Рівненський офтальмолог допоможе обрати окуляри та лінзи для здоров'я і краси

"Чи варто витрачати час на похід до офтальмолога, якщо загалом нічого не турбує? От піду на перевірку під час планового медобстеження із місця роботи, а дитину поведу коли в школу буде йти", - така думка не є рідкістю серед рівнян.

Правильно це чи ні, ми вирішили запитати у лікаря-окуліста Наталії Куліковської. Під час зустрічі поцікавились і рядом інших запитань: що краще - окуляри чи лінзи; чи можна дітям носити лінзи; чи шкідливі кольорові лінзи і які саме лінзи купують рівняни?

"Лінзи можна одягати і немовлятам!.."

- Пані Наталіє, розкажіть, будь ласка, нашим читачам, коли варто йти на огляд до окуліста? Багато хто вважає, що такий похід можна здійснити раз у рік і то при нагальній потребі.

- Взагалі, огляд рекомендується робити вже із народження немовляти. Далі систематичність зводиться до загальноприйнятого одного разу на рік. Це стосується і дорослих, хоча якщо ви помічаєте, що очі швидко втомлюються, доводиться мружитись, червоніють, сльозяться, печуть тощо – варто звертатись до лікаря частіше.

- Чи може виявити лікар-офтальмолог проблеми у кількамісячного малюка?

- При огляді окуліст може визначити чи правильне положення очей і можливі патології. А вже коли дитина зможе говорити, можна буде перевірити і гостроту зору. У  дітей зір  ще тільки формується, тому на прийомі у офтальмолога, варто поспілкуватися із лікарем про особливості подальшого зорового навантаження дитини із етапами її дорослішання.

Плановий огляд у лікаря рекомендовано проходити раз у рік, загалом він не займе багато часу, зате буде дуже інформативним для молодої матусі, а значить, допоможе уникнути багатьох проблем з очима дитини.

- Чи можна дитині одягати лінзи?

- Так, дітки з 10 років вже самостійно можуть одягати-знімати лінзи, головне, щоб дитина була відповідальна та дотримувалась усіх вимог гігієни. А до того дітям при необхідності це допоможе зробити мама.

"У лінзах можна робити все… навіть плакати"

- І все ж, якщо постає запитання купівлі окулярів чи контактних лінз, що Ви частіше радите своїм пацієнтам?

- Менш шкідливо носити окуляри, але виникає питання: чому і лінзи не шкідливо носити? По-перше, лінзи необхідно носити правильно: їх потрібно знімати на ніч, тримати у контейнері зі спеціальним розчином, чистити тощо.

Коли постає питання окуляри чи лінзи – я своїм пацієнтам при значному зниженні зору та високих порушеннях рефракцій раджу одягати лінзи. У них можна робити все: плакати, займатися спортом, бігати, стрибати і не переживати, що вони впадуть, розіб’ються чи запотіють при зміні температури повітря, а ще важливо, що вони не обмежують поле зору.

Слід зауважити, що є і протипоказання по носінню лінз. Носіння і підбір останніх визначає сам лікар.

Але повторюю ще раз: лінзи слід носити правильно. Вони мають властивість забруднюватись і більше призначеного терміну лінзи носити не можна. Рекомендувати їх людям, у яких пильна робота не варто (це стосується малярів, штукатурів і т.д.).

- Разом із тим, існує багато історій про те, що через носіння контактних лінз виникали ті чи інші хвороби ока?

- У лінзах може виникнути гіпоксія. Але причиною тому слугує те, про що я зазначала раніше – переношення лінз та їхнє забруднення, що призводить до того, що лінза пропускає менше кисню. Ще гірше, коли лінзи не знімають на ніч і паралельно переношують. Я своїм пацієнтам раджу носити силікон-гідрогелеві лінзи (їх ще називають "дихаючими" лінзами), які пропускають 95-100% кисню, вчасно міняти МКЛ і у Вас не буде жодних проблем.

"Окуляри підкреслюють імідж, кольорові лінзи – змінюють колір Вашого погляду"

- Спілкуючись із Вами, у мене мимоволі напрошується висновок, що окуляри – це вже минулий час. Це так?

- Ні, окуляри у даний час модні. Вони можуть підкреслити ваш стиль та змінити імідж. Сьогодні є дуже великий вибір оправ: металеві, пластикові, комбіновані, різних кольорів тощо, тому кожен може підібрати те, що йому до душі. До прикладу, нещодавно до нас в оптику прийшов молодий хлопець і сказав цікаву річ: дайте мені "прості" окуляри для іміджу. Як вияснилось у ході спілкування, юнак перейшов на нову роботу і окуляри йому були необхідні для створення нового образу.

Епоха лінз для рівнян ще точно не настала. Не можу сказати, що усі наші пацієнти користуються лінзами, однак значна більшість – так. Наразі нова мода – кольорові контактні лінзи. Зокрема це актуально серед чарівної частини людства.

- Рівнянки захопились європейською модою зміни кольору очей і прагнуть "вбивати" чоловіків лише одним поглядом?

- Така тенденція існує вже кілька років. У наш час різновидів кольорових контактних лінз  є дуже багато. У нашій оптиці можна придбати лінзи різних кольорів від багатьох виробників.

Є у наявності і пробники, які можна поміряти і підібрати колір. Ми навчаємо, як правильно носити та доглядати за лінзами.

- Пані Наталіє, а які  правила носіння кольорових контактних ліз?

- Їх рекомендовано носити до 6 годин на добу, і одягати не частіше 3-4 разів на тиждень. Носити лінзи щодня та довше терміну - не рекомендую.

"Рівнянки обирають кольорові лінзи різних кольорів"

- А яким кольоровим гамам чи малюнкам надають перевагу наші рівнянки?

- Найчастіше такі лінзи купують дівчата, і купують вони їх весною. Відтінки підбираються під колір очей. Запам’ятався найбільш неординарний випадок, коли до нас прийшла дівчина і на два ока взяла дві різні лінзи: зелену та фіолетову.

Після спілкування із лікарем-окулістом, мимоволі напрошується висновок: не варто затягувати із обстеженнями. Наші очі настільки складні у будові та водночас вразливі до хвороб, що ніколи не можна забувати про догляд за ними. Мабуть не випадково у народі говорять: бережіть себе, як зіницю ока, а її – як своє життя.

На правах реклами.