Депутат Рівнеради "воює" з мешканцями багатоповерхівки

Мешканці будинку, що за адресою Струтинської 35, обурені діяльністю Голови ОСББ "Терен" та депутата міської ради Ольги Покальчук, яку призначили на цю посаду у 2008 році. ЇЇ звинувачують в незаконній господарській діяльності на посаді голови ОСББ. 

За словами мешканців, пані Ольгу Покальчук не мали права призначати, адже голова обирається з числа мешканців будинку на зборах. Пані Ольга живе у будинку по вулиці Струтинська, 31. Однак жінка стала головою, але мешканці наголошують: не обирали її. Більше того, вони переконані, що її дії на цій посаді незаконні та неправомірні.

У своїй скарзі до президента Зоя Галан зазначила: "В житловому будинку здійснює діяльність ОСББ "Терен", на балансі якого перебуває дахова котельня з якої надаються послуги з підігріву води та теплопостачання. Проте це об’єднання здійснює свою господарську діяльність у сфері теплопостачання, без затвердження тарифів на послуги, порушуючи тим самим Закони України. Внаслідок цього мешканці будинку потерпають від протиправної діяльності, не отримують якісних послуг, відсутня організація, що здійснює контроль за якістю та порядком надання послуг, дотримання вимог техніки безпеки, так як у штаті відсутні спеціалісти у відповідній галузі".

Читайте також: Депутат Рівнеради пообіцяла набити пику зоозахисникам

Куди тільки не зверталась Зоя Михайлівна, і до прокуратури, і в Адміністрацію президента і до Кабінету міністрів України, аби відстояти власні права. 

Мешканка будинку неодноразово писала скарги та заяви на бездіяльність голови правління ОСББ та порушення прав мешканців будинку, а також на здійснення господарської діяльності ОСББ "Терен" без ліцензії в різні інстанції.

Зоя Михайлівна також розповіла, що ОСББ "Терен" виставляє рахунки за надання послуг теплопостачання та підігрів води щомісяця змінюючи тарифи, рахунки не ґрунтуються на реальних показниках лічильників, які є у кожній квартирі. Також ОСББ застосовує неоднакові тарифи для всіх мешканців.

Мешканка будинку Зоя Галан розповідає, що неодноразово зверталась до Ольги Покальчук, аби дізнатись з якою організацією, яка здійснює технічне обслуговування дахової котельні, заключний договір, проте голова правління не пред’являє його.

- Я хочу бачити фактичні витрати нашої котельні, я хочу бачити собівартість одного квадратного метра. Нехай вона мені покаже, які статті витрат вона туди включає. На підігрів води вона ставить 6, 50. Я хочу знати що входить в цю суму. Вона повинна економічно грамотно і обґрунтовано це викласти. Показати документи, які підтверджують всі послуги, які надає ОСББ. Не надає ніяких довідок, які потрібні людям. Ми не довіряємо їй і не знаємо куди йдуть наші гроші. Вона тільки махає своїм депутатським мандатом перед нами, - розповідає мешканка будинку Зоя Галан.

Головне управління ЖКГ у відповідь на скаргу Зої Михайлівни зазначило: "Підприємство, яке надає послуги з теплопостачання повинно мати ліцензію на провадження такої діяльності. ОСББ "Терен" не маючи такої ліцензії повинно укласти угоду з ліцензованим з цього питання підприємство".

Для того аби дізнатись, хто обслуговував дахову котельню, мешканці будинку звертались у Державну житлово-комунальну інспекцію, яка надала таку відповідь:

"ОСББ "Терен" у 2008 році було укладено договір з ТЗОВ Енергогенерацією на обслуговування дахової котельні. У 2009 році ОСББ "Терен" заключило договір із ЗАТ "Комунальною енергосервісною компанією міста Рівне на виконання робіт технічного обслуговування дахової котельні. Термін дії договору з 12 жовтня 2009 по 15 квітня 2010 року. ДЖКІ було направлено лист до прокуратури з інформацією про виявлення порушення законодавства України у сфері ліцензованих видів діяльності

Також мешканці скаржаться на голову правління Ольгу Покальчук, що вона не скликає загальних зборів. Не затверджує тарифи на обслуговування будинку, не надає довідок на отримання субсидій та не надає звіти про витрачання коштів, сплачених на утримання будинку. У зв’язку з тим, що ОСББ не затверджує тарифи не лише за послуги теплопостачання, а й на утримання будинку, мешканці, які мають пільгу не можуть її отримати.

Коли журналіст сайту "ВСЕ" звернулась до Ольги Покальчук, вона спростувала інформацію що котельню ніхто не обслуговує, показавши договір, який був заключний з підприємством "Еско-Рівне". Щороку, починаючи з 2009, ОСББ укладає цей договір з початком опалювального сезону.

- Хто звернувся до вас? Мене цікавить, хто саме звернувся, то я вам зразу розкажу в чому причина. Ті люди, які не платять по вісім років і ми їх відключаємо від світла, бо горять електромережі, ті бігають і шукають. Це люди, які жодної копійки в об’єднання не сплатили, це як паразити, які живуть на чужій шкурі і ще кудись бігають і на когось там жаліються. Підприємство «Еско-Рівне» обслуговує дахову котельню. В нас ніколи не було, щоб ми обслуговували самі, бо ми не маємо ліцензії. Четвертий сезон нас обслуговує «Еско-Рівне», один сезон обслуговувала «Енергогенерація», - розповіла Ольга Покальчук.

У "Еско-Рівне", підтвердили, що їхнє підприємство здійснює технічне обслуговування дахової котельні в будинку по вулиці Струтинська 35.

- Так, з 9 жовтня 2013 року і до кінця опалювального сезону здійснює  підприємство "Еско-Рівне". В ОСББ є свій оператор, який слідкує за роботою котлів, а ми - лише технічне і сервісне обслуговування, - розповів начальник служби експлуатації Микола Борей.

Також голова ОСББ "Терен" пояснила за якою схемою проводиться обрахунок тарифів на комунальні послуги:

- Збори проводяться раз в рік, проте спокійно їх провести ми не можемо. Тому ми останнім часом робимо опитування по квартирам. Затверджений тариф 1, 52 гривні на утримання будинку та прибудинкової території. На дахову котельню ми не затверджуємо тарифів, бо на зборах люди сказали: не будем затверджувати. Якщо затверджувати тарифи, то вони повинні бути такими, як міські - 6, 77, а в нас основний показник - витрата газу, декілька кубів води та на потреби котельні. Для "Еско-Рівне"  платимо 5040 (однак у договорі з "Еско-Рвіне" на сервісне обслуговування котельні вказана сума 5700 гривень, - прим.авт.) за те, що вони утримують дахову котельню і розбиваємо цю суму на один квадратний метр опалювальної площі. Кожен місяць різна ціна. Минулого року була 3, 7 за метр квадратний середня ціна опалення. Тобто жодного місяця не було, щоб ми платили 6,7 гривень,  які затверджені у "Теплотранссервіса", "Теплоенерго". Проблем немає в обслуговуванні котельні, проблема є в тому, що люди не платять і ми в цьому році лише завдяки міському голові, отримали вчасно тепло. А десять квартир, які заборгували 60 тисяч, поставили в заручники весь будинок -  136 квартир. І ці люди ще бігають в міську раду, в прокуратуру кожного року, пишуть і ще десь в обласну адміністрацію ходили і їх звідти вигнали, бо сказали: "шановненькі йдіть і вирішуйте з головою об’єднання ці питання і що не мають права втручатись".

Окрім того, голова ОСББ Ольга Покальчук бореться з боржниками радикальними методами – відрізає світло у квартирах боржників:

- Ми будемо відключати квартири від світла, ми їх змушені відключати про це знають міськенерго. Мережі горять, ми їх мусимо ремонтувати, тому злісних боржників будемо відключати від електропостачання. Це знає міський голова, начальник ЖКГ.У  нас є протокол опитування мешканців будинку. 60  відсотків людей сказали: відключати. Я офіційно заявляю, що ми будемо відключати. Ми на сьогоднішній день відключили п’ять квартир. Вони заплатили, написали договір реструктуризації на півроку.

В зв’язку з відключенням квартир від світла, мешканка будинку Зоя Галан звернулась в Генеральну прокуратуру України 16 жовтня і наразі чекає на відповідь. 

Чи має право голова ОСББ відключати світло у мешканців будинку?

- Що стосується відключення електроенергії, то з мотивів наявності заборгованості за тепло керівник ОСББ не має права відключати світло. Таке відключення буде вважатися порушенням законодавства. Тому, якщо ОСББ власниці квартири відключить світло, то раджу спочатку зателефонувати аварійну службу "Рівнеенерго" та повідомити про факт, а також написати скарги в Національну комісію, що здійснює регулювання ринку енергетики (в м. Київ), обласне відділення Держспоживінспекції (в м. Рівне), обласне відділення Антимонопольного комітету (в м. Рівне). Також, в разі відключення можна подати до суду позов щодо його незаконності та ставити питання про стягнення моральної шкоди, завданої незаконним відключенням,- прокоментував юрист, виконавчий директор Рівненської обласної громадської організації "Комітет виборців України" Микола Глотов на сайті ТакеІнфо.

Ольга Покальчук переконана, що всі звинувачення щодо неї, як голови ОСББ ґрунтуються на особистій неприязні частини мешканців будинку. Проте порушення все ж були виявлені. У 2012 році Рівненський МВ УМВС України направив до суду "протокол про адмінправопорушення за надання послуг постачання теплової енергії в житловий будинок по вулиці Струтинської 35 без ліцензії".

Також у 2011 році прокуратура міста Рівне надала відповідь Зої Галан, що за надання послуг з постачання теплової енергії без ліцензії Ольгу Покальчук притягнено до адміністративної відповідальності.

Ця боротьба між мешканцями будинку і головою ОСББ триває не один рік. І багаточисленні звернення громадян в різні інстанції говорять про можливу недовіру людей до Ольги Покальчук.

Коментарі

"Ця боротьба між мешканцями будинку і головою ОСББ триває не один рік. І багаточисленні звернення громадян в різні інстанції говорять про можливу недовіру людей до Ольги Покальчук."
А про яких мешканців іде мова ? На листах бачу лише підпис Галан Зої - не 20,30 чи 50 підписів , а лише один. Тому заявляти , що боротьба з МЕШКАНЦЯМИ- дуже некоректно. Хоче на посаду голови - будь-ласка, але на загальних зборах членів ОСББ за її проголосували лише 3 чи 4 мешканці. Можливо люди недовіряють Галан Зої?

А скажіть будьласка що би робили ви, як би з 140 квартир не платило 10.
В результаті чого страдає увесь будинок...
Всі платять місяць у місяць і тепла не буде через боржників, маленькі діти мерзнутимуть. . .
Здоровя і натхнення, Ольга Кузьмівна! ! !

По вулиці Струтинській 35, ми проживали 10 років, і 5 з них могли спостерігати за Галан Зоєю яка лише підливала масла в вогонь, маючи величезні борги вона скаржиться на Покальчук Ольгу, не раз Зоя Галан говорила що не проти стати головою ОСББ, саме тому й піднімає такій кіпіш, щоб стравити Ольгу Кузмівну.

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.