Рівненський НУВГП перетворять на семінарію?

Деякі речі не можна пояснити логічно. От наприклад, є університет, але керує в ньому не ректор, а президент. Ну, принаймні так всі сприймають. Ну то й що, що цей "президент" народний депутат і за законом не має права суміщати законотворчу діяльність з керівною посадою. За законом все чисто: президент – не посада, а скоріше титул. А те, що саме його, президента вважають в університеті головним – то це вже інша справа. Таких понять законом не передбачено. Думаю вже всі зрозуміли, що мова про Національний університет водного господарства і природокористування у якого є президент – народний депутат, регіонал Микола Сорока. А виконуючим обов’язки ректора є Микола Корецький. Очолюваний ними університет планує запровадити нові спеціальності, дещо "екзотичні" як для технічного вишу.

У розпорядження сайту "ВСЕ" потрапив цікавий документ поданий Національним університетом водного господарства і природокористування до Міністерства освіти. Документ називається: "План-графік проведення ліцензування (збільшення ліцензованого обсягу) та акредитації напрямів підготовки та спеціальностей університету на 2013/2014 навчальний рік". Окрім того, в розпорядженні редакції є наказ підписаний виконуючим обов’язки ректора НУВГП Миколою Корецьким, щодо підготовки та забезпечення успішного ліцензування напрямків і спеціальностей.

Здавалось би нічого такого, університет проводить звичну і звичайну для себе роботу. Однак вчитавшись в документ, викликали подив деякі спеціальності, за якими найбільший технічний виш Рівненщини, збирається готувати фахівців.

У документі поданого до міністерства значиться така спеціальність як "облік і аудит". Вона вже є в університеті, однак планується збільшити кількість місць на денній формі навчання з 150 до 180 студентів. Цікаво чи справді в Україні є потреба в фахівцях цієї спеціальності?

Однак читаємо далі і знаходимо спеціальність "управління проектами". У документі немає ніякого більш-менш зрозумілого пояснення, яку професію матиме випускник, після того, як отримає диплом зі згаданою спеціальністю. Де, в якій галузі працюватиме такий спеціаліст? Можливо це потрібна професія, однак поки що – незрозуміла.

Така ж історія й зі спеціальністю "інтелектуальна власність". Що, хто і навіщо? Вже не кажучи, яке ця спеціальність має відношення до університету ВОДНОГО господарства та ПРИРОДОКОРИСТУВАННЯ. Але це ще квіточки, далі - більше…

У найбільшому технічному виші Рівненщини раптом вирішили ввести спеціальності "дизайн", "історія" та "психологія". Не інакше, як рівненський "воднік" вирішив стати прямим конкурентом Рівненського державного гуманітарного університету, де здавна готують спеціалістів з історії та психології. Але навіщо?

Але й це ще не кінець. Тут же, в документах знаходимо спеціальність, яка схоже взагалі більше стосується вишу медичного спрямування. Так в НУВГП збираються готувати фахівців зі спеціальності "фізіотерапія".

Ну, а на останок, як то кажуть – контрольний постріл. У "водніку" збираються випускати "богословів". Так-так, саме така спеціальність значиться в плані-графіку ліцензування. Згідно із документами, в університеті планують випускати 50 богословів за напрямками "православ’я" та "євангелізм". Такі спеціальності притаманні скоріше семінарії, аніж технічному вишу.

Цей документ ставить багато питань. Таких як: Чи є навчальна і кадрова база для відкриття цих спеціальностей? Чи є потреба в згаданих фахівцях? Але головне питання: навіщо в ТЕХНІЧНОМУ університеті спеціальності, які навіть дотично не пов’язані з головним профілем і назвою університету?

Сподіваємось відповідь на ці питання дасть керівництво Національного університету водного господарства і природокористування.

Коментарі

План-графік це для внутрішнього користування університету і ніяк не для Міністерства чи неграмотної публіки, як цей новоспечений автор.
Цей документ не має ніякої юридичної сили. Просто внутрішній план, так само як домохазяйка планує прибрати чи закупитися і все занотовує.
Як людина безграмотна, скоріш за все без вищої освіти, автор не розуміє суті напрямків підготовки і потреби в фахівцях і спеціалістах. З того часу, коли був цей план відкрили 10 нових напрямів і 10 спеціальностей, щось автор про них тут взагалі не згадав... мабуть його розвели як лоха.

Цікаво, а де в Україні є гарантія, що після закінчення ВУЗу ти працевлаштуешся за спеціальністю?
Мені здається, що відкриття нових спеціальностей зовсім не завадить університету, якщо ж дійцсно є база: і викладацька і матеріально-технічна.

Цирк..така викачка бабла...прекрасний міксер...збивати з повітря капітали...неякісна і непотрібна новопрофільна освіта... це навіть не диверсифікація,як писалось вище.. гвіздка в голову вколошкати таким новаторам би...проте...їм то що..кілька нулів на власному рахунку не завадить..
до речі, а ніхто не знає часом що зараз з тою філією НУВГП, що знаходиться в Гурзуфі на березі моря?)

Де ж ця потреба? )) Відсотків 70 з мого та паралельних потоків не працюють за спеціальністю і, не в останню чергу, через відсутність попиту на фахівців з обліку і аудиту. Безпосередньо обліком та аудитом займаються чоловік 10-15 - ті хто ще до вступу знав де працюватиме (в батьків, родичів і т.п.). І це ще не погано: "облік і аудит" досить вузька спеціальність, а от куди діватись спеціалістам з "Економіки підприємства"? Максимум це банки і торгівля..

Да нормальок, чьо ви? ваще положняково. Богословя має в кожному ВНЗ викладаться. Ми ж православні!!!

Можливо так і є, тому й не стверджував, а висловлював припущення.

Батюшкою Корецького здається Торбіч називав,стібаючись....:)))))))))))))))))

Спеціальності 8.18 це спеціальна галузь знань (магістратура) і отримується вона на базі повної вищої освіти. така собі диверсифікація ринків збуту для нувгп

"Цікаво чи справді в Україні є потреба в фахівцях цієї спеціальності (облік і аудит)?"
Мені здається автор статті не до кінця розуміє що саме вивчають на деяких ,зазначених ним ,спеціальностях, а саме облік і аудит. Доводжу до Вашого відома, що ця спеціальність включає в себе вивчення обліку , починаючи з управлінського, закінчуючи податковим, фінансів, економіки, аудиту , ревізії підприємств, установ, організацій. Випускники вказаної спеціальності зазначеного вузу є професійними головними бухгалтерами, економістами , аудиторами у нашому місті і не тільки. Тому можу Вас запевнити, потреба у фахівцях цієї спеціальності таки є, просто можливо Ви про це не знаєте.

Автору незавадило б теж десь повчитись (ну, або довчитись). Відсутність грамотності аж в очі ріже.

Сторінки

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.