«Рівнетеплоенерго» обдурило Рівнераду і звільняє працівників?

Після передачі  у приватні руки теплопостачального підприємства «Теплотранссервіс», його орендар ТзОВ «Рівнетеплоенерго» упродовж року не має права звільняти працівників. Ці гарантії для колективу колись комунального підприємства «Теплотранссервіс» прописані у договорі про його оренду. І уявіть наше здивування, коли в розпорядження «ВСЕ» потрапив наказ на звільнення декількох десятків працівників, яким нібито гарантоване працевлаштування.

Не раз міський голова Рівного Володимир Хомко, який активно виступав за передачу "Теплотрансервісу" в оренду, говорив, що місту це вигідно і що люди збережуть свої робочі місця. Однією з умов передачі комунального теплопостачального підприємства «Теплотранссервіс» в оренду для приватного підприємства «Рівнетеплоенерго» було збереження усіх робочих місць упродовж першого року його роботи.

Зокрема, про це йдеться у проекті рішення «Про визнання переможця конкурсу на право оренди об’єкта централізованого теплопостачання – цілісного майнового комплексу комунального підприємства "Теплотранссервіс" Рівненської міської ради». А також в договорі оренди об’єкта централізованого теплопостачання в розділі «Обов’язки орендаря» у пункті 5.9: «…Зберегти протягом календарного року 100% робочих місць Комунального підприємства "Теплотранссервіс" Рівненської міської ради; працевлаштувати визначену цим Договором кількість працівників (а саме: 100 % вивільнених внаслідок передачі в оренду цілісного майнового комплексу Комунального підприємства "Теплотранссервіс"), що здійснювали експлуатацію Об’єкта оренди до його передачі Орендарю…».

Проте для того, щоб обійти цю вимогу, на підприємстві вигадали доволі цікаву схему. Як з’ясував сайт «ВСЕ», працівників «Теплотранссервісу» не переводять на роботу до орендаря, як би це мало бути під час передачі цілісно-майнового комплексу в оренду. Їх просять добровільно звільнитися із цього підприємства, неофіційно пропонуючи посаду в «Рівнетеплоенерго». Проте ця «пропозиція» є нижчої кваліфікації та з нижчим посадовим окладом. Якщо працівник погоджується, його просять звільнитися «за угодою сторін» і стати на облік в міський центр зайнятості населення. А Центр зайнятості, у свою чергу, звільнених за угодою сторін працівників «Теплотранссервісу» направляє на роботу у «Рівнетеплоенерго». Але перед тим працівники в обов’язковому порядку мусять вийти у відпустку, щоб підприємство-орендар не компенсувало невикористане право на відпочинок відповідно до трудового законодавства.

Якщо хтось відмовляється звільнитися і працевлаштуватися у «Рівнетеплоенерго» за такою схемою, його включають у наказ про скорочення на «Теплотранссервісі» і люди залишаються без роботи. Один з таких наказів й потрапив у розпорядження «ВСЕ».

З точки зору законодавства, підприємство нібито нічого не порушує: умови договору виконує, адже скорочення відбуваються на іншому підприємстві у зв’язку з відмовою працівників обійняти запропоновану їм посаду в «Рівнетеплоенерго». Але на практиці, за свідченням наших джерел, багатьом неофіційно пропонують зайняти посаду із маленьким окладом «контролер теплового господарства», яка навіть не потребує вищої освіти. І не важливо, до передачі в оренду був ти простим робітником на підприємстві чи маєш декілька дипломів і очолював відділ.

На «Теплотранссервісі» працювало понад 600 осіб (враховуючи працівників котелень, дільниць, обслуговуючий персонал та ін.). І левова частка з них має перейти на роботу в «Рівнетеплоенерго» за такою схемою або потрапити під скорочення.

Судячи з наказу про скорочення, який перебуває в розпорядженні «ВСЕ», лише відповідно до нього мають скоротити із займаних посад 26 працівників. Скільки всього існує таких наказів – невідомо. Кажуть, що він не є економічно обґрунтованим. Оскільки по кожній штатній одиниці не надано роз’яснення про необхідність її скорочення, не узгоджено із профспілками. Нібито, єдиний аргумент, яки озвучують людям - скорочення у зв’язку з ліквідацією підприємства.

Також подейкують, що працівників «Теплотранссервісу», які прийшли на роботу у 2013 році, керівництво підприємства просто поставило перед фактом, що вони мають звільнитися за власним бажанням. Пропозицій стати контролерами теплового господарства на «Рівнетеплоенерго» для них не озвучували.

До речі, процес передачі цілісно-майнового комплексу «Теплотранссервісу» для «Рівнетеплоенерго», по суті, ніхто не контролював. Після того, як у Петра Сергійчука закінчився контакт, директором підприємства був призначений Сергій Крук. Проте, попрацювавши майже півроку, він написав заяву на розірвання контракту в самому розпалі передачі «Теплотранссервісу» до приватних рук. Після передачі міський голова Рівного Володимир Хомко пішов у відпустку, начальника управління ЖКГ міста ще не було, а виконуючий обов’язки головного комунальника Володимир Лапюк, здається, цим питанням особливо не переймався, профспілки – також. Виходить, серед міських чиновників ніхто навіть не цікавився яким чином підприємство, де працює більш як 600 людей, переходить до приватних рук, чи забезпечуються соціально-правові гарантії для його працівників тощо. Чи не так? В той же час нові власники пропонували колективу вищеописані схеми і люди, боячись залишитись без роботи, приставали на ці пропозиції.

Зважаючи на інформацію про те, що працівників «Теплотранссервісу» приймають на роботу до «Рівнетеплоенерго» через Центр зайнятості, ми вирішили з’ясувати про яку кількість робітників йде мова. Для цього зробили офіційний інформаційний запит у Рівненський міський центр зайнятості. Відповідь була наступною:

Протягом 2013 року  в міському центрі зайнятості було зареєстровано 307 осіб, звільнених з  “Теплотранссервіс” Рівненської міської ради в 2013 році (станом на 20.09.2013).

Протягом 2013 року  міським центром зайнятості було працевлаштовано 273 особи, які звільнені з  “Теплотранссервіс” Рівненської міської ради  в 2013 році (станом на 20.09.2013). З них 270 осіб - на ТОВ “Рівнетеплоенерго.

Окрім того, станом на 20.09.2013 на обліку в  міському центрі зайнятості перебуває 17 операторів котельні, апаратників хімводоочищення, операторів теплового пункту,  які звільнені з “Теплотранссервіс” Рівненської міської ради  в 2013 році та робота яких носить сезонний характер. Окрім того, 4 особи скеровані на працевлаштування на ТОВ  “Рівнетеплоенерго”.

Чому? Чому саме через Центр зайнятості? Там що, медом намазано? Чому працівника із комунального підприємства «Теплотранссервіс» не можна перевести на роботу до приватника «Рівнетеплоенерго» напряму? Можливо, тому, що у працівників існує колективний договір, відповідно до якого їм гарантуються економічно невигідні для нового власника обсяги соціальних видатків (відпустки, матеріальна допомога тощо)? При прямому переведенні на роботу з одного підприємства на інше колективний договір не втратив би свою силу, а це значить, що орендар був би змушений виконувати умови угоди і платити людям більше і на інших умовах. Інша справа взяти на роботу людину «із чистого листа» - тоді «Рівнетеплоенерго» може диктувати свої правила гри умови роботи, без збереження обсягів зарплат, посад і т.д. За такого сценарію підприємство справді гарно економить... на людях. А ще економить на громаді міста, яка передала «Теплотранссервіс» їм в оренду. Можливо, беручи працівників через Центр зайнятості вони отримують ще якісь дивіденди із державної казни?

Так, ТзОВ «Рівнетеплоенерго» виконує умови договору про оренду «Теплотранссервісу» - «…Зберегти протягом календарного року 100% робочих місць Комунального підприємства "Теплотранссервіс" Рівненської міської ради; працевлаштувати визначену цим Договором кількість працівників (а саме: 100 % вивільнених внаслідок передачі в оренду цілісного майнового комплексу Комунального підприємства "Теплотранссервіс"), що здійснювали експлуатацію Об’єкта оренди до його передачі Орендарю…». Приватники нібито зберігають кількість робочих місць, але яким чином? Чи стало життя працівників колись комунального підприємства солодшим? Чи зміцнилися їхні соціальні гарантії? Місто виграло від передачі теплопостачального підприємства у приватні руки? Можливо. Але, здається, точно не та його частина, що працевлаштована на цьому підприємстві. Та й в загалі, вся ця схема більше нагадує своєрідне шулерство, де хтось отримує прибуток, а хтось лишається ні з чим. Зовні ж "картинка" залишається яскравою. Все так, як обіцяв міський голова Володимир Хомко і орендарі.

Сайт чесних новин «ВСЕ» готовий висвітлити позицію усіх причетних до цієї теми сторін, у першу чергу ТзОВ «Рівнетеплоенерго».

Далі буде?..

Для довідки:

Комунальне підприємство «Теплотранссервіс» належить на праві комунальної власності територіальній громаді м. Рівного. Його ринкова вартість визначена згідно зі звітом про оцінку майна станом на 31 травня 2013 року і становить 149 566 856 гривень.

Орендна плата для ТзОВ «Рівнетеплоенерго» визначена на підставі Методики розрахунку і порядку використання плати за оренду майна, що є власністю територіальної громади міста Рівного, затвердженою рішенням Рівненської міської ради від 06.10.2009 № 2884, і становить (без ПДВ) за базовий місяць оренди (червень) 499 054,74 гривні.

Коментарі

Дивні ці працівники.
Завжди чимтмь невдоволені.
То їм зп не підходить то їхм стільчик хиткий. Набіса керівництву таке? Завжди можна знайти тисячі інших. Тих що готові працювати за таких умов та оплат.

Країну розкрадають а її громадян обкрадають. І такі схеми, нікому не секрет, реалізовуються по всій Україні, на територіях усіх адміністративно-територіальних одиниць. Хто допомагає спритним ділкам? -органи влади, яким ми платимо заробітну плату за те, щоб ефективно розпоряджались нашою власністю, за те щоб контролювали дотримання Закону і законності будь-яких процесів на території нашої країни, депутати місцевих рад, яких ми обрали для того, щоб ті приймали рішення на користь та в інтересах територіальних громад.
Враховуючи безліч схем привласнення державного та комунального майна, розтягування нашої землі оформляючи її на студентів, які ні сном ні духом не відають, що вони стали не поінформованими власниками привабливих наділів у містах та поблизу міст роблю висновок, що управління державою у нашій країні не має на меті виконання історично зформованих функцій держави а, натомість, чиновники всіх рівнів сушать свої мізки вдень і вночі з метою красивого обкрадання громадян та розкрадання їх спільного майна. Що ж робити українцям? Як захистити себе, своє право на частинку спільного майна?

Так, дуже крутий. Шукаєте нових юристів для UniCredit банку?)
Я Вам не підійду, грошей не вистачить.

Справа не в тому хто чим задоволений, Питання в іншому -наскільки не законно все відбувається. І люди вчились у вищому начальному закладі,займали високі посади -чому їм не подобається посада «контролер теплового господарства»,яка не вимагає ні досвіду ні освіти??Багато чого сказано на цю тему, незаконність дій очевидна,але ніхто нічого з цим не робить.

ПРОГІБ-ЗАСЧІТАН!!!!

У новому приватному підприємстві вже 3 роки працюють мої батьки, і я Вам можу сказати чесно, що ніколи затримки з заробітної плати не було. А коли вони працювали у комунальному підприємстві то зарплату час від часу затримували і я це відчувала на собі, оскільки я навчаюсь у платному ВУЗі. І не розумію я чому тоді кажуть, що приватне підприємство - це погано. Мої батьки зараз задоволені своєю роботою.

А чим Вам не подобається посада «контролер теплового господарства»?? і не такий там оклад маленький у порівнянні з зарплатами по місту! і пропонували там такі посади не дуже багатьом
людям!

Стаття 34. Кожному гарантується право на свободу думки і слова, на вільне вираження своїх поглядів і переконань.

Ні, жодної іронії. Як приклад: Приватні заводи, магазини, тощо... розвиваються і націлені на результат. Я притримуюсь розвитку майна комунальної власності. В даному випадку секрет ефективної "оренди" не висвітлено - в чому різниця оренди і власного управління, яке по суті переслідує мету розвитку?

господарники-це ти так стібаєшся?

Сторінки

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.