Як Рівне перетворюватимуть у місто велосипедів

На наступному засіданні  міськвиконком розгляне Концепцію розвитку велосипедного руху в місті Рівне. Заради кількох парковок створили масштабний документ з табелізацією на рівні старту космічного корабля. Пропонуємо вам для обговорення найцікавіші пункти даної Концепції.

Документ дає концептуальне бачення розвитку велосипедної інфраструктури в Рівному. Для реалізації даної Концепції необхідна розробка програм окремих складових, а також розробка робочих проектів по створенню велоінфраструктури. 

Подаємо вам вибірку з концепції. Повну версію концепції ви можете знайти на сайті міської ради. 

Навіщо Рівному велосипеди?

Переваги розвитку велосипедного транспорту для міста в цілому:

- екологічність та беззвучність даного виду транспорту;

- збільшення пропускної здатності вулиць (знижується кількість транспортних заторів, та завантаженість громадського транспорту). 

- сприятливий клімат (щонайменше 8 з 12-ти місяців можна експлуатувати велосипед);

- невеликі розміри та компактність міста (мах відстань <10км, середнє переміщення жителів <5км);

Використання велосипедів на різні відстані поїздок

Читайте також: Велодоріжки у Рівному проклали… на папері

Коли робитимуть?

Беручи до уваги досвід європейських міст, створення аналогічних інфраструктур розраховано на 5-10 років.

Що робитимуть?

Для ефективної реалізації Концепції та досягнення запланованих результатів необхідно на основі технічних рекомендацій та досвіду інших міст розробити: єдиний технічний стандарт  конструкції велосипедних парковок  та стандартів розташування їх для державних і комунальних закладів та установ; мінімальні технічні вимоги щодо влаштування велосипедних парковок для закладів та установ приватної форми власності.

Розробити максимально спрощену процедуру погодження влаштування велосипедних стоянок для установ та закладів приватної форми власності. Поблизу об’єктів комунальної чи приватної власності, що характеризуються значними потоками людей (ринки, вокзали і т.п.), розробити програму влаштування комунальних чи приватних велопарковок великої місткості, що охороняються (можливо, платних). 

Схема велосипедних шляхів та наявність інших елементів велосипедної інфраструктури має враховуватись та передбачатись під час розробки плану зонування території та детального планування території міста.

На шляхах, де передбачені велосипедні доріжки згідно Концепції, обов’язково передбачати велосипедну інфраструктуру перед проведенням капітальної реконструкції, ремонту, розширення вулиць на етапі подання технічного завдання проектній організації.

Чиновники мають розробити проект комплексної програми  розвитку велосипедного руху і облаштування велосипедної інфраструктури в м. Рівне яка б містила наступні розділи: «Велосипедні парковки», «Велосипедні шляхи», «Велопропаганда», «Велосервіс і велокомфорт», та рекомендації робочої групи. Включити в дану програму проект  облаштування (благоустрою) велодоріжок  у парку культури «Хімік» (мікрорайон Ювілейний), розроблених вихованцями Рівненського міського Палацу дітей та молоді. 

Велосипедні доріжки

Велосмуга

Велопарковки

Це була лише вибірка з Концепції. Повну її версію Ви можете знайти на сайті міської ради.  Після ймовірного затвердження Концепції міськвиконком рекомендуватиме Рівнераді відповідну програму та затвердити її на сесії.

Ключові слова: 

Коментарі

Ідеальна, чому ні? Млинівська відремонтована, всюди прекрасні дитячі майданчики, немає розбитих пісочниць, урни для сміття на кожному кроці, парк з прекрасними качелями, а зимою сніг прибраний та на тротуарах тепер не посковзнешся навіть якщо захочеш, опалення супер і гаряча цілодобово навіть літом, а відтепер будемо їздити по велодоріжках - все життя чекав, нарешті!

У місті ситуація з транспортом настільки ідеальна, що вже можна і велодоріжки робити, більше що "покращити" нема ?

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.