Інтернаціональне кохання подарувало рівнянці нове життя за кордоном

Добрим людям доля завжди дає другий шанс. Збудувати своє сімейне щастя, знайти своє місце в житті, впустити в серце та полюбити дві батьківщини – Україну і Словаччину. Такий шлях судилося пройти рівнянці Людмилі Войтюк, яка тепер живе і працює в Словаччині. Кореспонденту «7 днів» вдалося поспілкуватися з цією енергійною жінкою під час її гостин у Рівному.

 

 

 

Міжнародне сватання вдалося

Якби хтось колись сказав Людмилі Войтюк, що вона житиме за кордоном, жінка б ніколи в це не повірила. Але доля розпорядилася саме так. А чи не найголовнішу роль у цій історії зіграла Людмилина кума, котра живе в Словаччині. Вона й вирішила познайомити Людмилу зі своїм давнім другом, який саме розлучився. Людмила теж переживала не найкращі часи. На той час була розлучена, виховувала п’ятирічну доньку та ще й через скорочення втратила роботу.

На нове знайомство, хоч і неохоче, але погодилась. Виявилось, що Ростислав, хоч і мав словацьке ко­ріння, але народився і певний час теж проживав у Рівному. Разом з батьками він виїхав до Словаччини у 1995 році. Деякий час молоді люди переписувались через інтернет, спілкувалися завдяки скайпу. ­Невдовзі майбутній чоловік запросив Людмилу в гості.

Словаччина відразу підкорила серце рівнянки. Гарна природа, чисте повітря, чудова міська архітектура, неймовірно мальовничі сільські краєвиди. Особливо приємно вразили люди, які, на відміну від більшості українців, були привітними, усміхненими і щирими.

За два тижні гостювання у Словаччині Людмила також встигла побувати в Угорщині та Австрії, які розташовані практично по сусідству. Враження були неймовірними. Після кількох місяців спілкування Ростислав запропонував Людмилі одружитися. Жінка не вагаючись погодилась на пропозицію. Вона відчувала – це саме той чоловік, якого вона чекала. Її переповнювало ніжне і щире почуття кохання, і вона була готова розділити з коханим усе подальше життя.

Людмила переїхала до Словаччини. Невдовзі пішла працювати на швейну фабрику швачкою.

– Це був для мене великий стрес. Я не розуміла добре мову, важко було спілкуватися з колективом. Перші два тижні приходила додому зі сльозами, – пригадує жінка свій перший досвід роботи за кордоном.

Фабрика шила одяг для Німеччини. Роботи – багато. Працювати потрібно швидко. Це було дуже важко. Швачкою Людмила пропрацювала вісім місяців. А потім наважилася запропонувати керівництву фабрики для пошиття кілька своїх моделей одягу. Модельєрам її роботи сподобались, тож їх пообіцяли запустити у виробництво. Людмилі навіть запропонували допомагати у розробці ­нових моделей для виробництва. Але вона відмовилась. Важка праця дещо підірвала здоров’я жінки. Більше працювати на тій фабриці вона не могла.

Від швачки до менеджера з маркетингу

Але без роботи довго сидіти не довелося. Чоловік і свекор Людмили, які працювали в санаторії курорту Дудінце, повідомили, що там звільнилось місце санітарки. Людмила вхопилася за нову роботу. Її обов’язки полягали в тому, щоб допомагати людям, яким важко пересуватися: відвозила їх на процедури і привозила назад. Санітаркою рівнянка пропрацювала півроку.

Паралельно самотужки вивчала й мову. Перебування в тому ж се­редовищі, мову якого вона вивчала, пішло на користь навчанню.

– Люди, які мене оточували, залюбки допомагали мені і підтримували мене у всьому. Вони виправляли мене, казали, як правильно говорити. Жодного разу ніхто не засміявся з того, що я щось не так сказала, – розповідає Людмила.

В основному курорт Дудінце відвідували австрійці, словаки та німці. Однак три роки тому на відпочинок і лікування до санаторію почали приїжджати росіяни та українці. Оскільки в санаторних готелях ро­сійську практично не знали, то Людмилу почали просити допомогти з перекладом. Спочатку вона перекладала меню, потім зустрічала російськомовних клієнтів на рецепції. Побачивши, що жінка успішно з усім справляється, керівництво запропонувало їй поїхати на туристичні виставки в Росію, Україну, Білорусь і презентувати там можливості відпочинку та лікування на словацькому курорті.

– На мене поклали дуже відповідальну місію. Представляти курорт на міжнародних виставках було і приємно, і страшно водночас. Але зі своїми завданнями я справилась на «відмінно». Уклала кілька контрактів із туристичними фірмами на своїй першій виставці в Москві. Справи пішли вгору. Вже через рік кількість туристів із пострадянських країн зросла вдвічі. Директор запропонував мені працювати у відділі бронювання та маркетингу, – розповідає про кар’єрне зростання Людмила.

Ось уже майже три роки Людмила сумлінно і віддано працює на відповідальних посадах. Вона зустрічає і супроводжує відпочиваючих від початку і до кінця їхнього перебування на курорті. Жінка у всьому їм допомагає і підказує, що й до чого. Адже одне з її основних завдань – зробити так, щоб туристам було комфортно і затишно, аби вони не відчували мовного бар’єру, насолоджувались відпочинком та отримували результативне лікування.

– Я бачу задоволення і радість людей, і це мені приносить щастя, – каже Людмила.

«Люблю Україну, але повертатися туди не збираюсь»

Нині рівнянка зі своєю родиною мешкає в селі Гонтянське Моравце, що розташоване за три кілометри від курорту Дудінце, де вона працює.

– Я щаслива, що, приїхавши в чужу країну, змогла пересилити свій страх і знайти тут себе. Мене часто запитують, чи хочу повернутися в Україну. Не знаю. Мені хочеться приїхати до моїх батьків, бабусі, навідати друзів і родичів. Дуже за ними сумую. Але повернутися назад – не готова. У Словаччині я маю те життя, в якому почуваюся безпечніше, спокійніше і вільніше, відчуваю впевненість у завтрашньому дні. Я люблю Україну. Але нині там мене чекають тільки бідність, корупція, безвихідь і рахування останніх копійок. Мені боляче від того, що українці змушені не жити, а виживати. А це не робить людей щасливими.

Марина ФУРС, 7 днів

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.