Європейські чиновники носять вишиванки від майстрині з Рівненщини

У магазин  „Візерунок” острожанки Лесі Ткачук знайомі заходять просто помилуватись красою. Розмаїття асортименту виробів ручної роботи вражає оригінальністю, вишуканістю і безперечно національним духом. Його власниця сьогодні щаслива тим, що змогла започаткувати власну справу, перетворивши давнє хобі  на основну роботу.

Державній службі Леся Олександрівна віддала 16 років трудової діяльності. Так сталося, що залишилась без роботи.  Фахівці служби зайнятості запропонували жінці подумати над втіленням ідеї власного бізнесу і розпочати з курсів підприємців.

- Я спочатку дуже вагалася, – згадує Леся Ткачук. – Адже  після  роботи  держслужбовця, де  панує чітка ієрархія, інструкції і часові рамки, одразу стати самій відповідальною за все – дуже незвично.  Це ж кардинальні зміни! Однак рідні, друзі підтримали  мене і саме вони запропонували ідею з відкриттям магазину. Бо знали мою давню любов до вишивки, на яку завжди не було часу.

До речі, в родині Лесі Олександрівни вишивають усі -  батько, мама, її менший син. В цій сім’ї на гостини стіл накривають з вишитими серветками.  А роботи самої пані Лесі світяться теплом та любов’ю, у них відчувається особливий смак.

– Ось так я і потрапила на курси підприємців від служби зайнятості у Гощу, – продовжує жінка. – Я дуже вдячна  усім, хто мене вчив, адже довелося взнати і опанувати стільки нового! Я вдячна і друзям, адже ідея з магазином стала саме тією нішою бізнесу, якої місту не вистачало.  В Острозі не було спеціалізованого магазину, де можна було б придбати вишиванки, усе для вишивки, вишиті картини, серветки, рушники, гобелени – словом продукції з національним колоритом. 

Сьогодні, коли позаду більше року роботи, асортимент її крамниці значно розширився і доповнений оригінальними подушками, серветками плетеними гачком, герданами, косметичками, ляльками, виробами з бурштину, картинами з пластиліну. Як каже власниця, „Візерунок” став і для місцевих майстрів способом реалізації власної творчості. Адже половина асортименту – це саме їх вироби, інша – вишиванки з Франківщини. Саме там мешкають колишні „соратники” Лесі Олександрівни по хобі - вишивальниці, які тепер стали партнерами.

- А клієнти магазину – це теж любителі вишивки, які купують в магазині  бісер, нитки, канву, полотно, – ділиться підприємець. – Це і гості з Польщі, Америки, які часто бувають в Острозькій академії, польські та німецькі побратими нашого міста. Так, у минулому році на День Острога у мене вишиванку для себе придбав бурмістр з Німеччини. І треба було бачити як світилися його очі, коли він її приміряв! Польські держслужбовці придбали вишиванки як подарунки для своїх дружин. Також  із своїми товарами я їжджу  по фольклорних, етнічних фестивалях.

До речі, автор цих рядків нещодавно зустріла наш „ Візерунок” на фестивалі у Підкамені. Була приємно вражена побачити своїх серед розмаїття народних умільців зі всієї України. – Колись я читала  про те, що найкраще бізнес будувати на хобі, на тому, до чого лежить душа. І дякуючи підказці друзів, я так і вчинила. Можу без сумніву констатувати: я зробила правильний вибір, – резюмує Леся Ткачук.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.