Чому рівненські діти стають інвалідами після щеплень?

Налякані повідомленнями про страшні поствакцинальні наслідки батьки масово відмовляються від щеплень своїм дітям. Дехто відкрито заявляє про свою позицію, проте більша частина так званих «відмовників» купують печатку у картці щеплень своєї дитини,  у чому зізнаються не під «запис». Чому? З'ясовувала журналіст сайту "ВСЕ".

Через те, що батьки масово перестали щеплювати дітей, у суспільстві з’явився прошарок людей, які за словами лікарів несуть велику загрозу суспільству. Але, як з’ясував сайт «ВСЕ», причина навіть не у відмові від щеплень, а у тому, що на Рівненщині катастрофічно не вистачає вакцини навіть для тих, хто не проти зробити щеплення. Наприклад, вакциною від кору Рівненська дитяча поліклініка № 3 була забезпечена цьогоріч лише на 13,5% . А деяких вакцин не було зовсім.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Рівняни проти вакцинації

Ми поцікавилися у рівнян чи справді вони відмовляються щеплювати дітей і чим  пояснюють таке рішення. Окрім того, ми запитали у медиків, про поствакцинальні наслідки. Поспілкувавшись із деякими батьками, журналіст дійшла висновку, що більшість «відмовників» немає обґрунтування своїм діям. Єдине пояснення – це страшні десь почуті історії. Проте є і ті, хто мають позицію і можуть її пояснити. 

Зі свого боку, медики запевняють: щеплення абсолютно безпечні, а так звані наслідки – це вроджені патологічні хвороби, які не помітили у дитинки в ранньому віці. Ці хвороби проявляються незалежно від того чи буде проведене щеплення.

Завідуюча Рівненської дитячої поліклініки № 3 Раїса Піскунова розповіла нам, що деякі батьки бояться щеплювати дітей через те, що у вакцині є ртуть,  проте медик нас запевнила, що ртуть ні на що не впливає бо її дуже мало.  За її словами, всі медики щеплюють своїх дітей без жодних засторог.

- З’явився прошарок не щеплених дітей – це загроза для суспільства. Десять років тому, був зафіксований спалах дифтерії. Хоча тоді щеплювали 98% відсотків дітей. Щеплення потрібно робити однозначно, - зазначає Раїса Піскунова. - Всі лікарі щеплюють своїх дітей. Ми більше боїмося не реакції від щеплення, а інфекційних захворювань, на які може захворіти дитина. Захворіти набагато небезпечніше, аніж так звані наслідки.

За словами завідуючої, у поліклініці перед тим, як зробити щеплення дитині, педіатр інформує про усі можливі наслідки після чого, батьки зобов’язані заповнити анкету та дати письмову згоду на щеплення. Окрім того, дитину при необхідності оглядають  і інші лікарі.

Всі вакцини зберігаються у холоді - спеціальному холодильнику.

У поліклініці та на вулицях міста ми запитали у батьків чи роблять вони щеплення своїм дітям. Також, автор цих рядків, задала те саме питання на свтоїй сторінці у "Фейсбук". 

Майже усі відповіли, що їхні діти щеплені, проте, коли журналіст вимикала диктофон, дехто зізнався: щеплень не робить зовсім, або ж відмовляється лише від деяких - купують за гроші. Проте відкрито про це говорити  не захотіли.

Майже усі знають про страшні історії поствакцинальних наслідків,  які від когось колись почули, проте більшість на власні очі нічого подібного не бачили і у житті не зіштовхувалися.

Батьки у соцмережі "Фейсбук" обговорюють своє ставлення до щеплень

- Жодне повідомлення про те, що дитина померла від щеплення не підтвердилося. Це збіг обставин, - зазначає Раїса Піскунова. – Коли дитинці місяць розвиток деяких хвороб не можливо помітити, але пізніше вони проявляються однаково – зроблять щеплення чи ні. - Батьки вимагають стовідсоткової гарантії безпечної вакцинації, а як ми можемо її дати? Хто дасть гарантію, що наприклад, щось з’їсть і нічого не буде? Всяке може бути. Кожен організм індивідуально реагує. 

Молода мама, яку ми зустріли у поліклініці, розповіла нам, що попри негативно реакцію дитини на щеплення, вона продовжує їх робити, через те, що боїться – дитину не візьмуть у садок.

- Я роблю щеплення своїй дитині і відмовитися від них не можу, через те що дитина ходить у садок і її в іншому випадку просто не візьмуть, - зазначає жінка. - Хоча після щеплень у дитини завжди піднімається температура і вона цілий тиждень хворіє.

А от молодий тато, який гуляв на вулиці із своєю донечкою щеплювати своїх дітей не боїться, вони з дружиною не мають жодних засторог:

- Можна вийти на вулицю і машина зіб’є – все у житті небезпечно. А от наша сусідка, - зізнається чоловік, - не робить щеплення взагалі, просто дає гроші. Ми дітей щеплюємо.

Продовження матеріалу читайте на сайті згодом.

Коментарі

Бо буде далі...)

непогано але мало!!!

+1

Та дарма, Ви, так)) Насправді, просто треба було дочитати до кінця. Там написано: ДАЛІ БУДЕ.

оу, Ви ранили моє серце.... хоча, чого ще очікувати від людини, яка не здатка конструктивно спримати критику....
на все добре, грайтесь у своїй пісочниці у псевдо розслідування, а коли Вам робитимуть зауваження продовжуйте кидатись капцями - це ж так ранить тремтливі душі читачів цього порталу...

"Ви" з великої літери вживається при звертанні до однієї особи і підкреслює повагу до співрозмовника... 

ми з Вами - на брудершафт нне пили, а в українській мові прийнято до незнайомих людей в однині звертатись на Ви - з великої літери

шановна, навчиться до кінція дочитувати... далі буде..

З огляду на те, що матеріал вийшов занадто великим, то ДАЛІ БУДЕ. Якби дочитали до кінця, то не ставили б таких запитань.

І ЧОМУ діти стають інвалідами?
Де статистика по напрямках щеплень (бодай обов'язкові та сезонні)?

Журналісти, будь ласка, або навчіться професійно працювати, або ж перестаньте епатувати пафосними заголовками!

яке розгорнене журналістське дослідження! а заголовок до статті яке відношення має?

Сторінки

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.