У Рівному в 2014 році першою народилась дівчинка

Незважаючи на те що в Україні спостерігається демографічна криза, мешканки Рівного не здають позицій – у 2013-му в нашому місті народилося більше малюків, ніж у попередньому році.

-  Вже три роки поспіль народжуваність у місті тільки зростає, – ­розповів газеті "7 днів" головний лікар пологового будинку Рівненської міської ради Сергій СУЛІМОВСЬКИЙ. – Ще  за два тижні до нового року ми перекрили ту кількість пологів (3200), яка була зафіксована в нас торік. А за підсумками 2013 року в нашому пологовому прийшли у світ 3227 малюків. Загалом Рівненська область – одна з небагатьох в Україні, де відбувається постійний природний приріст населення. Але цього разу й на Рівненщині фіксується невеликий спад: за 9 місяців 2013 року пологів у області в цілому поменшало. Тому особливо приємно, що в нашому пологовому все навпаки – рівнянки нас не підводять.

– Що змінилося у вашій роботі за цей рік? Чи отримали якесь додаткове обладнання?

– Сказати, що щось кардинально змінилося в роботі, не можу. Незважаючи на складні економічні обставини, працюємо над тим, щоб поліп­шувати медичне обслуговування наших жінок, йти вперед. Цього року до нас перевели стаціонарне відділення жіночої консультації від поліклініки № 2, то проводимо у себе поточний ремонт, а також добудовуємо окремі приміщення.

Завдячуючи міській раді, у 2013 році отримали гуманітарну допомогу з Німеччини: дитяче реанімаційне місце, лапароскопічне обладнання, ліжка, тумбочки, постільну білизну. Все, що нам потрібно. Ми не так часто отримуємо гуманітарну допомогу з-за кордону, тому це було приємною несподіванкою для нас. У відповідь колектив пологового вирішив також допомогти дітям. За власні кошти купили іграшки, одяг і подарували їх сиротам з Олександрійського притулку. Ви б бачили очі тих дітей…

– Що плануєте на 2014-й? Напевно, з відкриттям обласного перинатального центру щось має змінитись і в міському пологовому?

– Якщо говорити про кількість породіль, то їх у нашому пологовому з відкриттям перинатального не поменшало. Навпаки, народжувати у нас стали ще більше. Тому планів на майбутнє маємо багато. До березня  цього року хочемо обладнати і відкрити пологовий зал для передчасних пологів, який буде оснащено необхідною апаратурою. З нетерпінням чекаємо на наступний візит німецької делегації, який має відбутися у червні.

У планах, якщо буде затверджена відповідна державна програма, відкрити на базі нашого пологового перинатальний центр другого рівня, який не поступатиметься обласному перинатальному і буде обслуговувати мешканок нашого міста. Хоча ми й так виконуємо майже всі функції перинатального центру. Маємо достатньо відділень, хороших спеціалістів, укомплектований штат. Якщо ж програма почне діяти і нам за державні кошти встановлять нове обладнання, буде взагалі чудово. Поки що про це тільки мріємо і будуємо плани на 2014 рік.

Тому щиро хочу побажати своїм колегам, усім чарівним рівненським жінкам у новому році здійснення всіх їхніх бажань! А ще злагоди, добра, любові і дитячого сміху в їх оселях. Адже якщо в сім’ї є маленькі діти, то це говорить про те, що наша держава має майбутнє.

Новорічна ніч цього року стала однією із найщасливіших  у житті Людмили Кравчук. Адже уже під ранок цієї чарівної ночі 20-річна студентка РДГУ вдруге стала мамою. О шостій годині ранку на світ з’явилась її маленька донечка. Дівчинку назвали Міланою.

– Чесно кажучи, не сподівалась, що ця радісна подія станеться саме у новорічну ніч. Я ще навіть встигла зустріти 2014 рік. Аж тут і донечка вирішила, що їй вже час з’явитися на світ. Пологи минули добре. Я – щаслива мама, – поділилась своїми відчуттями Людмила.
Удома на молоду маму з  маленькою новонародженою з нетерпінням чекали чоловік, старша донечка та усі рідні. 

Неля ЗАБОЛОТНА, 7 днів

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.