Сергій Стоцький: ”Збагатитись енергетично можна лише від рідних”

Письменник, видавець, художник, тренер, мандрівник, вчитель трансцендентальної медитації Сергій Стоцький був одним із тренерів етнофестивалю „Новомалинська Любава”. Там він доступно і цікаво  давав відповіді на одвічні питання „хто винен”  і „що робити” аби жити повноцінно.

Він жив у багатьох країнах світу, займався спортом, шукав себе і знає як одному вижити в умовах диких лісів. В Америці Сергій  почав займатися йогою. Ці заняття допомогли по- перше, скинути зайву вагу, по-друге, зрозуміти, що себе можна реалізувати лише в своїй країні.

– Йога бере свої корені в індійській культурі та філософії. Тому вона  вмикає ДНК тих людей, які  звідти походять. Це так звана родова пам’ять. У мене ж ДНК слов’янського походження, тому свого часу мій наставник з йоги порадив мені повернутися на батьківщину і там самореалзовуватись, – розповідає  Сергій Стоцький. – Він підказав  і шлях до цього: придбати вишиванку, побувати на національному святі і спробувати себе у національному танці. Так я і зробив. На одне  із свят  я вивчив  козацький бойовий танець, увійшов в його ритм і... Це важко пояснити словами, але ось це розчинення в національних традиціях, ритмах  допомогло мені зрозуміти багато речей, переоцінити своє ставлення до рідних, друзів. Я почав багато часу проводити зі своїм дідусем, з яким раніше спілкувався мало, доглядати за садом, садити квіти, дерева, які з часом заплодоносили. Я відчув себе українцем, якого єднають з небом і землею невидимі ниті. Це і є отой стовб, опора вашого життя.  Пам’ятаєте як у „Алхіміка”? Шукаючи скарби по світу, знайшов їх у себе, поруч. Ось так і я після повернення на Україну почав писати книги, видав уже 4, займатися  тренінгами.

Сергій констатує, що у багатьох з нас стосунки з рідними гірші, ніж з друзями. Ми мало спілкуємось з ними і часто ворогуємо. При цьому допомагати, як правило,  стараємось чужим людям, друзям. А це є одностороння віддача енергії. Вона виснажує.

– Ми  часто живемо на роботі, повністю їй віддаючись. А на рідних у нас просто не вистачає сил, часу. Це відбувається тому, що ота сила віддана чужим людям, – продовжує тренер. –  Збагатитись енергетично  можна лише від рідних людей: віддаючи їм, ми повертаємо собі. Стосунки з близькими повинні базуватися на принципі оздоровлення.  Тобто це увага, спілкування, турбота, взаморозуміння. Пам‘ятаю як мені довелося доглядати за своєю бабусею після інсульту. Пройшов час і вона таки стала на ноги, а я після цього відчув прилив сил, творчості. Ось такий баланс.  

Друзі, на його думку, це ті, з ким у тебе спільний гумор і спільні інтереси. А вороги – це люди, які допомагають стати сильнішими. Тому їх треба поважати і уміти програвати достойно, адже і поразки  роблять нас сильнішими.

– Наші традиції – це ключ до саморозкриття, до самореалізації. Кожна людина має свої таланти, потрібно їх розкрити і вірити в себе. Треба мати волю і всюди іти з відкритими очима, – переконаний Сергій Стоцький.

 

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.