Рівненські журналісти хочуть будувати багатоповерхівку

Рівненські журналісти хочуть безкоштовно отримати земельну ділянку у Рівному, аби побудувати корпоративне житло. Секретаріат обласної організації Національної спілки журналістів України на даному етапі збирають інформацію щодо потреби журналістів у житлі та готують звернення до міського голови.

На електронну почту журналістам надійшов електронний лист з таким текстом: «Секретаріат обласної організації Національної спілки журналістів України вирішив звернутися до міського голови Рівного Володимира Хомка з проханням щодо виділення на безкоштовній основі земельної ділянки для зведення житлового кооперативного будинку для журналістів.

З метою вивчення потреб колег у такому житлі та внесення конкретних пропозицій до міської ради, просимо в термін до 25 листопада 2013 року надати до секретаріату інформацію за наступною формою:

- прізвище, ім’я, по-батькові,  місце роботи, посада, потреба в житлі (кількість кімнат).

Голова обласної організації

Національної спілки журналістів

України Дмитро ТАРАСЮК»

Представник в Рівненській області Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Дмитро Тарасюк розповів про виникнення ідеї такого корпоративного житла:

- Зараз держава нікому не виділяє житло, треба мати бабло, при чому не мале, щоб купити ту нещасну квартиру. Тому є такий задум. Я знаю що у Львові наші колеги якісь кроки зробили в цьому плані. Ми вивчаємо зараз питання потреби в житлі журналістів не лише в Рівному а й в усій області. Інформація зараз накопичується ми її систематизуємо і хочемо звернутися з проханням щоби нам для обласної організації обласної спілки журналістів України міська влада виділила десь землю. Тому що виділяють сьогодні для всіх кому треба, і більше – кому не треба.

За словами Дмитра Тарасюка допомагати у втіленні ідеї в життя будуть і депутати міської ради, які є членами спілки журналістів.

- Що це нам дасть? Було б добре, щоб це було безкоштовно. Я думаю, що журналісти заслужили, щоб одержати ділянку землі, тоді, ясна річ, вартість житла буде дешевшою за шість тисяч гривень за квадратний метр. Якщо буде виділена земля, можна буде шукати банки, які на пільгових умовах дадуть кредити на будівництво житла для журналістів. Задум хороший, дай боже його втілити в життя. Не все залежить від нас.

Скільки журналістів хочуть отримати житло наразі невідомо, адже інформація лише накопичується:

- Є журналісти, які зголосились на це, але інформація накопичується. В нас буде засідання секретаріату 28 листопада, побачимо, ми просили щоб нам надали цю інформацію. Я не можу озвучувати цю інформацію, бо вона до кінця не зібрана. Скільки бажаючих захоче взяти участь я не можу зараз сказати. Найголовніше – щоб житло було не на окраїні, а ближче до центру міста, - зауважує голова обласної спілки журналістів. — Розміри земельної ділянки залежить від того скільки назбирається в нас людей. Мене менше хвилюють розміри, а місце де буде знаходитись, щоб це було не на окраїні. Надії на те, що влада надасть житло немає. В мене дочка працює в МЧСі, є майором і ніби є пільги, але надії на те що вона матиме квартиру немає. Журналістам ніхто сьогодні не надає нічого. Ми зробили лише півкроку щоб зібрати інформацію і на даний час не знаємо нічого. Попередня розмова з міським головою була, а як буде далі розвиватись ситуація я не знаю. Чим ми гірші від міліції служби безпеки, прокуратури, від інших структур, яким виділяють землю? Нічим.

Мер Рівного Володимир Хомко також вважає ідею побудови корпоративного житла хорошою і навіть пообіцяв розглянути цю пропозицію:

- Поки що до мене з проханням про виділення землі під будинок для журналістів ніхто не звертався. Але якщо звернуться – залюбки розгляну таку пропозицію. Насправді кооперативне житлове будівництво вигідне, адже вдається зекономити частину коштів. В той час якщо вартість одного квадратного метра у будинку від компанії забудовника 5-6 тисяч гривень, то в кооперативному житловому будівництві квадратний метр коштуватиме приблизно 4 400 гривень. Однак, у Рівному дуже мало прикладів такого будівництва. Знаю, що кооперативним методом будувалась багатоповерхівка для вчителів. Кілька років тому ми хотіли розпочати будівництво кооперативного будинку для працівників тролейбусного парку, але охочих взяти участь в кооперативі було дуже мало. Тому проект не відбувся, - розповів Володимир Хомко.

В обласній спілці журналістів більш як півтисячі журналістів. Цікаво скільки з них хочуть отримати житло? Про це ми зможемо дізнатися трішки згодом. 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.