У Рівному збудують новий елітний житловий район. ФОТО

Рівне матиме новий мікрорайон індивідуальної житлової забудови. Його запланували спорудити в Тинному. Під час обговорення виділення землі в місті чиновники знову повернулись до проекту забудови. Відкритими залишаються два питання – де знайти гроші на інфраструктуру та як ділити земельні ділянки.

Спецкомісія Рівненської міськради 6 листопада збиралась розглядати впорядкування черговості отримання земельних ділянок та розробляти положення про прозорий розподіл землі. Втім,  з’ясувалось, що комісія має повноваження розібратись лише з майбутньою забудовою Тинного. А дозвіл на формування положення про розподіл землі депутатській комісії має дати сесія Рівнеради. Звернутись до депутатського корпусу з таким проханням члени комісії вирішили одноголосно. Натомість мова зайшла про будівництво нового мікрорайону.

- Все просто. Для розвитку цього району створений відповідний план забудови. Його архітектор-проектувальник Валентин Дем`янов на замовлення міської влади створив ще 2006-2008 роках, - розповідає заступник міського голови Андрій Філін. – Там детально вказано, де мають бути споруджені магазини, лікарні, аптеки. Також відведено місце під індивідуальну блочну забудову.

- Громадськість міста не поінформована, де має бути будівництво і за якими принципами там виділятиметься земля. Ми все маємо робити прозоро і сказати рівнянам скільки земельних ділянок там отримають люди, які перебувають у черзі, - зауважила голова спецкомісії Рівнеради Марія Конощук.

- За ці роки цей проект неодноразово презентували громадськості та депутатам. Однак, якщо є потреба, то проведемо додаткову  презентацію. В тому числі для депутатів, - зауважив у відповідь заступник міського голови Рівного Сергій Васильчук. -  Однак на сесіях міської ради мають вирішувати скільки ділянок під  житлову забудову буде виділено і кому. Наразі на земельній черзі перебуває понад 2800 громадян. А формуватися вона почала ще у 80-х роках.

За словами пана Васильчука у проекті забудови передбачено 145 ділянок для індивіальної забудови та більше 200 - для блочної котеджної.

- Ймовірно в проект зараз треба внести зміни, адже він створювався до кризи. Деякі речі можна спростити, оптимізувати. За рахунок цього можна віднайти додаткові ділянки, - наголошує Андрій Філін. – Це можна буде зробити після обговорення проекту в наступному році. Одразу ж міська рада має передбачити на це кошти. Разом з тим і вирішити як розділятимуться ці ділянки – за чергою чи наприклад після продажу з аукціону. Це питання дискусійне. Адже у міста немає коштів на побудову інфраструктури в цьому мікрорайоні. Це величезна сума.

За словами чиновників, мова йде про десятки мільйонів гривень. Тільки одна дорога буде коштувати більше 20 мільйонів. А ще треба будувати інженерні мережі… Словом, де знайти кошти і як роздавати чи продавати землю депутатам доведеться вирішувати до кінця теперішньої каденції.

У Рівному збудують елітний район для прокурорів та депутатів

Майбутній елітний район Рівного зачищають від бездомних собак

Впливові "садівники" Рівнеради: хто претендує на безкоштовну міську землю?

Ключові слова: 

Коментарі

Чомусь ці свинопаси що при владі та пригрошах ніяк не хочуть перетво9рити рівне з смт у справжнє місто.
Їм ліпше жити у жатах та корів доїти ніж мати гідну інфраструатуру.
Дивно...

Де ж брати кошти на такі дорогі помешкання?

А що це в центрі? Новий корпус водніка?

я вже уявив собі, як будуть боротися за тендер на цей проект

А може краще спочатку зробити вулиці в Тинному, освітлення, водопостачання і багато ще чого .... ??????

Дюг *** вичитуй помилки

Згадала про прозорість і черговиків,вихвативши дочці поза чергою,в таємному режимі діляночку за 20 000 доларів?"Ми все має робити прозоро і сказати рівнянам скільки земельних ділянок там отримають люди, які перебувають в черзі"- коли прозріла????

бредовий рендер дуже

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.