У Рівному поблизу "депутатських садків" відкрили джерело за 100 тисяч гривень

Трішки "покращення" випало на долю мешканців Нового Двора у Рівному. Тут відкрили відновлене джерело на вул. Марусі Чурай. Щоправда кошти в реконструкцію вклала не українська влада, а програма розвитку ООН та компанія "Кока-Кола". Масштабна реконструкція джерельця потягнула майже на 100 тисяч гривень. Обновку урочисто презентували журналістам та мешканцям мікрорайону.

Зроби покращення власними руками. До відновлення рідного міста тепер долучаються навіть школярі. Разом з міською владою вони взялись за відновлення природного джерела. У рамках проекту "Збереження та відновлення природного джерела у м. Рівному на вул. Марусі Чурай"  цьогоріч  провели низку заходів екологічного характеру. Зокрема, розчистили, відновили та зберегли для нащадків саме джерело. Про масштабність та глибину роботи свідчить навіть бюджет проекту - майже 94 тисячі гривень, з яких 75 тисяч виділила Програма розвитку ООН, 10 тисяч міська влада, ще на 9 тисяч - напрацювали волонтери з громадської організації.

 — Відновлене, розчищене та належним чином облаштоване джерело стало справжньою окрасою древнього Городища, а вимощені доріжки забезпечили вільний доступ до нього мешканцям та гостям міста. Завдяки проведеним роботам усунулося підтоплення та заболоченість прилеглої території, - повідомив в офіційному прес-релізі начальник відділу підтримки проектів ООН управління економіки міста Рівного Петро Вахнюк. - Поблизу джерела створено своєрідний "екомайданчик". Громадські активісти, вчителі та учні шкіл міста зможуть проводити тут навчально-виховну роботу, природоохоронну (озеленення, очищення та огляд за природними водними джерелами), агітаційну та пропагандистську (виготовлення фотоальбомів, інформаційних буклетів, листівок).

Окрилені таким успіхом чиновники вирішили не тримати досягнення в таємниці та за допомогою засобів масової інформації розповісти всім рівнянам. Бо ж не щодня у місті відкривають таке джерело. У підсумку на урочисте відкриття приїхав міський голова Володимир Хомко, його заступник Сергій Васильчук, начальник управління економіки Микола Кирея та депутат Рівнеради Анатолій Чугуєвець.

Результат копіткої праці та проведених робіт на суму 100 тисяч гривень справді вражає.

Збережене для нащадків джерело.

Екомайданчик для навчально-виховної роботи.

Урочисте відкриття джерела, перерізання стрічки, спалахи камер, оплески.

Власне, міський голова так зворушився побаченим, що розповів журналістам історію відновлення природоохоронного об’єкту.

- Коли я кілька років назад в одній із місцевих газет вів свій проект та відповідав на телефонні дзвінки. До мене зателефонувала одна жінка, і розповіла, що на вул. Марусі Чурай брудно. Я й кажу, запрошуйте мене на каву, я приїду і вже на місці побачимо що там і як. Приїхав, поспілкувались. Подивився на це місце і невдовзі організували такий собі суботник. Після цього, у депутата Чугуєвця виникла ідея відродження джерела, - зауважив на відкриття міський голова, який ще годину тому пікетував колишню тюрму.

А депутат Анатолій Чугуєвець зауважив, що надалі за підтримки ПРООН школа №14 та її школярі планують відкрити гідропарк. До речі, не минуло й місяця як у центрі Рівного міська влада за кошти благодійників відкрила антивандальний фонтанчик для питання. От тільки несвідомі рівняни вже встигли його поламати.

Чиновники вражені проробленою роботою на джерелі.

Десятки мешканців району теж щиро радіють покращенню. Певно, що плідна праця міської влади дозволить забути про розбиті дороги та відсутність каналізації. А також про бажання депутатів-садівників забрати їхні городи на вулицях Федіна і Погоринської під власні садки з ошатними будиночками.

А якщо серйозно то, міській владі потрібно брати на озброєння менше пафосу у таких локальних заходах. Адже у морі проблем міського господарства така крапля оптимізму мешканцям не додасть.

Віта Рижук, Юрій Дюг

Коментарі

Скоро священники тут збудують чергову капличку , освятять іменем якогось іудея і буде джерело і будуть сцілювати рівнян цілющою водою , але іменем цього іудея.

Який в дупу новий двір, це басівкут, а сама жесть з цим джерелом що воно знаходиться в менше як 100 метрах від кладовища, котре розміщене "з гірочки" відносно цього джерела.... Готічненько =) он Хомка аж стошніло мабуть)

і так, капча тут така що комент лишити можна раза з шостого

Не згідна з автором: крапля води - складова моря. А в даному випадку - з найменших хороших справ виростають грандіозні, направлені на покращення життя людей.

1 .тут немає поруч ні школи ні дитячого садка раніше школа там була метрів 200-300 рядом ЗОШ №14 але школярі і викладачі пішли в нову школу №14 відстань до джерела півтора 2 км.
2.Зачєм робить джерело в 100 метрах от кладбіща?
3.Якій це Новий Двір це кінець басівкута Новий двір через басівкут

Невже за кілька сходинок і купу каміння виклали 100 тис. гривень? Не вірю!

Зробили добре діло. Але чого так дорого? Та повезло ж депутатам і їх діткам. Знову влада привернула до них увагу. А от би звернули увагу на мікрорайон Північний. Найбільш заселений район міста молодими сім*ями і дітками, а гуляють вони в парку в якому посаджено 10 кущів . Там же і гуляють зграї безпритульних собак. Місця багато , а стоїть одна пласмасова качеля для діток до 3 років і на тому крапка. Жителі Волинської дивізії, не будьте пасивні. Хомко має і вашим діткам уділити суму , хоч приблизну на таку, як депутатським діткам.

І цікаво, куди ж була вкладена така сума грошей? По фото явно видно, що тут далеко не сто тисяч... Откат - як завжди...

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.