Підготовка до зимових доріг: поради рівненським автомобілістам

Зима зазвичай приходить швидко та неочікувано. Від такого сюрпризу ваше авто поводить себе на дорозі, як корова на льоду. Хочете уникнути подібних ситуацій,  то вже зараз займіться підготовкою автомобіля до зими. Щоб краще зорієнтуватись у переході авто на зимовий лад, ми звернулися за порадами до спеціалістів шиномонтажу "Детройт Авто", послугами якого вже більше трьох років користуються рівняни.

- У пізню осінню пору існує прихована і чи не найважливіша помилка, яку допускають початківці (та й не тільки) автолюбителі перед першими зимовими сезонами. Варто зрозуміти – зима починається до перших сильних снігопадів і суцільної ожеледиці. І готуватися до неї потрібно заздалегідь, щоб ожеледиця не застала Вас зненацька, - діляться досвідом фахівці "Детройту Авто".

Спеціалісти шиномонтажу переконують: підготовку до зими варто розпочати саме зі зміни  літніх шин на зимові. Це необхідно робити тоді, коли температура повітря досягатиме +6 °C. Зазвичай такі погодні умови характерні для кінця жовтня - початку листопада. Тим паче в цей час у магазинах ще немає ажіотажу на зимову гуму, а в шиномонтажах – черг. Однак при цьому вже представлений широкий асортимент автомобільного "взуття".

У "Детройті Авто" наголошують: для зручності краще поставити зимові шини на нові диски, а не перебортовувати літню гумму. Це збільшить термін служби гуми. Якщо Ви встигнете "перевзутися" у даний час,  то точно заощадите купу часу та нервових клітин.  Коли з настанням снігопадів інші водії витрачатимуть час на пошуки таких необхідних шин – ви впевнено їздитимете у справах і зароблятимете гроші. До речі, шини до того часу вже будуть обкатаними, і на дорозі демонструватимуть на що вони здатні. Для зимових шин зазвичай достатньо обкатки в 1000-1500 км.

Варто згадати і про так звану "зимову" водійську мудрість. Якщо говорити про технічну сторону питання, то все ясно – взимку автомобіль повинен бути абсолютно справним.

- В ідеальному варіанті, автомобіль повинен бути справним завжди, в незалежності від погоди та пори року. Але як показує практика, в теплу пору року на дрібні неполадки, водії найчастіше не звертають увагу, - діляться спостереженнями спеціалісти шино монтажу. - Але взимку це може обернутися великими неприємностями. Ті, хто вже колись «прогорів» на цьому  не шкодує часу і проводить перед зимою велике технічне обстеження.

Підтриємство "Детройт Авто" рекомендує рівненським автомобілістам список того, що варто перевірити в автомобілі (навіть новому) перед зимою.

Світло фар

Не буде відкриттям той факт, що часто фари світять зовсім не так, як потрібно. Як краще відрегулювати фари так, щоб світлотіньова межа була в нормі, порадять у "Детройті Авто".

Акумулятор

Трішки розряджений акумулятор, який непогано працював влітку, взимку спокійно може стати «слабкою ланкою», яка не дасть нормально завести автомобіль. Таким чином його обов’язково треба перевірити, а при необхідності і замінити. Не варто вірити міфам про різні підзарядні пристої, якщо акумулятор не видає нормального струму, то вихід один – заміна.

Гальма автомобіля

Гальма авто повинні бути відрегульовані на всі сто. Це стосується і балансу гальмівних сил і роботи АБС. Крім того, перед зимою варто замінити і колодки, якщо вони вже "підходять", а також - гальмівну рідину.

Система охолодження

Колись у радіатор заливали воду, але ці часи вже давно пройшли. Хоча  це не означає, що система стала безпроблемною. Принаймні, варто замінити старий антифриз і перевірити всі патрубки, а також переставити заслінки радіатора у зимове положення. Як максимум, можна знизити тепловтрати радіатора, поставивши перед ним хоча б картонку.

Масло

Зазвичай спеціалісти рекомендують перед зимою змінювати масло, але якщо ви їздите на "всесезонці", то робити це варто не безпосередньо перед зимою, а заздалегідь. Не є секретом, що кожна заміна масла – це певний стрес для двигуна, тому краще, якщо двигун з новим маслом "обкатається" при плюсових температурах.

Рідина в омивачі скла

Якщо ви використовували воду, то із настанням холодів варто змінити її на морозостійку рідину.

При переводі автомобіля у зимовий режим роботи, варто знати, що необхідно мати в автомобілі взимку. Нищеподаний список типового зимового приладдя допоможе гідно зустріти будь-який каприз погоди.

Хороший трос

Трос в багажнику є у багатьох водіїв, але лише у деяких цей трос може нормально виконувати свої функції. Перед зимою варто придбати хороший трос з міцними карабінами і не забивати брати його із собою у дорогу. Він точно стане у нагоді, якщо не вам то вашим водіям-побратимам.

Скребок та щітка для скла

Взимку даними засобами доведеться користуватися кожен день, тому тут не варто економити. Скребок повинен бути з міцної пластмаси та мати  зручну щітку, яка дозволить швидко змести сніг з автомобіля.

Рідина для омивача скла

Взимку необхідно обов’язково мати запас такої рідини об’ємом, що як мінімум дорівнює об’єму бачка. При цьому температура замерзання у цієї рідини повинна бути не вище -40°С.

Лопата

Лопата взимку чудовий інструмент, який допомагає вибиратися зі снігового полону. Не варто лише сподіватися на різноманітні пластмасові "совки" – їх пластик при мінусових температурах може виявитися ламким. Придбайте просту металеву лопату з коротким держаком.

Запас моторного масла

Навіть, якщо ваш автомобіль повністю справний, взимку масло може «видавлювати» з різноманітних сальників і ущільнень, тому запас "на долив" не завадить.

Запасні лампочки в фари і набір запобіжників

Найчастіше в сучасних іномарках самостійно замінити згорілі лампочки дуже складно, але запасні мати все одно варто, особливо якщо вони нестандартні. Пам’ятаємо, що взимку  автомобілі набагато більше споживають електрики, ніж влітку, тому запобіжники майже обов’язково знадобляться.

Повнорозмірна запаска з зимовою гумою

Економити, купуючи на зиму лише чотири колеса, залишаючи запаску з літньою гумою, категорично не можна. Єдина правильна порада – не допускати взимку їзди на різних колесах, це впершу чергу є небезпечним.

Як бачимо, для водіїв перехід із літнього сезону на зимовий – процедура досить важлива та клопітка. Тому сайт чесних новин "ВСЕ" разом із шиномантажем "Детройт Авто" ще раз акцентує увагу водіїв: автомобіль необхідно підготувати заздалегідь, щоб зима не принесла вам неприємних сюрпризів на дорозі.

Детройт Авто знаходиться за адресою: м. Рівне, вул. Пирогова, 8

(362) 26-97-48

(095) 707-33-23

(098) 126-04-77

da@rivne.com

На правах реклами