І мама-героїня, і почесний донор

У минулому році острожани  Олена Ігорівна та Іван Михайлович Шолохови відзначили  30-річницю подружнього життя. Їх найбільше багатство – п’ятеро дітей, за що жінка удостоєна  звання матір-героїня. Нині, коли Олена Ігорівна вже і досвід бабусі має, каже, що  дітей ростити важко не було, що життя своїм задоволена і вважає себе щасливою жінкою.

Її мама та бабуся- корінні острожанки. Олена ж народилася в Криму, де мама працювала вчителькою. Там жінка познайомилась з своїм майбутнім чоловіком. Починали спільне життя із свекрухою, згодом приїхали в Острог.

– Першою народилася Анечка, у 1983 році, – розповідає жінка. – Їм’я першій доньці давала я, чоловік був не проти. У 1984 у Ані з’явилась сестричка – Таня. Коля народився на Миколи, у 1985, Володя в 1987. Його назвали в честь діда. А наш найменшенький, Владислав народився в 2002-му. До речі, я у сім’ї росла одна, а моя бабуся свого часу народила трійню – Віру, Надію і Любов. Тож за традицією, через покоління, двійня чи трійня могли і в мене народитись. Коли ходила вагітна Колею, а ще тоді УЗІ не було, були припущення на двійню. Однак не судилося.

Після народження Колі в Олени Ігорівни відмовили ноги, але з часом здоров’я прийшло в норму  і ця проблема не злякала жінку народити ще двох дітей. Вона розповідає, що  особливих труднощів у догляді за дітьми- погодками не відчувала, що вони гляділи одне одного. Росли сини і доньки слухняними, спокійними, завжди все робили разом.

– Сьогодні один миє посуд, завтра  – інший. І хлопці це робили, і дівчата. І прибирання було на всіх поділене. Мені не потрібно вказувати кому що робити. Вони все знали самі. Своїх дітей ніколи не балувала, до всіх однаково ставилась.  І найменший, наш мізинчик,  улюбленцем  не був. Хоча через велику різницю у віці між дітьми з Владиком вже мені було важкувато.  Та і йому завжди повторюю: „У школу йдеш, щоб вчитися, вчителів слухати”, — продовжує багатодітна мама. – Якось, коли Володя  народився, прийшла медичка з черговим оглядом і здивувалась, що ж у нас так тихо. Питає, де ж ваші старші діти. А вони собі в іншій кімнаті як мишенята граються.

Олена Ігорівна зізнається, що чоловік у відношенні до дітей завжди був більш м’якший. Згадує як колись сусіди по багатоповерхівці поскаржились, що діти шумлять, бігають по хаті. Вона і сказала, аби чоловік паска на них узяв. Коли ж він з паском увійшов до кімнати дітей, ті просто розсміялись: батько і пасок речі несумісні. А от з кухнею у Івана Михайловича стосунки дружніші. Як готує щось, то смачніше, ніж дружина, яка звикла економніше і м’ясо у  стравах використовувати, і інші компоненти. Взагалі ж будь-яка домашня робота в цій сім’ї не ділиться – чоловік допомагає дружині, а вона йому при потребі.  Відпочинок влітку на морі усією сім’єю – теж був доброю традицією, як і відзначення днів народжень усіх дітей в сімейному колі. Мамі  ж подарунки роблять з урахуванням її побажань, підходячи до цього дипломатично і заздалегідь.   

Сьогодні уся родина збирається разом, коли в гості до мами приїжджає донька Тетяна з Криму. Тоді і старша Аня з Хорова навідується, щоб з сестрою побачитись. Люблять тещу і  зяті, які одразу стали називати її мамою, і онуки. Та любляча бабуся із ними строгою буває. І коли Анін син чує бабусине „ Артем!”, а не звичайне „Тьомочка”, це означає її незадоволення.

А ще Олена Ігорівна має звання „ Почесного донора” з 2001 року. Його присвоюють тим, хто був донором 40 раз. Вперше вона здала кров у 1989 році, працюючи у станцї переливання крові. Згадує, що тоді вона одразу відчула прилив сил і роботу, яку планувала зробити за два дні, зробила за день. З тих пір і на пологовий будинок здавала, і на терміновий порятунок, коли потрібна була саме її група крові  ІІ+.

Раніше жінка вишивала рушники, в’язала дітям шкарпетки, шила – має спеціальність швачки і 2 швейні машинки в домі.  Сьогоднішнє ж хобі Олени Ігорівни -  вишивання бісером. Так на 80-річчя свекрухи вишила бісером образок,  ікону святого Миколая в машину зятю і чоловіку, картину з дельфінами.

– Ні про що в житті не шкодую,  – каже співрозмовниця і додає, що узаконене недавно сурогатне материнство вона схвалює. Якби була при здоров’ї і сама б виносила ще одну дитину для бездітної пари.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.