Стрільба у рівненській колонії: "вертухай" за вбивство колеги навіть не вибачився

У ніч з другого на третє серпня на Рівненщині трапилася безпрецедентна подія – один працівник Городищенської виправної колонії застрелив іншого. З того часу минуло майже три місяці. Відтак сайт "ВСЕ" вирішив поцікавитися, чи відбулися у в’язниці ротації через порушення дисципліни та чи поніс відповідальність охоронець-убивця.

Але спочатку пригадаймо як все було. У ніч з другого на третє серпня молодший інспектор відділу охорони, працював на вишці. Тих, хто працює на вишці, на зоні називають "вишкарь", а на тюремному жаргоні – "вертухай". В системі тюремної охорони це найнижча ланка. Застрелений прапорщик Руслан Шлангоф на момент несення варти був відповідальним від відділу охорони. Від цього відділу постійно хтось заступає на чергування – це або хтось із офіцерів, або із прапорщиків.

У той злощасний вечір, якщо говорити по-простому, "найнижча" людина в охороні застрелила "найвищу" на той момент. Те, що говорять, що Шлангова застрелили через раптовий конфлікт, наші джерела називають не зовсім достовірною інформацією.

Руслан Шлангоф

Неофіційно, причини дві. Перша – дівчина, яка також працює у відділі охорони у Городищенській виправній колонії. Друга – відповідальний "трохи" познущався зі стрілка, у того здали нерви і він його застрелив. Мовляв, коли "вертухай" перебував на посту на вишці, відповідальний Шлангоф "тролив" його по телефону за всілякі дрібниці: то автомат той не правильно тримав, то ще щось. Але якщо й так, чи вартує цього людьке життя?

Руслан Шлангоф

За свідченням наших джерел, в наказ на притягнення до дисциплінарної відповідальності у Городищенській виправній колонії №96 спочатку потрапило 12 осіб. Проте у підсумку половину службовців з цього переліку виключили пенітенціарні керівники з Києва.

Також нам пояснили, що найпростіше покарання, згідно з положенням про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ, є догана. Після неї за "важкістю" покарання слідує сувора догана. А крайній ступінь покарання, яке підводить на поріг звільнення з їхніх лав, - неповна посадова відповідність.

Таким чином, як повідомили  сайту "ВСЕ" в управлінні державної пенітенціарної служби в області, попередження про неповну посадову відповідність отримав начальник колонії Павло Фентісов та начальник відділу охорони Сергій Майстришин. А окрім них - старший інспектор з виховної та соціально-психологічної роботи з персоналом Михайло Анікін та начальник чергової варти відділу охорони Олександр Лещук. Сувору догану вхопив молодший інспектор відділу охорони Микола Тарасюк. А просто догану отримав начальник оперативного відділу Городищенської виправної колонії Сергій Бабак.

Також начальник управління Олександр Адамець нам повідомив, що для того, аби отримати інформацію щодо стадії, на якій перебуває кримінальне провадження стосовно працівника Городищенської виправної колонії (№ 96), слід звернутися до прокуратури. Що ми і зробили.

Окрім того, сайт "ВСЕ" поспілкувався із Тетяною Ничепорук - рідною сестрою убитого під час несення службових обов’язків Руслана Шлангофа. Вона коротко повідомила, що убивця її брата нині знаходиться під вартою у СІЗО. Також жінка зазначила, що вибачень від стрілка її родина не отримала.

Усі фото Руслана Шлангофа взяті із його сторінки та сторінки його сестри в соцмережі "Вконтакте"

Тим часом у прокуратурі Рівненської області нам повідомили, що до суду скеровано обвинувальний акт у кримінальному провадженні стосовно молодшого інспектора відділу охорони Городищенської виправної колонії, який спричинив вогнепальне поранення іншому співробітнику установи (ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.121 КК України)

"Встановлено, що старший сержант 3.08.2013 під час несення служби, на грунті раптово виниклих неприязних відносин, вистрілив із автомата у свого колегу – старшого прапорщика, який від отриманої травми помер наступного дня.

На час судового слідства до працівника колонії застосовано запобіжний захід у виді тримання під вартою. Згідно із законом відповідальність за вчинення вказаного злочину передбачена у виді позбавлення волі на строк від семи до десяти років", - йдеться у відповіді прокуратури сайту "ВСЕ".

Коли відбудеться судове засідання у цій справі наразі невідомо. Тож про результати слідства, перебіг та вирок суду читайте згодом на сайті чесних новин "ВСЕ". 

Коментарі

Ну вот и дотролился .

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.