У Рівному учасників протестного пікніка скандальний ресторан зустрів водою і цукерками на палочці. ФОТО

Про скандал навколо ресторану "ЛІОН", який захопив шматочок парку Шевченка і без жодних документів облаштував там літні столики для своїх заможних відвідувачів, чули напевно всі. Серед тих "усіх" віднайшлося декілька громадських активістів, які на широкий загал запропонували піти до "ЛІОНу" та влаштувати там на захопленій закладом парковій зоні пікнік. Сказано - зроблено. У неділю, 1 вересня, більш як півсотні рівнян взявши покривала, наїдки, ігри та навіть музичні інструменти зібралися тут для спільного відпочинку. Зібралися, аби випрацювати спільний план дій задля порятунку рідного міста від подібних вихідок підприємливих бізнесменів.

Від цієї, скажемо прямо, зухвалої, але єдиноправильної витівки рівненських активістів, очікували різних сценаріїв. При чому, у ролі сценаристів тут мало виступити у першу чергу керівництво ресторану "ЛІОН". Адже цілком прозорим мотивам влаштування пікніка протиставлялись можливі варіанти реакції з боку "ліонівців".

А варіанти були різні: від залучення "тітушок" чи закриття літньої терраси, до сценарію протилежного, як то кажуть, зустрічі "з хлібом і сіллю". При чому, останній варіант, здавалося б, чи не найбільше міг зіграти на руку керівництву ресторану "ЛІОН". Адже дозволивши громадянам влаштувати пікнік, вони не накликали б на себе гніву. Водночас, якби під час відпочинку хтось випадково чи навмисне пошкодив би майно закладу, адміністрація мала б привід сказати, що, мовляв, ми облагородили рівнянам шматочок парку, а вони прийшли і все поламали. Тож на руку "пікнікарям", які просто хочуть повернути паркову землю місту і недопустити таких ситуацій у майбутньому, це точно не зіграло б.

Див. також Громадськість Рівного влаштує пікнік у скандальному ресторані "ЛІОН"

Напевно, ресторан "тримають" люди не дурні, тож сценарію в стилі 90-х вони не допустили, пішовши, як то кажуть, мирним шляхом. Знаючи, що до закладу завітають десятки рішуче налаштованих рівнян, вони влаштували на літній терасі... свято Дня знань. В усіх їхніх діях спостерігалася чітка стратегія, як реакція на усі публічно обговорені у соцмережах задуми громадських активістів.

На вході розмістили бочки із водою, зазначивши, що куштувати її можуть усі відвідувачі парку.

На території закладу розмістили кошики із пиріжками з текстом "Безкоштовно для школярів".

Літня тераса була прикрашена кольоровими кульками, які дівчата-офіціанти охоче роздавали дітям та багато посміхалися. Хоча, як здалося автору цих рядків, давалося їм це не просто.

І це ще не все: усіх присутніх "ліонівці" пригощали так званими "цукерками на палочці", рознісши їх по столах на терасі.

В довершення цього на столах на літньому майданчику ресторану були розкладені... розмальовки із кольоровими олівцями. 

Який же чудовий цей заклад, ресторан "ЛІОН", чи не так? За свій кошт облаштував для рівнян шматочок парку, організував свято Дня знань із безкоштовними частунками і цукерочками на палочці! Ай молодці. Ну що ще хочуть ці активісти від "ЛІОНу", чого причепилися?

Напевно, саме ці слова хотіло би почути керівництво ресторану у підсумку. Можливо, почули б, якби усі не розуміли, для чого це було зроблено. Від цієї награної показовості та натягнутих посмішок дівчат із бейджиками образ ресторану "ЛІОН" в очах громади навряд чи покращиться. Відібрана у рівнян паркова земля після вилизування активістами цукерок на палочці так і залишиться захопленою. А прецедент залишиться прецедентом. Сподіватися на те, що попивши безкоштовної водички рівняни відмовляться від ідеї повернути паркову зону у власність міста, мабуть, не варто. Горде звання "РІВНЯНИН" не дозволить їм цього зробити. 

Чи, можливо, керівництво "ЛІОНу" заперечить тому, що всі ці "фішки" були організовані виключно під "пікнік" активістів? Так, авжеж! Ресторан постійно безкоштовно частує людей з парку на цій території! Заможні відвідувачі закладу, напевно, від цього узахваті і через це всім своїм друзям рекомендують "ЛІОН".

Чи все ж "свято знань" перед приходом рівненських активістів на літній террасі було влаштоване уперше, як контраргумент громадянській ініціативі? Хай кожен дасть відповідь собі сам. А якщо власники "ЛІОНу" хочуть дати відповідь на сайті "ВСЕ", ми готові надати їм таку можливість.

Автор став свідком цікавої ситуації. Коли хтось із активісток запитав у працівників ресторану де знаходиться туалет, ті відповіли, що вбиральня доступна лише відвідувачам закладу. "А ми тоді хто?" - здивувалася відвідувачка. "Ви знаходитесь на парковій зоні, а не в ресторані", - сухо відповіла офіціант, загубивши посмішку.

Буквально за мить вже на "парковій зоні" відвідувач, який не входив до числа учасників пікніка, замовив шампанське. Проте принести його чоловікові відмовили. "Бачите, у нас відбувається акція, ми зараз не можемо винести алкоголь на вулиці", - зніяковіла офіціант. Тобто, якби поруч не було громадських активістів, працівниця ресторану продала б алкоголь для відвідувача паркової зони, щоб той перехилив чарочку-другу? А як же закон, що забороняє вживання алкоголю в громадських місцях, до яких належить і паркова зона? 

До речі, серед рівнян пробігла хвиля занепокоєння щодо голих електродротів, які стирчать із трави на літньому майданчику. Адже на пікніку дехто прийшов зі своїми дітьми, частина яких може спробувати перевірити що ж це стирчить з-під землі. Хотілося б вірити, що ці кабелі - залишки колись паркового освітлення - знеструмлені і не становлять загрози для відвідувачів.

Прикметно, що ніхто із міської влади на пікнік не прийшов. Натомість по периметру працювали півдюжини працівників силових органів.

Окрім громадських активістів та журналістів, на пікнік завітали представники духовенства і навіть бізнесу. Наприклад, протестантський пастор Сергій Мусевич (праворуч) і бізнесмен Олег Хижняк (ліворуч).

До ресторану також прийшов і один депутат Рівнеради - Олександр Лащук. На зустрічі він розповів скільки у Рівному існує об'єктів, самочинно захоплених бізнесменами, та яка доля чекає літній майданчик біля "ЛІОНу".

А тим часом один з ініціаторів пікніка Святослав Клічук повідомив, що недільний пікнік біля "ЛІОНу" - це лише початок. Активісти планують як мінімум один раз на тиждень збиратися на літньому майданчику для тематичних зустрічей в рамках таких пікніків. Це триватиме доти, доки питання захопленого майданчика не буде вирішено.

Загалом пікнік за участю рівнян пройшов майже весело. Люди грали в настільні ігри, споживали наїдки, принесені із собою, жваво спілкувалися, а дехто навіть грав на музичних інструментах.

Було майже весело, оскільки над кожним тяготіло усвідомлення того, що саме біда усіх згуртувала. А з іншого боку, якщо громада, на відміну від влади, здатна самоорганізуватися і вирішити наболілу для міста проблему, її чекає велике майбутнє. Головне, йти до кінця і вірити у те, що робиш... Бо хто, як не ми?

Хто ще був на пікніку? Як розважалися рівняни? Більше фото у нашій ФОТОГАЛЕРЕЇ

Коментарі

Шок у всього інтелігентного населення України,що робить ця влада з останнім багатством України-матінкою землею!!!Ця мерзота з "вищих кіл" вже не знає як їм "скрутитися",А "українському вибору"-ще мало?Як у вас вистарчає совісті знов виходити на політичну арену та розповідати людям знов байки?

Хороша спроба, представник ЛІОНУ, але на щастя парк - надбання громади, а не власників ресторану, тому просимо заббратися геть звідти. Люди там самі будуть вирашувати як їм відпочивати, чи пікніком чи ні.

таке враження, шо перед тим, як на тому шматку тіриторії не було ліону, саме там! постійно! народ щбирався на пікнік
за всі роки проживання в рівному я ні разу не бачила саме "пікніку" в цьому парку (якщо, звісно, значення цього слова не змінилось і пікнік - це нічне розпивання алкоголю по лавкам)
розвели срач, головне, скільки написали!
а про рекламу - чиста правда. я про той ліон давно не чула, не ходила, але ось тепер в мене з*яилось непереборне бажання піти туди, на злобу дня, так сказать

Є рішення міського суду, який визнав Що Ліон назаконно захопив паркову теріторію, Ци рішенням адміністрація Ресторану оштрафована, на заклад теж накладен штраф. Ліон забов"язаний залишити теріторію. Рішення однозначне, апеляції Ліон не подавав все, нехай забирається, чого не ясно? А він продовжує займатися не законною підприємницькою діяльністю, продовжує порушивати правила торгівлі спиртними напоями в громадських місцях. Наша міліція, прокуратура цього чомусь не бачить, от чим визван "пікнік", громадскість звернеться до відповідних органів з відповідними запитами. Подивимось. Були там на "пікніку" і два лобіста за порушення Хижняк і Мусевич про цих осіб і писали дописувачі, як про "липового пастора і "співвласника" Ліону. Рішення суду до виконання!

0,05 га (500 м.кв.) А шо?

піар-технолог закінчив сільгосптєхнікум?

Що там яйце вже курку вчить? ти зроби собі імя, підпишися ним, і тоді до тебе хтось прислухається імхо. Тут всі мочать журналістів ВСЕ, а вони чи не єдині нормальні журналісти у Рівному (крім ще декількох - Тет, Курсик).

а скільки квадратних метрів землі займає та літня тераса?

Пане Сашко, що тут робиться? Люди не зрозуміли в чому суть, бо не має фактів, а одна тріпня. Або складіть посвідчення журналістів, або тему висвітліть зрозуміло. Бо складається враження, що справді Ліон замовив рекламу, а ви відпрацьовуєте. Ну просто бардак. Зі сторони гляньте, говорять про все, крім теми про землю.

Говорю, як піар-технолог. Позитивна валентність це власне та енергія яку людина готова затрачати на досягнення цілей. А негативна валентність свідчить про те, що дана ОСОБА , яку обливають брудом,не особливо концентрується на словесно-поносних труднощах, а виключно на досягненні мети. Чим вищий показник негативної (базаранини) валентності тим краще і ближче до цілі. Згадайте товариша Сергія, Олега Осуховського,а вже депутат ВР.

Сторінки

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.