Рівненська обласна лікарня потребує сходів та пандуса за півмільйона гривень

Мами із маленькими дітками у візочках та дітьми з особливими потребами, не можуть потрапити у приміщення Рівненської обласної дитячої лікарні через відсутність пандусів. Сайту "ВСЕ" стало відомо, що у 2011 році за 19 653,00  гривень була розроблена проектно-кошторисна документація  на реконструкцію східців. Однак коштів на ремонт не знайшли і тепер, договартісні документи можуть втратити термін придатності. 

Варто зазначити, що існує постанову Кабінету міністру України «Про затвердження плану заходів щодо створення безперешкодного життєвого середовища для осіб з обмеженими фізичними можливостями та інших мобільних груп населення на 2009 – 2015 роки «Безбар’єрна Україна». Тим часом, у дитячій лікарні для деяких батьків виникає справжній «бар’єр» у доступі до медичного закладу, який подолати декому несила.

Перебуваючи у Рівному уповноважений з прав дитини Юрій Павленко розповів, що проблема, щодо відсутності пандусів в обласну дитячу лікарню справді існує, вже зараз є підготовлений проект реконструкції лікарні.

- Ми обговорювали тему, щодо пандусу в Рівненську обласну дитячу лікарню з головою адміністрації Василем Берташем, - зазначає Юрій Павленко. - Зараз у рамках проекту реконструкці буде якісний сучасний пандус, трішки перероблений вхід, адаптований і прийнятний для дітей з особливими потребами.

Впродовж тижня, декілька разів на день ми намагалися особисто поспілкуватися із головним  лікарем обласної дитячої лікарні Георгієм Думановським, проте, через постійну відсутність його у лікарні, нам це не вдалося.

За головного лікаря дитячої лікарні прокоментував ситуацію начальник управління охорони здоров'я Рівненської обласної державної адміністрації Віталій Бойко:

- В обласну дитячу лікарню є чотири входи. З центральними сходами дійсно існує проблеми, але там можна заходити з трьох інших входів. Зараз розробляють проектно-кошторисну документацію, а на наступний рік будуть закладені кошти у проектно-кошторисну документацію будуть включені і сходи.

Тим часом, голова комiсiї з питань бюджету, фiнансiв та податкiв в Рівненській обласній раді Олексій Кособуцький розповів, що у 2011 році з обласного бюджету було виділено  19 653,00 гривень на «Реконструкцію сходів центрального стаціонарного корпусу Рівненської обласної дитячої лікарні, в тому числі на виготовлення проектно-кошторисної документації».

Ми з’ясували, що цю суму спрямували виключно для  виготовлення  проектно-кошторисної документації. Згідно з виготовленим кошторисом, зазначає Олексій Кособуцький, на реконструкцію сходів необхідно 348 810 гривень, це за цінами 2011 року. Проект реконструкції сходів передбачає, як проведення самої реконструкції сходів так і виготовлення накриття, облаштування пандуса та поручнів, однак відповідного фінансування на його реалізацію до сьогодні не передбачено.

Отже, проектно-кошторисна документація вже давно готова.

 

За поясненням, чи постане необхідність через підвищення  цін, виготовляти знову такі дорого вартісні документи, ми звернулися до директора департаменту з питань будівництва та архітектури Рівненської обласної державної адміністрації Юрія Сідлецького.

Юрій Сідлецький розповів, що відповідно до державних будівельних норм документація справді має термін придатності від 3 до 5 років:

- Зарплати піднялися то, можливо і вартість виконання цих робіт буде більшою, а можливо і ні. Все залежить від того, яка фірма працюватиме. На даний час, готовати нову проектно-кошторисну документацію немає необхідності. Ці документи пройшли відповідну експертизу. Коли приймуть рішення про реконструкцію, тоді і будемо думати над цим питанням. Цього року, на реконструкцію східців в обласну лікарню обласна рада коштів не передбачила. Можливо, депутати запланують ці видатки у 2014 році.

Тим часом, компетентні люди у будівельній галузі зазначають, що у порівнянні із 2011 роком ціни на будівельні матеріали та виконання робіт стали суттєво дорожчими. 

Коментарі

348 тисяч грн!!! Нехай би ще законопроект подали у ВР "Про облаштування сходів пандусом у Рівненській РОДЛ". 2 мішки цементу і 2 мішки піску+день роботи. ВСЕ!!!

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.