Влада Рівненщини заборгувала багатодітній матері 60 тисяч гривень допомоги на дітей

Багатодітній мамі, управління соціального захисту населення Здолбунівської районної державної адміністрації Рівненської області відмовилося заплатити передбачену законом грошову допомогу при народженні дітей. Причина - жінка виїхала за кордон на лікування, а відтак, соцзахит не може проконтролювати цільове використання коштів.

Жінка звернулась до суду. Останній Житомирський апеляційний адміністративний суд ухвалив: "Забезпечити шляхом стягнення з Управління соціального захисту населення Здолбунівської РДА Рівненської області заборгованості по виплаті допомоги при народженні дітей Ельсаїд Аміри Ясер та Ельсаїд Саміри Ясер в розмірі 57 500 гривень".

Дівчатка-близнючки Аміра та Саміра

Варто зазначити, що новонароджені дівчатка-близнючки є громадянками України. Їхня мама розповіла, що отримала лише одноразову допомогу, коли дівчатам було 11 місяців. Виплату припинили, коли багатодітна мама, через хворобу була змушена поїхати за кордон на лікування. Через важку вагiтнiсть дітки народилися недоношеними у 25 тижнів, з вагою 840 та 860 грамів відповідно. Лікарі три місяці боролися за життя дітей та здоров’я їхньої мами.

- Після народження дітей довгий період лежала на витяжці, бо почалися окрім всього великі проблеми із спиною, - розповідає Людмила Дащинська. – Коли нас виписали з лікарні, я ні на секунду не могла залишити дітей самих. Лише коли дівчаткам виповнилося по 11 місяців, звернулася за передбаченою законом допомогою. Мені заплатили на обох дівчаток за 11 місяців 40 000 гривень. Ще 60 000 - мали заплатити пізніше.

Діти Людмили Дащинської

Начальник управління соціального захисту населення Здолбунівської районної державної адміністрації Рівненської області Микола Бортнік рішення суду прокоментував так:

- Я нічого не маю проти, як стягнуть, нехай стягують. Там змінили саме рішення суду. Тепер гроші будуть стягуватися через казначейство. Ми ніколи не ставали в "позу" проти того, щоб стягнути кошти, але у нас є процедура нарахування. Як перші суди встановлювали суму – це їхнє право, а у нас методики нарахування немає.

За більш компетентним коментарем, Микола Бортнік порадив звернутися до юриста управління соцзахиту Володимира Жишкевича, який дуже здивувався запитанню:

-  А чому ви звертаєтеся до соцзахисту? І чому ви вирішили, що ми відмовилися платити? У пані Дащинської є офіційний представник – адвокат. Він в курсі всіх подій. Написав звернення у всі установи державної влади, на які офіційно дають відповіді. Так, що ситуація не виходить за рамки законодавства. Суд не ухвалив стягнути з нашого управління кошти. Перше рішення суду – це нарахувати і виплатити. А друге, яке прийшло тиждень тому на нашу адресу зі зміною способу нарахування – стягнути.  Тут слід розуміти правильно. Ми, наразі не вправі виплачувати чи не виплачувати гроші. Зараз цим має займатися казначейство за особистим зверненням Дащинської.

Представник Людмили Дащинської звернувся також, в управління виконавчої служби Головного управління юстиції в Рівненській області для вжиття усіх заходів виконання ухвали суду.

Ми поцікавилися у начальника управління виконавчої служби Марії Лук’янової, коли пані Дащинська зможе отримати передбачені законом гроші на дітей. Нам відповіли, що ця інформація відноситься до розряду службової, а також підпадає під закон про захист персональних даних, відтак журналіст не може отримати відповідь.

- Обговорювати будь-які персональні обставини інших осіб я не маю службової можливості тому, що це стосується їхніх персональних даних і вони не давали згоду на їхнє розголошення, - повідомила Марія Лук’янова.

Людмила Дащинська в реанімації

Тим часом, Людмила Дащинська і донині знаходиться у тяжкому післяопераційному стані. Лікарі не дозволяють ходити та сидіти – вона лежача.

- Після пологів, через два тижні сталася дуже сильна кровотеча, але лікарі мене врятували, - розповідає мама чотирьох дітей. - На цьому проблеми не завершилися. Відразу після  того, у мене виникли проблеми із спиною і перевели в інше відділення. Декілька тижнів, пролежала на витяжці. А вже закордоном, зробили операцію та встановили у спині імплантат та укріпили шурупами спину. Операція тривала шість годин. Моя родина потребує коштів, адже весь наш сімейний бюджет йде на моє лікування, а у нас четверо дітей. Дівчатка-близнючки народилися недоношеними і потребують особливого піклування.

Людмила Дащинська звернулася до Уповноваженого Президента України з прав дитини Юрія Павленка і він пообіцяв допомогти жінці у вирішенні її проблеми щодо невиплати грошової допомоги на дітей.

Коментарі

Лікується не тільки мама. Дітки теж потребують сильної уваги, адже народилися дуже малесенькими і не доношеними. Між тим, ця справа не зрушується з місця три роки. Жінка виграла не один суд. 

Судячи з інформації у статті виходить, що ситуація з виплатою допомоги при пологах під контролем у державної виконавчої служби, правозахисника пані Дащинської та ще й вони заручились підтримкою та контролем з боку Уповноваженого Президента України з прав дитини - Ю. Павленка. Переконана, що в найкоротші терміни справа вирішиться позитивно, і жінка отримає решту грошей. До слова, маємо таку ситему документообігу, яка ніби й відповідає європейським вимогам, але разом з тим при певному відхиленні від норми (алгоритму дій) дає збій (виїзд мами на тимчасове лікування за кордон), що призводить до певних незручностей. Проте, дякувати Богу живемо в країни, що рухається до Європейської спільноти, і демократично такі "Збої" вирішуються державою.

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.