Чому на будівництві депутата Рівнеради ледь не загинув невідомий?

Реконструкція нежитлової будівлі під торгово-адміністративний центр на вулиці Соборній, 332 у Рівному, схоже, відкладається. Після того, як 4 вересня там впав і ледь не загинув чоловік, будівельні роботи зупинено. Сайт чесних новин «ВСЕ» спробував «розмотати клубок», пов'язаний із цим трагічним випадком.

 

Депутатська реконструкція

Раніше на місці будівельних робіт стояла старенька хата, яка нібито належить до історичної спадщини Рівного і не підлягає зносу. Її кілька років тому викупила дружина колишнього депутата Рівненської міської ради Михайла Кириллова пані Світлана Шеремет.

Як повідомляла газета «Рівне вечірнє», спочатку це приміщення вона орендувала і начебто здійснила у ньому невід'ємні поліпшення, що дало право на його викуп. Поліпшення полягали в укріпленні напівзруйнованих стін. Втім, вочевидь, ці «покращені» стіни не підійшли Світлані Шеремет, оскільки їх вирішили знести. Земельну ділянку під цією будівлею Світлані Шеремет надали в оренду на 49 років для здійснення реконструкції приміщення з його добудовою.

- Знесення стін - це і є реконструкція цього приміщення, - пояснив її чоловік Михайло Кириллов. - Знести їх вирішили після того, як при обстеженні виявилося, що у будівлі практично немає фундаменту, тобто він зроблений з цегли, що й призвело до руйнування стін. Нині проводиться реконструкція і розширення площі будівлі. Закінчити всі роботи плануємо наступної весни.

Злощасний будинок після реконструкції виліз за межі тротуару. Ймовірно відкриті двері закладу блокуватимуть весь потік пішеходів на тротуарі. Однак забудовники не пояснили чим обумовлена така жадібність до квадратних метрів. 

Трагічний випадок

Можливо, й справді планували закінчити будівельні роботи до весни 2014 року, якби не трапилася біда-лишенько – під час висотних робіт впав один із працівників. Як пояснив «ВСЕ» Дмитро Мельник  з головного управління Державної служби з надзвичайний ситуацій, 4 вересня по обіді рятувальники отримали дзвінок від рівненських медиків із проханням допомогти зняти тіло чоловіка.

- Медики прибувши на місце трагічної події не змогли зняти чоловіка, що падаючи застряг на другому поверсі будівництва, - повідомив Дмитро Мельник. - На місце події прибули рятувальний автомобіль і наш штаб, тобто приїхали двома автівками. Рятувальники поклали чоловіка на спеціальне ложе, за допомогою мотузок швиденько спустили постраждалого і завантажили до швидкої. В цій операції брали участь 4-5 рятувальників. Що було далі, не знаю.

З реанімації в нейрохірургію

А ми дізналися. Травмованого чоловіка привезли до реанімаційного відділення Центральної міської лікарні Рівного. Сьогодні вранці там повідомили кореспондентові «ВСЕ», що постраждалого направили до нейрохірургічного відділення і наразі він знаходиться в палаті інтенсивної терапії. У цьому відділенні по телефону називати діагноз потерпілого відмовилися, лише зазначили, що він знаходиться у вкрай важкому стані і за його життя нині борються.

Порушили кримінальну справу

Інспектор СКЗ Рівненського МВ УМВС України в Рівненській області Надії Юрчук коментуючи цю ситуацію для сайту «ВСЕ» повідомила, що 4 вересня до міськвідділу надійшло повідомлення із ЦМЛ Рівного про те, що до їхнього реанімаційного відділення доставлена невідома особа із травмами, отриманими в наслідок падіння із висотного будівництва.

- Слідчо-оперативна група виїхала на місце події, проте там нікого не застала, - зазначила Надія Юрчук. – Коли група прибула до лікарні, виявилося, що чоловік без свідомості. Нині відкрите кримінальне провадження за частиною 1 статті 125 Кримінального кодексу України, а саме «умисне нанесення тілесних ушкоджень». Зараз проводиться слідство, тож нічого більш конкретного наразі сказати не можемо. Якби постраждалий був при свідомості, справа рухалася б швидше.

Держгірпромнагляд не повідомили…

Коли сайт чесних новин зв’язався із заступником начальника територіального управління Держгірпромнагляду у Рівненській області Іваном Онищуком, той зазначив, що про цей випадок проінформований, але слідчі дії їхньою установою не ведуться.

- Відповідно до законодавства, про трагічні випадки на будівництві ми повинні бути повідомлені від суб’єкта господарювання – тобто від роботодавця тієї людини або організації, на території якої трапився нещасний випадок. Автором проекту цього будівництва і виконавцем робіт є приватне підприємство «Ремтехбуд», замовником – депутат Рівнеради Олександр Бабат. Так от, на сьогоднішній день повідомлення від них про трагічний випадок відсутнє, - розвів руками Олександр Онищук. – Коли вони нас сповістять офіційно, ми матимемо право розпочати своє розслідування. Інакше, відповідно до закону, будь-яке наше втручання розцінюватиметься як тиск на бізнес. Такі нині закони…

- Я спілкувався із замовником будівництва Бабатом. З його слів, постраждалий - це стороння людина, яка просто зайшла на об’єкт і не мала до будівництва жодного відношення. Також наразі немає підстав говорити про те, що цей чоловік працював офіційно неоформленим на роботу і тому його роботодавці відхрещуються від нього. Коли ми візьмемо пояснення в керівників будівництва, робітників які його здійснювали, тоді будемо знати напевне. Якщо це справді виявиться так, будемо звертатися до інспекції праці, щоб встановити стан трудових відносин між потерпілим і роботодавцем. А можливо, цей чоловік справді просто зайшов на будівництво і не має до нього відношення? Якби там не було, чекаємо офіційного звернення від суб’єкта господарювання, щоб ми отримали право проводити слідчі дії, - пояснив пан Онищук кореспондентові «ВСЕ».

Бабат зайнятий, але доступний

Цікаво, яким чином на будівництво потрапив сторонній чоловік і видерся на стіну, з якої впав? Про це автор цих рядків хотів напряму запитати в рівненського бізнесмена та депутата  Олександра Бабата. Слухавку на мобільному Олександр Володимирович підняв одразу. Проте, коли почув, що телефонує журналіст, сказав, що зайнятий. Відбувся наступний діалог:

- Мені зараз незручно спілкуватися. Наберіть мене годинці о третій.

- Можливо, зараз хоча б пів хвилинки знайдеться?

- Я перепрошую, у мене ділова зустріч, люди сидять.

На момент розмови годинник показував 11:09 ранку. Ну, якщо сидять, то чого ж заважати? Телефонуємо о 15:00.

Знімає слухавку. Ситуацію коментує коротко: "Людина, що впала, нам невідома. Як вона туди потрапила через паркан - незрозуміло. Він не є працівником нашого будівництва - це 100%".

На об’єкті – ні душі

Журналіст «ВСЕ» поїхав на об’єкт на Соборній, 332. На будівництві жодного працівника, всі роботи зупинено. Паспорт об’єкта - зламаний. Що цікаво, у тій частині, де мали бути зазначені причетні до будівництва особи, в тому числі й замовник будівництва. Навряд чи цей паспорт хтось пошкодив навмисне, щоб приховати свої імена в цій незручній для публічних людей ситуації. Швидше за все, її пошкодили вуличні вандали ще раніше.

Власники, відгукніться!

Розшукати членів родини Кириллових до публікації матеріалу на сайті "ВСЕ" нам не вдалося. Мобільний Михайла Кириллова молодшого увесь день не відповідав. Роздобути мобільний номер Світлани Шеремет не вдалося. А саме у неї ми хотіли запитати про подальші дії, пов'язані із ситуацією, що склалася. Згодом Михайло Михайлович віддзвонився автору цих рядків. В телефонній розмові з'ясувалося, що номера пані Шеремет він не має. А сама Світлана Шеремет є дружиною його батька, але не його матір'ю.

Якщо власники будівлі готові поділитися своїми думками, сайт чесних новин "ВСЕ" готовий надати їм таку можливість. Так само, як і родині постраждалого від падіння чоловіка.

Про споруду

Торік ogo.ua писали про те, що цій будівлі понад 100 років і зведена вона ще за часів Польщі. У роки Другої світової війни у ній була підпільна квартира керівника радянської антифашистської підпільної організації Павла Мірющенка, іменем якого названа одна з вулиць Рівного. На будівлі навіть меморіальна дошка була, але згодом - зникла. На початку 2000-х років споруда належала виробничому об’єднанню "Рівнептахопром", проте пізніше стояла пусткою й руйнувалася. У 2007 році ділянку, на якій знаходиться будівля, взяла в оренду на 49 років Світлана Шеремет.

Далі буде...

Див. також У Рівному на новобудові родини депутатів ледь не загинув робітник

Коментарі

нема слів...

Не дарма пан Бабат намагався зробити так, аби журналісти про це не написали. Працівник, виходить, працював неофіційно.
І ще одне: увечері 5 вересня, приблизно о 19.00-19.30 я проходив повз будівництво. Воно уже знову діє, і працює там чимало робітників. Склалося враження, що це якась нова бригада. Не можу, звісно, стверджувати, але... Логіка в тому є, адже якщо правоохоронці їх опитають, вони скажуть, що постраждалого не знають.

Мабуть не було причин вважати, що ця Шеремет не матір Криллова молодшого

А що перевіряти потрібно не ДО а ПІСЛЯ публікації?

На Азоті Фірташа впали 2 людей, на будівництві депутата міської ради Жаровського впали з висоти люди, хтось загинув, в лікарні впала в ліфт людина і загинули. Чим закінчилися розслідування цих випадків? Когось наказаи?

Перевірено. Виправлено. Перепрошую за неточність.

Світлана Шеремет не мати Михайла Михайловича Кириллова.

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.