На Рівненщині дитячу виховну колонію закриють через підготовку злочинців?

На Рівненщині можуть закрити Дубенську дитячу виправну колонію. За словами Уповноваженого Президента з прав дитини Юрія Павленка, такі заклади готують кримінальних авторитетів. Тому дітей, відносно яких приймається рішення про утримання за гратами, буде менше, адже це крайній метод виховання.

 

Юрій Павленко вважає, що дитячі виховні колонії повинні бути без колючого дроту, а замість охорони зі зброєю – вихователі.

Уповноважений Президента України з прав дитини Юрій Павленко

Рішення про закриття виховних дитячих колоній буде приймати Державна  пенітенціарна служба, - розповідає Юрій Павленко. - І скоріш за все залишиться не Дубенський виховний заклад, а Ковельський. Із шести виховних колоній, в Україні залишиться чотири, а з часом, можливо ще менше. Досвід усіх країн показав: в’язниця для дитини  - провальний експеримент.

Деякі діти, за словами Уповноваженого з прав дитини, у в’язниці утверджуються у своєму кримінальному майбутньому. Якби свого часу, до них не застосували таких жорстоких мір, їхня доля могла б скластися по іншому.

- Один хлопчик, у в’язниці заявив мені: «Я вже будую свій авторитет, кар’єру професійного злочинця», - ділиться досвідом відвідування дитячих колоній Юрій Павленко. -  Це трапилося через те, що у 14 років, коли він вперше туди потрапив з ним поступили досить жорстоко – його пустили на цей шлях. Сьогодні, коли йому 17 років, дитини зацікавлена, щоб його посадили в ДІЗО (карцер, - прим. авт..) Проте, більшості дітей можна допомогти.

За коментарем з приводу інформації про закриття Дубенської виховної колонії ми звернулися в управління державної пенітенціарної служби України в Рівненській області, проте там нам порадили запитати у  начальника сектору соціально-виховної та психологічної роботи управління Державної пенітенціарної служби України в Рівненській області Олександра Кузика. Тим часом, прес-секретар управління пенітенціарної служби в Рівненській області Вікторія Климович зазначила, що їм про перепрофілювання Дубенської виховної колонії ще нічого не відомо.

- У даний момент у нас таке питання не стоїть, - повідомляє Вікторія Климович. – Воно буде вирішуватися чи ми потрапимо під цю категорію, але на даний момент такої інформації немає.

Ми зателефонували до Олександра Кузика, який не надто зрадів нашому питанню. З криків у телефонну трубку, вдалося лише зрозуміти, що це начальнику болить:

- Може ви мене ще серед вулиці зустрінете?! – прокричав у трубку Олександр Кузик. - Ви мене не знаєте, я вас не знаю і задаєте мені відразу глобальні питання!

Виникає справедливе питання: можливо варто, зробити все можливе, щоб у такі заклади, з огляду на людей в руки яких потрапляють діти, все ж необхідно закрити?

Наразі у Дубенській виховній колонії перебуває 140 засуджених віком14-18 років. Ті, хто зарекомендував себе позитивно, але їхній термін перебування за гратами продовжується після 18 років, керівництво колонії може прийняти рішення про перебування такого засудженого до 21 року.  Вихованці закладу мають можливість здобувати не тільки загальну середню освіту, але і дистанційно закінчини вищий навчальний заклад. Зараз двоє чоловік навчається у виші. Бажаючі ходять на роботу. У колонії, для задоволення релігійних потреб діє капличка. Працює, також, психолог - є кімната психоемоціного розватаження. В установі є спортзал та кімнати виховання. Практикується виїзд за межі колонії. За словами прес-секретаря управління пенітенціарної служби в Рівненській області Вікторії Климович у закладі намагаються забезпечити осудженим повну корисну зайнятість через спортивні тренування, творчі гуртки та навчання. 

Коментарі

То есть, права на ошибку за человеком вы не признаете, а права ее исправить - и подавно?
Мне вот интересно: вы сам такой весь идеальный или просто любите вслух завидовать?
Янукович всего добился сам, и такой человек, пусть даже и загремевший по молодости в тюрьму, более достоен уважения, чем безызвестные интернет-апостолы.

як так кузню президентів та закрить))))

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.