в  дисгармонії з собою, багато втрачають. Він показував учасникам різноманітні вправи, що відкрили особистий потенціал та вивільнили приховану енергію.

І справді, дивлячись на задоволені обличчя, дійсно можна побачити, що фестиваль – це перлинка, яку відкрили 16 серпня 2013 року. Сподіваємось, що вона стане традиційною не лише для місцевих жителів, а і для гостей з інших областей.

 

Капітан команди „ Кульбаба” Катерина Богданець, с. Межиріч

 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.