У Рівному перинатальному центрі померло немовля, тіло дитини підмінили…

Рівненський перинатальний центр знову в епіценрі скандалу. Через лікарську помилку медиків Рівненського перинатального центру померло немовля, - заявляють батьки дитини. Подружжя Шевчуків Любов та Олег переконані: під час пологів лікарі травмували немовля і, як наслідок, через 2 тижні дівчинка померла.

У висновку Волинської СМЕ (судово-медична експертиза), яка проводила розтин тіла сказано: причиною смерті став токсоплазмоз (паразитарне захворювання людини і тварини з групи кишкових інвазій, яка характеризується ураженням нервової системи. Під час вагітності захворювання можна діагностувати і методом профілактики зменшити ризики інфікування дитини, - прим. авт.)  Пізніше жінка здала свої аналізи – цієї хвороби у неї не виявили.

Під час другої судово-медичної  експертизи, яку провели вже у Житомирі,  дали висновок,   що токсоплазмоз не міг бути причиною смерті, а причиною смерті був енцефаліт (захворювання характеризуються запаленням головного мозуку, - при.авт.) та фіброзна пневмонія. Ба, більше, експерт повідомив, що тканини тіла, представлені на експертизу належать дорослій людині, а не немовляті. Батьки заявляють: тіло підмінили.

З самого початку, для Олега та Любові вагітність була бажаною, бо вже тривалий період подружжя мріяло про другу дитину. Жінка завагітніла на початку 2010-ого року. Пані Любов розповідає, що ніяких проблем під час вагітності не було, всі аналізи та результати і УЗД були хорошими. Народжувати вирішили в обласному перинатальному центрі. Пологи були важкими, а коли після шести годин тяжких потуг у родзалі Любов так і не народила, лікар став видушувати з неї немовля ліктями.

Мати новонародженої дитини Любов Шевчук

-  Лікар, який приймав пологи, душив ліктем, із силою натискав, я думаю, що це стало причиною тих ускладнень і смерті дитини. І ці гематоми  підшлункової, і селезінки. Це наслідок отих його дій, - розповідає Любов Шевчук.

Після всього, жінці зробили кесарів розтин. Новонароджену відразу забрали від мами у реанімацію. Дівчинку батьки встигли назвати Софією.

Батько дитини Олег Шевчук

- Коли я побачив, в якому стані наша донечка, - розповідає батько Олег Шевчук. – Дівчинка сама не дихала, була підключена до системи штучної вентиляції легень,  попросив, щоб її перевели у спеціалізоване відділення обласної лікарні, де такими дітками займаються, але моє прохання не виконали. Інших діток приїздила карета швидкої допомоги і забирала в іншу лікарню, а нашу дитинку - ні.

Подружжя заявляє: їхня донька померла через травми, отримані при народженні. Нажаль довести вони цього не можуть. Вони вважають, що  правоохоронці навмисне затягують справу вже два з половиною роки з метою уникнення покарання для лікарів.

- Очевидно, що лікарі припустились помилки, яка є кримінальною, і на даний момент справа кваліфікується по 140-ій статті, це недбальство, і вже в жовтні цього року термін її давності закінчується і скоріш за все, лікарі не понесуть кримінальної відповідальності, - каже Любов Шевчук.

Головний лікар КЗ "Обласний перинатальний центр" Вікторія Єнікеєва

Зі свого боку, у перинатальному центрі себе винними не вважають. Головний лікар КЗ "Обласний перинатальний центр" Вікторія Єнікеєва запевняє, що персонал зробив усе можливе для порятунки дитини, а лікар, який приймав пологи вже поніс дисциплінарне стягнення:

-  Пологи були ускладнені, пологи були оперативні, і дитина народилась у важкому стані. Випадок був визнаний, як не попереджувальний за рахунок того, що дитина померла від інфікування, яке по всім даним дає більше, як 50 відсотків смертності. Лікар, який вів пологи, він 3 роки тому отримав дисциплінарне стягнення, був переведений на роботу в інше відділення, був направлений на атестаційну комісію, де був позбавлений кваліфікаційної категорії.

Чи винні лікарі, з’ясовують і слідчі Рівненського міськвідділу міліції. Правоохоронці виправдовуються: розслідування справи затягнулось, адже довго чекали на результати двох судово-медичних експертиз.

Заступник начальника Рівненського МВ міліції Олександр Панасюк

- На даний час в даному кримінальному провадженні проведено дві складні судово-медичні експертизи, долучені всі необхідні документи, які дають можливість на сьогоднішній день прийняти остаточне рішення в даному кримінальному провадженні. В поточному місяці остаточно процесуальне рішення буде прийнято за погодженням з прокуратурою, - зазначив перший заступник начальника Рівненського МВ міліції Олександр Панасюк.

Перший заступник прокурора Рівного Андрій Максимчук

Ми звернулися за коментарем до прокуратури.

- У Волинському  відділенні бюро судово-медичної експертизи сказали про причину смерті захворювання токсоплазмоз, - пояснює першй заступник прокурора Рівного Андрій Максимчук, -  Житомирське бюро СМЕ написали, що токсоплазмоз не міг бути причиною смерті, а причиною смерті був зовсім інший діагноз. Як пише комісія експертів, між діями службових осіб перинатального центру та наслідками у формі смерті дитини відсутній прямий причинний зв'язок.

Натомість подружжя Шевчуків не вірить в жоден з висновків експертів.

- В першому висновку експерта гістологічні матеріали належать моїй дитині, а коли вже робилась друга експертиза, то експерт сказав, що органи, які представлені на експертизу, належать дорослій людині, тобто виникає питання, куди вони поділись, що могло статись з речовими доказами, - плаче мати дитини.

Куди поділись речові докази, подружжю Шевчуків ніхто не пояснив. Щоб це дізнатись, жінка звернулась в Генеральну прокуратуру. Відповіді поки не отримала. Вона переконана: у смерті її дитини, попри висновки експертів, винні медики перинатального центру. Любов хоче, щоб вони понесли за це кримінальну відповідальність, а історія, яку їй довелося пережити, більше ні з ким, ніколи не повторилась…

 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.