На Рівненщині селяни здаватимуть дітей в садочок через Інтернет

Тепер батьки дошкільнят, аби віддати дитину у садочок, можуть стати в електронну чергу та зареєструватися в будь-який дошкільний навчальний заклад через Інтернет. Про наявнясть вільних місць у всіх дитячих садочках області можна дізнатись, будучи вдома. Сільські ДНЗ активно компютеризують та створюють власні веб-сайти. Проте як відбувається електронна реєстрація в селах Рівненщини?

 

Від серпня цього року на Рівненщині розпочали впроваджувати електронну систему обліку дітей, що потребують місць у дошкільних навчальних закладах. Таке рішення було прийняте колегією Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України "Про стан та перспективи розвитку дошкільної освіти" та відповідно до доручення голови обласної державної адміністрації від 22 серпня, згідно якого до кінця року планується створення веб-сайтів у всіх дошкільних закладах.

Електронна реєстрація надасть можливість батькам через мережу Інтернет записати дитину до дитячого садочка, не виходячи з дому, а держслужбовцям районного або міського відділу освіти - проконтролювати чергу та виписати направлення в обраний дошкільний навчальний заклад. Безумовно таке нововведення спростить процедуру запису діток в садочок. Про те, яким чином відбувається впровадження електронної реєстрації та скільки ДНЗ мають власні сайти, йтиметься далі.

Якщо у Рівному дитячі садочки забезпечені комп’ютерною технікою та підключені до мережі Інтернет, то яка ситуація з тими навчальними закладами, які знаходяться у селах? За інформацією управління освіти, в області 296 комп’ютеризованих садочків, з яких 204 - підключені до мережі Інтернет.

Читайте також: "Рівненські дитячі садочки - "золота жила"

Для запровадження електронної реєстрації в Україні була створена Інформаційна система управління освітою, в якій зібрана інформація про дошкільні заклади всіх областей.

Зайшовши на сайт цієї системи, можна знайти інформацію про будь-який дитячий садочок країни, а також посилання на інтернет-ресурс садочку і зареєструвати дитину. Проте в системі управління є лише 41 садочок Рівненщини. Хоча насправді їх – 433, не враховуючи місто Рівне. Можна списати на те, що всі ці нововведення лише на стадії впровадження. Сподіваємось, що через рік все буде працювати бездоганно, адже термін виконання рішення міністерства - кінець 2014 року.

За офіційними даними управління освіти у 84 садочків є власні сайти. Нагадаємо, раніше в управлінні освіти при Рівненській ОДА, повідомляли, що створено 140 сайтів. Проте із 30 посилань, ми змогли відкрити лише вісім.

Читайте також: "Чиновник розповів скільки потрібно платити в рівненських дитсадках"

За дорученням голови облдержадміністрації, до кінця року веб-сайти повинні бути у кожному дошкільному закладі. Проте до кінця року залишилось не так багато часу, а діючих веб-сайтів невелика кількість. Чи встигнуть освітяни виконати дане доручення - наразі невідомо.

Для того аби дізнатись, чому у садочку ще немає власного сайту, звернулись до завідувача озерянського дошкільного навчального закладу Озерянської сільської ради Оксани Чикалюк:

- Сайт ми вже створили і зараз збираємо інформацію, щоб наповнити сайт і зробити цікавим. Черги в садочку немає, ми всіх забезпечили місцями. Навіть із сусідніх сільських рад. Сайт створили безкоштовно і можливо через тиждень він почне працювати. Хочемо, щоб він був цікавий.

Депутат Рівненської обласної ради голова фракції партії "Фронт Змін" Михайло Кириллов переконаний, що впровадження електронної черги до дитячих садочків області, дозволить побороти корупцію в дитячих дошкільних закладах краю.

- Коли я це питання піднімав, мав на увазі міста такі як Рівне, Кузнецовськ, Дубно. В селах я думаю проблем немає в садочках. Сама електронна реєстрація потрібна для того, щоб не було корупційної складової. Наприклад, якщо в садочку немає місць,  потім з батьками починається розмова про благодійні внески, які є благодійно-примусові. Електронна черга дає змогу батькам побачити, яка кількість дітей є в садочку в даній групі, і зробити для себе висновок та прийти до завідуючої з питанням, що є вільні місця і завідуюча без благодійного внеску має взяти цю дитину в садочок.  До кінця року сайти садочків не будуть працювати однозначно. У батьків питання про влаштування дітей  в садочок є актуальним у квітні-травні, тому що пройде літо, розпочнеться навчальний рік і дитина має бути влаштована. Відповідно до кінця року це зробити можна, але не знаю як воно працюватиме.

Коли я пропонував цю ідею, то не говорив, що треба створювати сайти кожному садочку. А на базі існуючої міської ради або районної ради повинен бути розділ, де є перелік садочків і одна людина повинна вести цей напрямок і вносити ці дані. Про створення сайтів я навіть і не в курсі, якщо чесно. В Рівному електронна черга є на сайті міськвиконкому в розділі управління освіти є пункт, де можна подивитися по кожному садочку чи є місця. Якщо дитина записується в садочок, то згодом на сайті з’являється інформація в яку групу дитина записана, – розповів Михайло Кириллов.

Раніше заступниця міського голови Галина Кульчинська виступила проти електронної черги у садочках Рівненщини пояснюючи це тим, що спочатку, щоб навести лад в садочках міста, електронний реєстр потрібно запровадити у Рівному. А по результатам цього нововведення вже зробити відповідні висновки щодо запровадження цієї системи у всіх дитсадках області. Проте нині пані Галина має іншу думку:

- Зараз навіть не стоїть питання вводити чи не вводити електронну реєстрацію, тому що рішення вже прийняте і ця система вже працює на всеукраїнському рівні.

А й справді, який сенс роздумувати над доцільністю цього нововведення, якщо система електронних черг вже запроваджена, краще запитати безпосередньо у тих, хто над цим працює.

Можемо спостерігати сьогодні, що у дошкільних закладах районних центрів поки що немає власних веб-сайтів, активно їх впроваджують села Дубенського району.

Про те, чи є електронні черги у сільських дошкільних закладах ми спитали безпосередньо у завідувача Плосківського дошкільного навчального закладу "Віночок" Тетяни Літвінчук:

- Зараз  немає черги і електронних заяв немає. В садочку вистачає для всіх діток місць і батькам немає потреби реєструвати дітей через Інтернет. На батьківських зборах я показувала батькам наш сайт і як ним користуватись,– розповіла Тетяна Літвінчук.

Отож, на етапі запровадження електронної реєстрації у дитячих садочках, коли тільки наповнюється сайт Інформаційної системи управління освітою, можемо спостерігати, що поки потреби у запровадженні електронної черги у сільській місцевості немає. Але варто врахувати й те, що навчальний рік вже розпочався і дітки вже прийняті в садочки. Можливо перед початком навчального року така потреба у електронній черзі з'явиться. Сайт "ВСЕ" слідкуватиме за подальшим впровадженням електронної системи в області.

Коментарі

Досить корисний, як на мене, проект. Впевнений, що нинішня влада доведе його до нормального і робочого вигляду у найкоротші строки.

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.