Зять мера Рівного заради офісу зрізав рідкісне дерево

На першому поверсі будинку на вулиці Данила Галицького, 9 нині ведуться будівельні роботи – там облаштовують офіс. Мешканці будинку розповідають, що офіс цей належить зятеві міського голови Рівного Романові Артуньяну. Нещодавно будівельники зрізали поруч із будинком голубу ялинку, чим засмутили місцевих мешканців. Однак, як зясувало "ВСЕ" - підприємець зробив все по закону. 

До сайту чесних новин «ВСЕ» звернулася мешканка цього будинку пані Марина і розповіла, що поруч із їхнім будинком відбувається безчинство. «Там зять Хомка щось будує. Його будівельники зрубали голубу ялинку, попри те, що робити цього не можна», - повідомила нам мешканка будинку на Галицького, 9 у неділю, 20 жовтня.

Будинок на вул. Д.Галицького, 9

У понеділок, 21 жовтня ми поспілкувалися із ще однією жителькою будинку пані Іриною.

- На першому поверсі нашого будинку проводяться будівельні роботи, облаштовують офісні приміщення, - розповіла пані Ірина. - Головний інженер будівництва пояснив, що після їхніх будівельних робіт під’їзд не підмиватимуть стрічні води, адже робітники розкопали частину фундаменту і зацементували його. Тепер частина будинку захищена від просідання, будівельники його укріпили, - повідомила мешканка будинку.

Жінка також повідала, що люди, йдучи ввечері додому, обурювалися, коли побачили, що голубу ялинку зрізали.

- Проте коли я поспілкувалася із головним інженером, він видзвонив власника - зятя Хомка. Коли той приїхав, то сказав мені, що за цю ялинку стільки заплатив, що за ці гроші міг би обсадити наш будинок іншими деревами по периметру. Мовляв, зараз треба заплатити комусь там, щоб дали дозвіл на зрізання. Мені зять Хомка видався абсолютно нормальним і адекватним, пояснив все як має бути, тож ми знайшли з ним компроміс і більше не проти того, що вони тут роблять, - зазначила пані Ірина.

Кому заплатив  Роман Артуньян за зрізане дерево? Попри те, що конфлікт, нібито, вичерпано, «на слово» вірити ми не звикли, тож на всяк випадок узялися перевірити почуте.

Зокрема, у вівторок, 22 жовтня, начальник Рівненського міського тресту зеленого господарства Ірина Савчук нам повідомила наступне:

- Голубу ялинку зрізати заборонено, це безумовно. Але існує ще таке поняття, як «відновлювальна вартість дерева». Тобто за допомогою спеціальних розрахунків визначається скільки потрібно заплатити для міста за нанесення такої «шкоди», і тоді можна зрізати те чи інше дерево. Це все законно і офіційно, проте по кожному окремому випадку слід уточняти безпосередньо в управлінні ЖКГ Рівного.

За уточненням ми звернулися до головного спеціаліста відділу благоустрою управління ЖКГ Рівного Віталія Довжука.

- Він заплатив відновлювальну вартість. Представив копію платіжки, погодив з державною екологічною інспекцією, там написали акт обстеження – словом, все законно. Замовник будівництва має відповідний дозвіл, погоджений державним архітектурно-будівельним контролем, є виписана декларація. Хоч там росла й молода ялина, але це цінна порода дерева. Обрахунок відновлювальної вартості залежить від вартості саджанця і вираховується за спеціальною схемою. Знаю, що за зрізану голубу ялинку він заплатив більше тисячі гривень, якщо не помиляюсь, 1150 гривень.

Відповідно до цих слів, бачимо, що зять мера Рівного Роман Артуньян якщо і міг «обсадити будинок деревами», то, напевне, дуже дешевими. Бо ж хіба можна розкинути «сад» навколо будинку за 1000 гривень? Відразу видно, що пан Артуньян до переліку «садівників» Рівнеради не входить, інакше знав би що почім у справах садових. Водночас, бачимо, що чоловік володіє хорошими дипломатичними навиками. Зумів знайти підхід до захисників голубої ялинки.

Такі навички точно стали б у нагоді його тестеві Володимиру Хомку, у якого раз-по-раз виникають конфлікти якщо не з громадськими активістами, то з політичними опонентами. Тож, мабуть, не зайвим було б Володимиру Євгеновичу узяти майстер-клас, як "гасити" конфліктні ситуації, у свого зятя. Можливо, навіть у неформальній обстановці, за келихом пінного?

Зять мера Рівного Володимира Хомка Роман Артуньян 

Коментарі

На камеру,фахівець з столиці говорив що 3-метрова голуба ялинка,яку цілком можна пересадити, може коштувати і 10 000 доларів.Скільки років має минути щоб з саджанця виросла така ялинка?

В середньому саджанець дерева крштує 50 грн. Є і по 15-20, є і по 70 - залежно від сотру і породи. Фруктові - дешевші, декоративні - дорожі. Тому за 1100 грн в принципі справді можна посадити сад. Якщо змішаних порід - то більше двох десятків дерев буде. Якщо фруктовий - то понад півсотні. А ось розрахункова вартість зрубаної голубої ялинки, як на мене, справді занижена. Може, то знижка "для своїх"? ))

ЧОМУ ДЕМПІНГУЄТЕ?-Продам ялинку 10м 06.12, 09:38
Предлагаю Продам ялинку в Рівному 10000 торг. 0965152270 Олександр

Така ялинка у київських ландшафтних дизайнерів тобі обійшлася-б мінімум в $5000.Ти власноручно попалив купу баксів(не своїх,а громади міста).

Якби він вирубав таку ялинку в Эвропі, то йому б не хватило грошей з проданої домівки заплатити штраф. Він би там ]] викорчував з корынням і пересадив би в друге місце з дозволу озеленителів.

Дурню написав коментатор ''орс'', а Поліщук ділом займаеться

В тему заголовку статті - "Поліщук заради грошей та піару сайту написав повну дурню". За таким принципом можна написати, що Артунян не любить підарасів тому і звалив ненависне йому дерево - голубу ялинку!!!!

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.