Право - говорити і обов’язок - чути

Ми всі суб’єктивні у своїх поглядах. Оцінюємо будь-яку ситуацію, маючи свій особистий унікальний набір критеріїв, уявлень і життєвого досвіду. Ми часто забуваємо, о суб’єктивні у своїх твердженнях, і часто через цю "забудькуватість" втрачаємо друзів, псуємо стосунки з близькими і навіть розколюємо країну.

 

Днями мені зателефонувала знайома і сказала: "Ти знаєш, а депутату ...... заклеїли весь під’їзд всякими дурними листівками". Депутат, про якого вона говорила, мій давній друг, який пройшов в облраду під прапором Партії регіонів. Насправді, він хороший чоловік, який просто дуже хотів стати депутатом. В той момент я якось на автоматі відповів: "А моєму приятелю сьогодні на Євромайдані в Києві голову розбили". (Це було наступного дня після штурму "Беркутом" барикад у Києві). "Все ясно, нормально з тобою не поговориш". - сумним голосом додала знайома.

Вже пізно увечері я пригадав цю розмову. Спробував розібратись, чому люди так легко стають ворогами, будучи ще вчора ледь не друзями? За час існування нашого сайту нас звинувачували партійці "Батьківщини" в тому, що ми працюємо на "Свободу". Свободівці в свою чергу звинувачували, що ми працюємо на Партію регіонів. Регіонали ж переконані, що редакція працює на опозицію. Нардеп Юрій Вознюк упевнений, що ми працюємо на Олексія Хахльова, який ніби мститься йому за виграш на виборах. Нардеп Валентин Королюк висловлювався, що ми спеціально дискредитуємо його в інтересах ударівця Віталія Чугуннікова. Світлана Богатирчук-Кривко, як і нардеп-регіонал Микола Сорока кажуть, що нам "їх замовили". А тепер перечитайте цей абзац ще раз і вдумайтесь. Вам не здається, що це нагадує пошук кішки у темній кімнаті, коли її там просто немає?

Коли дописував абзац, отримав повідомлення від знайомого свободівця: "Вибач за джинсового журналіста". А кількома днями раніше СМС від знайомого беркутівця: "Роздули твої колеги забагато брехні. Ми тепер вороги народу". Мені здається, що багато проблем від того, що ми всі, починаючи від президента і лідерів опозиції до львівського підприємця і донецького шахтаря, не хочемо визнати одну просту істину: МИ ВСІ СУБ’ЄКТИВНІ У СВОЇХ ПОГЛЯДАХ. Як писав хтось з відомих: "немає білого і чорного - є різні відтінки сірого".

Як громадянин Олексій Кривошеєв я маю свої суб’єктивні погляди, а як журналіст - хочу дати висловитись всім сторонам. Хоча й кожна з них має теж суб’єктивний погляд. Але їх різноманіття, присутність різних думок, сторін, світоглядів дасть можливість тим, хто нас читає, сформувати своє власне ставлення до подій і процесів.

Я тричі був на київському Євромайдані і двічі на Антимайдані в Маріїнському парку. Два різних світи. Але це не означає, що зараз необхідно один з них знищити. Це значить, що їх треба об’єднати. А таке буде можливим лише тоді, коли люди захочуть говорити, а головне - слухати. Не звинувачувати одне одного, а запропонувати свої варіанти того, як жити далі. І вміти вислухати опонента.

В неділю у центрі Києва зійдуться два світи однієї країни: тисячі людей з Антимайдану будуть за двісті метрів від тисяч активістів Євромайдану. Між ними стоятиме кілька шеренг "Беркуту" і солдат внутрішніх військ. За останні декілька днів у ЗМІ найпопулярніше слово "провокація". Тому, що далі буде, відомо тільки Богу. Після неділі ми можемо залишитись найбільшою країною Європи, а можемо перетворитись на кілька малих. Це мій суб’єктивний погляд. Ми всі суб’єктивні у своїй правді і поглядах.

Я і мої колеги готові допомогти висловитись всім сторонам і дати можливість бути почутими. Час усвідомити і зрозуміти, що, окрім права говорити, у нас ще є обов’язок - чути інших. Від усвідомлення цього усіма нами залежить наше майбутнє.

Коментарі

Стаття гарна! Напевно, у автора був порив душі. Можу зауважити, що НЕ всі статті написані об*єктивно))Але дякую ВАМ за ваші труди))

В бочку меду ложку дьогтю.....А чи ліва рука не знає, що робить права?

Та рівненські політики слабкі духом. А ще хворіють і ховаються. Чому тоді Губанов не очолив колону Антимайданівців?

Гарно сказано. Мудро.
і без помилок, що для Олексія дивно.

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.