Рівненські дошкільнята коштують від 500 гривень

www.artleo.com

Вартість освіти рівненської дитини починається від півтисячі гривень. Саме стільки, за словами деяких рівненських батьків, потрібно заплатити при записі малечі у садочок.

 

 

 

 

Чиновники від освіти наголошують: платити "добровільні" побори не потрібно. Якщо батьки мають докази вимагання від них внесків за прийняття дитини в дитячий садочок чи школу необхідно звертатись в управління освіти.

- Моїй дитині рік і вісім місяців. Вже вирішили записати у садочок. Завідуюча сказала, що благодійний внесок 1000 гривень. Я запитала чи можна заплатити менше, або ж частинами. Отримала відповідь: "Ви дійсно хочете у наш садочок, бо у нас велика черга?". Від інших батьків чула, що мінімальна сума, яку вимагають за прийняття у садочок 500 гривень, - розповіла рівнянка Наталія Токарська.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Рівненські дитячі садочки - «золота жила»

Залишається проблемою і регулярні благодійні внески. Хоча слово благодійні у даній ситуації потрібно брати у лапки.

- Думаю, що батьки готові платити і більше. Однак вони хочуть, щоб це було прозоро. На батьківських зборах чомусь не чути слів "БЛАГОДІЙНІ внески", - наголошує рівненський громадський діяч Сергій Терентьєв. - Де звіти про витрачені гроші? Так не робиться благодійність. Однак своє обурення батьки висловлюють тільки за школою. До того ж, доходить до абсурду: батьки, які незадоволені ситуацією, але здають гроші, шепочуться між собою: "Чому ми здаємо гроші, а він ні? Давайте напишемо на нього заяву".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Рівненські дитячі садочки: «золота жила» - 2

Від благодійних внесків та оплати додаткових послуг відмовляються тільки самогубці, вважають рівненські батьки. Вони бояться, що відмова призведе до негативного ставлення до їхніх дітей зі сторони працівників освітнього закладу.

- Раніше при зустрічі із працівниками садочку мені говорили, що моя дитина молодець, робить успіхи. Коли відмовилась платити та попросила звіт – тільки "Добрий день" і "До побачення", - розповіла рівненська журналістка Ольга Ільчук.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Після скандальних публікацій на Рівненщині закрились декілька форумів

Інша рівненська журналістка Олена Семенович обурюється нераціональними витратами батьківських грошей. Замість того, аби купувати дійсно потрібне, у школах витрачаються на речі сумнівної необхідності.

- Одного разу мені подзвонила донька, сказала, що у вбиральні немає туалетного паперу. Мусила залишати іншу маленьку дитину вдома і йти до школи. Хоча на такі речі ми гроші здавали по 25 гривень щомісяця. При цьому у школі зробили підвісну стелю за 5 тисяч 800 гривень. У мене вдома такої стелі немає. Чому так бездумно витрачають гроші? – поскаржилась молода мама.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Рівненські дитячі садочки найкращі в Україні, але місць немає!

Серед рівненських батьків школярів є і такі, які втомились від незрозумілих витрат своїх коштів та взяли ситуацію у свої руки.

- Все до дрібниць фінансується у школі батьками. Не варіант, коли батьки зовсім не будуть давати, але так як воно існує у більшості шкіл – ви здавайте, а ми будемо витрачати, як вважаємо за потрібне – так бути не може. Ось я можу показати звіт про витрачені гроші. Можу підписатись за кожну зазначену тут коробочку та папірець, - розповіла голова піклувальної ради ЗОШ №24 Олена Тимофеєва.

Освітяни ж виправдовуються: не у всіх є зазначені вище проблеми. Існують заклади, де усе чесно та відкрито.

- У нас кошти за додаткові освітні послуги проходять через бухгалтерію. Звіт – у кожному куточку. При записі у садочок всі були прийняті. Мене не цікавить, чи здали чи не здали. На дітях це не відображається, - розповіла завідуюча ДНЗ №52 Світлана Стасюк.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мер Рівного прокляв журналістів і заборонив себе знімати (ВІДЕО)

Не останню роль у схемі внески-витрати відіграють і батьки, переконують керівники навчальних закладів.

- Піклувальна рада у нас працює автономно, - розповідає директор ЗОШ №1 Олена Серветник. - Туди не входять вчителі, щоб не було тиску. Батьки підходять і кажуть чого вони хочуть. Ось наприклад натяжну стелю. Чому б ні?

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Скандал у дитячому садочку: рівненські чиновники не кажуть куди поділись гроші

Благодійність будується на довірі. Однак, коли батьки звертаються до керівництва закладів освіти з проханням побачити звіт про витрачені благодійні внески стикаються з нерозумінням. Начальник управління освіти та науки Рівного Василь Харковець дав розпорядження керівникам шкіл та дитячих садочків міста звітувати про витрати благодійних внесків на сайтах освітніх закладів.

- Всі надходження через піклувальні ради будуть оприлюднувати на сайтах усіх навчальних закладів. Нині таких сайтів у місті є сім, ще сім - у розробці, - повідомив головний освітянин Рівного.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Благодійні внески у дитсадках Рівного: продовження

За такі гроші повинні купувати все необхідне, на що не вистачає бюджетних грошей - миючі засоби, канцтовари, оргтехніку тощо.

Минулого року батьки рівненських школярів сплатили близько трьох мільйонів благодійних внесків, на садочки зібрали майже два з половиною мільйони. Це лише офіційно. А непідзвітною готівкою назбирали ще чотири мільйони на школи та два мільйона - на ДНЗ, кажуть батьки.

Що ж стосується можливих вимагань від батьків сплачувати благодійні внески при прийнятті дитини у школу чи садочок, то для цього потрібні докази.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Скільки коштують «благодійні» внески у дитсадках Рівного

- Про це не потрібно боятися говорити. А неофіційну інформацію я коментувати не буду, - зауважив Василь Харковець.

Садочки та школи не відмовляються від батьківських внесків, аргументуючи постійною нестачею бюджетних грошей. Як зазначили під час круглого столу на тему "Благодійність і звітність у школах та садочках" батьки: виходить, що дефіцит місцевого бюджету може бути, а дефіциту сімейного бюджету – не буває.

З 2014 року приймати у дитячі садочки Рівного будуть лише через електронну реєстрацію. Хочеться сподіватися, що після цього у Рівному ніхто і ніколи не скаже: "Мою дитину не беруть у садочок, бо я не можу за це заплатити".

Що ж стосується витрат на не завжди необхідні речі, то тут ситуацію пообіцяли вирішуватимуть іншим чином. За результатами круглого столу освітяни Рівного пообіцяли, що перед навчальним роком в освітніх закладах вивішуватимуть списки. У них буде чітко визначено що потрібно придбати для закладу та скільки це коштує.

Коментарі

Можна подумати, що то є новина, про цю благодійність. Я мама двох діток, старший ходить у садочок, в зв"язку з переїздами ми вже змінили декілька дошкільних закладів, і у всіх вимагали благодійний внесок. А зараз всі родичі чи близькі знайомі, хто стикається з садочком, здають благодійні, інакше не зарахують дитину до закладу. І ще цікаво, як то можна доказати, приходиш кажуть плати, йти в управління освіти?? І що, скажуть ніхто нічо не вимагає, дитину не візьмуть, як висновок і все.

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.