Центр Рівного закрили новими дорожніми знаками

Лише через півроку у Рівному встановили законні знаки про заборону руху транспорту по центральній вулиці Рівного - Соборній. У період з липня 2013 року по січень нового року працівникам ДАІ вдавалось штрафувати лише немісцевих водіїв. Рівненські ж власники авто, які знали про колізію із дорожніми знаками 3.1. "Рух заборонено", цілком логічно доводили незаконність заборони руху транспорту через центр міста. Однак зараз центр знову закрили. Цього разу новими дорожніми знаками. 

Рішення обмежити проїзд через центр міста влада Рівного прийняла у січні 2012 році. Частина водіїв не мала права проїжджати вулицею Соборною у денний час. Заборона руху не стосувалась тих, хто живе та працює в будівлях центральної частини міста. Певний час говорили навіть про те, що їздити по Соборній можуть лише бізнесмени, політики та чиновники, які неофіційно купували такий дозвіл.

Наприкінці літа минулого року у правилах дорожнього руху були внесені зміни та затверджені Кабінетом Міністрів України. Ці зміни, зокрема, стосувалися і знаку "Рух заборонено". У Рівному такі знаки діяли у центральній частині міста по вулиці Соборній від перехрестя Соборна-Княгині Ольги-Князя Володимира до Соборна-Дубенська. У новій редакції правил зазначено, що тепер знак 3.1 "Рух заборонено" діє лише разом із іншими знаками: "Початок пішохідної зони" або "Небезпека". Тобто, якщо поруч із знаком 3.1. не розташований один із двох вищеперерахованих, виходить, що розташований знак незаконно.

І ось лише кілька днів тому керівництво рівненської ДАІ офіційно продемонструвало встановлення нових знаків 3.2. "Рух механічних транспортних засобів заборонено" замість незаконних знаків 3.1. Заміна відбулась відповідно до розпорядження мера Рівного Володимира Хомка. Керівник міста підписав відповідний документ 31 грудня минулого року. Причиною такого рішення у ДАІ називають завантаженість вулиці Соборна.

Так як впровадження нових правил припало на новорічно-різдвяні свята і не усі водії мали час дізнатись про нововведення, ДАІ вирішила спочатку провести інформування населення. Та вже незабаром ДАІшники обіцяють штрафувати усіх порушників цього правила.

- Проводимо ряд профілактичних заходів впродовж святкових днів, попереджаючи про зміни водіїв. Після закінчення свят будемо складати протоколи про адмінпорушення. Штраф за це порушення становить від 255 до 340 гривень, - зазначив начальник відділу ДАІ Рівного Володимир Гомаз.

Не поширюється дія знака на громадський транспорт, на водіїв-інвалідів, транспорт яких має знак "Інвалід", на транспортні засоби, що обслуговують громадян чи належать громадянам, які проживають або працюють у цій зоні, а також на транспортні засоби, що обслуговують підприємства, які розташовані у позначеній зоні. У таких випадках транспортні засоби повинні в’їжджати до позначеної зони і виїжджати з неї на найближчому перехресті до місця призначення.

Знаки 3.1. "Рух заборонено" були встановлені відповідно до попереднього розпорядження від січня 2012 року. Чому ця заборона фактично була незаконною півроку, після прийняття нових ПДР в ДАІ пояснити конкретно не можуть і на запитання журналістів про причини головний ДАІшник Рівного відповів:

- Було розпорядження міського голови. Почали діяти нові правила дорожнього руху. Ви знаєте, що існують певні правові колізії. У судах відміняли протоколи наших працівників тому йде удосконалення роботи, налагодження руху на даній ділянці дороги. Були внесені зміни. Знаки були встановлені згідно із чинним законодавством. Почали звертатись до міського голови, коли почали відміняти протоколи. Звертались із проханням привести знаки у відповідність до чинного законодавства.

Коментарі

Пропоную Хомка пересадити з авто до маршрутного транспорту, а ще краще на ВЕЛОСИПЕД !!!

Ну не за твої, а за наші ;)
А не хочеш стояти - пересідай на альтернативний транспорт для пересування по місту ;)

нехай той розумний постоїть на переїзді годину на пересопницькій-тоді іншої заспіває...на с. бандери постійні тянучки і її проїхати набагато довше ніж по центру. то за мої гроші ремонтують соборну щоби їздили крутелики і маршрутки?

Центральна вулиця не має перекриватися, тому що поруч немає альтернативного об'їзду. Да й це ж не пішохідна зона. Краще навести порядок по Соборній з паркуванням, стоянками. Але багато заторів на Соборній створюють маршрутки, які їздять як і коли хочуть, зупиняються мало не по середині дороги й довго стоять до заповнення. Маршрутки мають рухатись чітко по графіку до хвилин. Одна від'їхала - інша під'їхала, не створюючи заторів. Що тут складного? У Лондоні саме так і є, транспорт рухається чітко по графіку. А чим у нас займається управління транспорту? Ось нехай і контролюють графік руху. І не буде стільки заторів, а то проїзд буде тільки для обраних. Також потрібно порядок у створенні нових торгових центрів у центрі, щоб передбачались місця для доїзду та паркування. Про це хто небудь думає? Думаю, що ніхто з керівників міста не думає, не до того, дбати про порядок у місті, на жаль ...

от бидло , закрий собі дорогу додому ! де ти поклав якісний асфальт .
а нашу дорогу не чіпай , на яку ж ми гроші і платимо . чому ми не маємо права по ній їздити ?
от падло , який це центр перегружений ? БРЕХНЯ !!!!!!!!навпаки коли соборна була закрита всюди затори. чорновола , ж/д ,млинівська .

Взагалі то не Хомко вирішив, а це рішення депутатів Рівнеради, , яким ви делегували повноваження вирішувати такі питання, які думаю опиралися на висновки і пропозиції спеціалістів. І рішення правильне, зважаючи що орієнтовно 80% містян пересуваються громадським транспортом, маршрути якого, в більшості проходять саме цією частиною вулиці (це звісно вже мінус нашій владі). А якщо вже маєте бажання їхати приватним автомобілем, везучи 1-2 людини, то в такому разі вже можна і об'їхати центральну вузеньку вулицю (Млинівкька-Кн.Володимира, Бандери, Мірющенка-Басівкутська, в кінці-кінців та ж проблемна Пересопницька), а не використовувати Соборну транзитну, створюючи тягучки і затори.

пропоную зібрати кошти хомку на квиток до лондона-адже там є плата за проїзд центром міста."Он уедет жить в лондон!"
Дороги для всіх мешканців міста і кожен має право їздити на них і не хомку це вирішувати!

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.