У Рівному скандальний "Ліон" руйнуватимуть, а парк "обезголовили"

Парк трощать - голови летять. У Рівному триває епопея із захоплення землі парку імені Тараса Шевченка рестораном "Ліон". В слід за громадськими активістами за незаконний літній майданчик взалися правоохоронці. Кажуть - він має бути демонтований. Тим часом керівницво міста "під шумок" вирішило звільнити директора парку. 

Нагадаємо, що ресторан "Ліон" незаконно розмістив на земельній ділянці парку імені Шевченка літній майданчик. Активісти впродовж кількох місяців влаштовували пікніки на захопленій землі, аби змусити ресторан звільнити дану територію. Зрештою ресторан таки прибрав столики з літного майданчика, однак повністю його не ліквідував. 

Тим часом в історії навколо самовільного захоплення земельної ділянки рестораном "Ліон" у рівненському парку ім.Тараса Шевченка настав новий етап. Прокуратура Рівненщини та Державна інспекція сільського господарства відреагували на звернення громадських активістів. Про це пише на своїй сторінці в соцмережі "Facebook" депутат Рівненської обласної ради Степан Молчан.

- Державна інспекція сільського господарства у Рівненській області надала відповідь на моє депутатське звернення щодо захоплення земельної ділянки в парку рестораном "Ліон". Відповідно до інформації надісланої листом міському голові В.Хомку (дивись документи - авт.), інспекція звернулася з клопотанням про припинення права користування земельною ділянкою, що використовується з порушенням вимог земельного законодавства ТОВ "Ліоніс". - повідомляє депутат Рівненської обласної ради Степан Молчан.

Окрім того, як зазначається в документах, інспекція направила матеріали адміністративного провадження першому заступнику прокурора Рівненської області Олексію Романовському. Документи були направлені в прокуратуру для вирішення питання подання позову до суду щодо звільнення самовільно зайнятої земельної ділянки площею п'ять соток ТОВ "Ліоніс".

Прокуратура міста Рівне, захищаючи інтереси держави, 18 жовтня 2013 року звернулася до Господарського суду Рівненської області з позовною заявою в особі Рівненської міської ради у зв’язку з самовільним зайняттям ТзОВ "Ліоніс" земельної ділянки загальною площею 0,05 га, яка знаходиться на території парку культури та відпочинку ім. Т. Шевченка.

- У пред’явленому позові прокуратура міста вимагає, щоб товариство звільнило вказану територію шляхом знесення літнього майданчика та приведення її у придатний для використання стан, - повідомила заступник прокурора м.Рівне Ніна Ютовець. - Підставою для прокурорського втручання стало те, що на території парку культури та відпочинку ім.Т.Шевченка службові особи ТзОВ "Ліоніс" самовільно, без належних правовстановлюючих документів використовували земельну ділянку, яка знаходиться в санітарно-захисній зоні інженерно-технічних комунікацій і перебуває в постійному користуванні державного комунального підприємства (далі — ДКП) "Міське об’єднання парків культури та відпочинку м. Рівного". Розміщення на спірній землі літнього майданчика ТзОВ "Ліоніс" позбавило законного постійного користувача ДКП права на здійснення статутних цілей — задоволення культурних запитів населення, естетичне виховання, організацію відпочинку і дозвілля громадян, на що останні неодноразово висловлювали своє невдоволення, в тому числі й через засоби масової інформації.

Нагадаємо також, що прокуратурою міста Рівне 7 жовтня за фактом самовільного зайняття земельної ділянки в зоні особливого режиму використання земель внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань (ч. 2 ст. 197-1 Кримінального кодексу України). У кримінальному провадженні триває досудове розслідування.

Тим часом у керівництві рівненського парку почались кадрові ротації. Схоже влада вирішила призначити винним директора державно-комунального підприємства "Міське об’єднання парків культури та відпочинку" Андрія Мощанецького. Кілька місяців тому він отримав догану, а нещодавно йому наказали писати заяву на звільнення за власним бажанням, - пише "Четверта влада". 

- Я дав вказівку звільнитися, він написав заяву. Мене обурило, що він підписав цю угоду з "Ліоном", не поставивши мене до відома. Знаючи, що таке скандальне питання, і тихенько підписав, думав, що воно не вилізе..., - розповів міський голова Рівного Володимир Хомко "Четвертій владі".

Заяву про звільнення Андрій Мощанецький датував 3-м січня 2014 року. А доти він обійматиме посаду, оскільки в об’єднанні до кінця грудня Державна фінансова інспекція проводитиме аудит. Як повідомили з цього відомства, проводиться не перевірка, а саме аудит, щоб запобігти можливим порушенням у подальшому.

Читайте також:

У Рівному ресторан «ЛІОН» за захоплення паркової землі оштрафували на… 100$

Рівняни очистять парк від майна ресторану «Ліон»

Рівняни влаштували пікнік у скандальному ресторані "ЛІОН"

У скандальному ресторані «Ліон» відбулася бійка

Хто "замовив" рівненський ресторан "Ліон"?

Рівненський активіст зізнався хто його "замовив" для участі в тиску на ресторан "Ліон"

Власники рівненського ресторану "Ліон" прибрали меблі із захопленої землі

У Рівному проти дирекції скандального ресторану порушили кримінальну справу

Коментарі

Ви,(як інші правоохоронці),маєте персональні знижки в цьому ресторані?

Якщо Андрій Мощанецький зять Хомка, то ти повний чи повна довбо.......!

Андрій Мощанецький це зять хомка, чому йому питати про дозвіл? цікаво , як можно по трудовому кодексу так написати заяву? не оголошували б такий безпридел

Вжe було рішeння в 2011р.нeінфорMовані????

Бо всього в Україні створено 9 Апеляційних адміністративних судів. Якщо по-простому, то всі області кущовим методом розділені між цими 9 судами. Рівненська область входить у компетенцію саме Житомирського

Житомирський суд змушує рівненських колег розглядати справи (переглядів: 136)
Житель с.Новоукраїнка Рівненського району мусив доказувати в Житомирському апеляційному адміністративному суді своє законне право на доступ до суду. Бо Рівненський районний суд необґрунтовано повернув його позовну заяву проти Державної інспекції сільського господарства в Рівненській області.

А чого всі почали апелювати в Житомирі, а не приміром в Тернополі, Луцьку?))

Житомирський тоді побачить,не переживай...:))))))))))))))))))))

А якшо "чесний суд" просто не побачить в діях "Ліону" захоплення землі. Я не кажу що надасть.?

У відповідності до вимог закону України "Про місцеве самоврядування" земельні питання це виключна компетенція органів місцевого самоврядування, тобто міської ради. Тому, всі контролюючі, судові і т.п. органи можуть тільки рекомендувати, вимагати від ради прийняти якесь рішення по землі і не більше.

Сторінки

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.