Найпопулярніші імена серед малюків Рівного у 2013 році

Які тільки імена для своїх діток не вигадують батьки, аби вони завжди були в центрі уваги та вирізнялись з-поміж інших. Про те, які імена обирають рівняни для своєї малечі та що спонукає змінювати власне ім'я читайте далі.

Ім’я - це своєрідний оберіг, супутник життя людини, це носій національних традицій та неповторності особистості.

Підібрати ім’я новонародженому малюку - справа непроста. Адже ім’я людини тісно переплетене з її долею. На вибір імені дитини впливають і традиції родини, і модні віяння, і національні, релігійні погляди і навіть політичні уподобання батьків.

Як правило, батьки заздалегідь думають як назвати своє чадо, читають літературу, вивчають значення імені, його вплив на характер людини, радяться.

У 2012 році найчастіше українці називали своїх дітей Олександрами, Настями і Софіями. Ці імена свою популярність зберігають протягом десяти останніх років. Крім того, деякі імена батьки вимагають записувати в свідоцтва про народження не в українському, а російському варіанті правопису. Такі імена як Анна, Крістіна, Нікіта, Кіріл, Філіп батьки найчастіше вимагали вписати в метрику в тому варіанті, в якому вони звучать і пишуться в російській мові. А Ганна, Пилип, Микита та інші програли конкуренцію своїм російським аналогам.

Хоча рік ще не закінчився, проте можна виявити тенденції найпопулярніших та найрідкісніших імен, які обирають на Рівненщині.

Як повідомили у ДРАЦС реєстраційної служби Головного управління юстиції, що впродовж третього кварталу цього року найпоширенішими чоловічим іменами, які зареєстровані органами державної реєстрації актів цивільного стану, були:  Артем, Богдан, Владислав, Дмитро, Іван, Ілля, Максим, Олександр.

Найпопулярнішими ж жіночими іменами стали Анастасія, Анна, Вікторія, Вероніка, Дарина, Марія, Олександра, Соломія, Софія. Така тенденція спостерігається по всій Україні.

Та не всі батьки обирають звичні і загальновідомі імена. В Інтернеті можна знайти найоригінальніші та найнезвичайніші імена, запозичені чи то в давньогрецькій міфології, чи з улюблених серіалів, чи з зарубіжних країн.

Отож, найрідкіснішими чоловічими іменами, якими називають діток на Рівненщині стали Авенір, Авраам, Антоній, Аркадій, Веніамін, Гліб, Давид, Даниїл, Захар, Кирило, Макар, Нестор, Никифор, Серафим, Рувим, Ярослав.

А також оригінальні жіночі імена - Алевтина, Аліса, Андріанна, Анжеліка, Ангеліна, Варвара, Вероніка, Евеліна, Емілія, Еріка, Естер, Злата, Зоряна, Каріна, Кароліна, Квітослава, Ліана, Меланія, Мілана, Уляна, Юліана, Яна.

Що спонукає батьків обирати незвичні імена для своїх дітей ми поцікавились у рівнянки, яка обрала рідкісне ім'я Ірма для своєї дитини:

- Коли ми обирали як назвати нашу дівчинку, хотіли щось оригінальне. Мені завжди подобалось ім'я Ірма, воно незвичне і цікаве. Також при виборі імені я прочитала не одну книгу значень імен. Ірма означає "мир", "справедливість", "врівноваженість", - розповіла Ірина Мельник.

Не рідкістю є випадки, коли людина прагне змінити своє ім’я. Для цього необхідно звернутись з відповідною заявою до реєстраційної служби. Про те, які імена змінюють рівняни дізнатись не так просто, адже це є конфіденційна інформація. Однак, цікавими є випадки вигадування незвичайних псевдонімів.

Тому вирішили запитати у рівненської журналістки, яка має по суті два імені. Перше - власне, а друге - псевдонім. Рівняни знають її як Юліану ТЕТ, саме вона розповіла історію власного псевдоніму:

- Тільки почала працювати в журналістиці - відразу вирішила писати матеріали під псевдонімом. Спочатку моє справжнє імя - Тетяна Юрчук - мало перетворитися на Юрко ТЕТ. Але добре подумавши, зрозуміла, що "чоловіком бути" не хочеться. Якраз у той період на телеекранах йшов славнозвісний серіал "Не вродись красивою". Одну з героїнь - екстравагантну жінку та профі-піарщика - звали Юліана. Тоді це імя мені дуже імпонувало. Ось так Юрко став Юліаною. А ТЕТ лишилося ТЕТ. Саме цікаве, що ім'я Юля - я не люблю. А от Юліана - зовсім по-особливому сприймаю. Це вже ніби частина іншої мене, - розповіла Тетяна Юрчук, вона ж Юліана ТЕТ.

Найпоширеніше в світі ім'я - Анна. Сьогодні його носять майже сто мільйонів жінок. Ім'я давньоєврейське, так звали матір Діви Марії, Богородиці. Практично у всіх слов'янських і навіть германських мовах є синоніми імені Анна - Яна, Жанна, Іоанна, Ганні, Анн, Енн, Ганно.

Науковці ж стверджують, що ім'я у дитини повинно бути коротким та легко запам'ятовуватись. То чи варто слідувати моді та вигадувати нові імена?

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.