Протестанти спростовують свою причетність до спалаху кору на Рівненщині. ФОТО

Спалах кору у Сарненському районі сколихнув не тільки Рівненщину, а і всю Україну. Головними винуватцями хвороби, деякі всеукраїнські засоби масової інформації назвали протестантів, нібито ті, через віру відмовляються від щеплень своїм дітям, що буцімто призвело до захворювання. Тим часом, протестанти запевняють, щеплення дітей – це не є питання віри.

Сайт «ВСЕ» вирішив поцікавився у старшого пресвітера Сарненського району церков віри Євангельської  Олександра Котика, чи вчать прихожан із трибун не робити щеплення своїм дітям.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Рівненська ОДА: в спалаху кору винна релігія

- То є неправда. Наші церкви не ведуть політики проти щеплень і жоден із пресвітерів ніде не проголосив цієї думки, - зазначає Олександр Котик. - Ми не маємо навіть такого права. Нас неправдиво у цьому звинуватили.

Пресвітер протестантської Церкви у Сарненському районі Сергій Одарчук підтверджує слова старшого пастора.

- Це взагалі особисте питання і ніколи у Церкві не говорилося про заборону щеплень. Це не є питанням віри, це питання власних переконань. Особисто у мене діти щеплені, - розповідає пресвітер. - Вийшло так, що нас безпідставно звинуватили. Віруючі завжди крайні. Хто спалив Рим?  Християни. Холера, чума – винні віруючі. Сьогодні хочуть і це нам почепити – це смішно. Здивував сюжет у ТСН, де по телевізору показали якусь сім’ю. Люди зі сторони дивляться на них думають: забиті, нещасні, темні сектанти. Мені боляче на це дивитися.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Голова Волинської облдержадміністрації знайшов причину епідемії кору на Рівненщині

До слова, нині від щеплень відмовляється величезна кількість людей, які не мють ніякого відношення до протестантських церков. У приватних розмовах, навіть лікарі зізнаються, що не щеплюють дітей та внуків .

Олександра Макогон із своїми дітками

Олександра Макогон - мама чотирьох діток, розповідає, що вони свідомо відмовилися прививати діток через безвідповідальність медицини у ставленні до питань щеплень.

- Причин чому ми не робимо щеплень багато, - зазначає Олександра Макогон. - Але основна – повна безвідповідальність системи охорони здоров’я: у підготовці дітей до щеплень, в процесі щеплень, так і у випадках поствакцинальних  ускладнень.

Однак відмова від щеплень теж не основна проблема. Як виявилось - не вистачає й самої вакцини для щеплень. Завідуюча дитячої поліклініки №3 Раїса Піскунова зазначає, що причина невиконання плану щеплень, не через відмову батьків, а через відсутність вакцини. За її словами, цьогоріч поліклініка забезпечена вакциною проти кору лише на 13%.

Завідуюча дитячої поліклініки №3 Раїса Піскунова

Тим часом, за інформацією головного управління Держсанепідслужби у Рівненській області щодо ситуації  із захворюванням на кір, у Сарненському  районі в інфекційному відділенні Сарненської центральної районної лікарні перебуває 17 хворих з діагнозом кір, з них 14 дітей. За попередню добу було госпіталізовано ще троє дітей.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: МОЗ направило у Сарненський район вакцину проти кору

Чи роблять рівняни щеплення своїм дітям і що кажуть з цього приводу медики, читайте у наступній публікації.

Довідка 

Кір — інфекційна хвороба, спричинена вірусом роду Morbillivirus, яке характеризується вираженою інтоксикацією, катаральними явищами з боку дихальних шляхів, кон'юнктивітом, появою своєрідних плям на слизовій оболонці щок і папулезно-плямистим висипом на шкірі. Передається через вдихання з повітря найдрібніших крапель слизу, що містять віруси, які потрапили в повітря при чханні, кашлі або розмові хворої на кір людини. Кір уражає шкіру. Інкубаційний період становить від 7 до 21, рідше 28 днів. Початок захворювання гострий. Температура звичайно висока, турбує головний біль, слабкість, нежить, кашель, виникають симптоми кон'юнктивіту. До кінця першого — початку 2-го тижня хвороби на слизовій оболонці щоки виникають плями, ніби посипані манною крупою. При неускладненому перебігу захворювання дітей лікують вдома, дорослих звичайно госпіталізують. Застосовують вітамінотерапію, при приєднанні ускладнень — антибіотики. Ослабленим хворим вводять протикоровий імуноглобулін.

Лікування проти самого висипу немає. Спочатку тіло має покритись висипом повністю (стати однорідною червоною плямою), тоді висип проходитиме. В жодному разі не слід розчісувати висип, щоб не утворились рани. Не можна простуджуватись чи переохолоджуватись під час висипу! Рекомендовано залишатись у ліжку декілька днів, доки не зійде висипка. За словами медиків, основним засобом профілактики є протикорова вакцина MMR, що забезпечує захист від захворювання.

Ключові слова: 

Коментарі

Питання проведення вакцинації досить особливе, і на мою думку, аж ніяк не залежить від віросповідання (це байки щодо того, що віруючі не прищепляють діток з релігійних міркувань). Всі свідомі і сучасні люди, і кожен сам дивиться на чи прививати дитину чи ні (чинником до так чи ні можуть слугувати: низький рівень обізнаності щодо вакцинування; недовіра лікарям; відсутність вакцин певного виду і таке інше). Так, що не варто сліпо говорити про те, в чому самому варто спочатку розібратись!

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.