У Рівному розпочнуть створення велосипедної інфраструктури

Рівненські активісти, які використовують велосипед, як основний вид транспорту, були ініціаторами створення велоінфраструктури у Рівному. Адже у місті немає надійних, зручних місць для паркування велосипедів, а ті, які є - неправильно сконструювані. Також немає розмітки на проїзній частині, відсутні велосипедні доріжки та веломуги.

На прес-конференції, яка відбулась 25 червня, велосипедисти висловили свої вимоги до міського голови, серед яких облаштування велопарковок біля громадських і торгівельних закладів та держустанов, також створення умов для зручного та безперешкодного пересування велосипедистів.

Була створена робоча група, до складу якої увійшли представники з управління ЖКГ, управління транспорту та зв’язку, ВДАІ УМВС, управління архітектури та будівництва міста та розробники концепції, аби створити програму розвитку велоінфраструктури у Рівному.

Більш як півроку тривала розробка програми і 26 грудня  Рівненська міська рада прийняла рішення про затвердження Програми розвитку велоінфраструктури в місті Рівному на 2014 – 2019 роки. Метою цієї Програми є виконання ряду заходів для створення умов для зручного та безпечного користування велосипедним видом транспорту мешканцями та гостями міста Рівного.

Програма покликана забезпечити потреби існуючих велосипедистів, стимулювати щоденне використання велосипеда мешканцями, які користуються ним нерегулярно або лише для організації відпочинку, та популяризувати велосипедний транспорт.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи безпечно їздити у Рівному на велосипеді?

Першим кроком втілення програми в життя є створення постійно діючої робочої групи, яка складатиметься зі спеціалістів та представників громадськості, що слідкуватиме за втіленням програми, даватиме свої зауваження і пропозиції.

Другим кроком - внесення зміни до стратегічного плану економічного розвитку міста.
Та замовлення схеми велосипедних шляхів міста Рівного з пояснювальною запискою, яка міститиме конкретно визначені види велошляху (велодоріжки, велосмуги), покриття, ознакування (розміщення знаків), пропозиції щодо влаштування перетинів велошляхів з іншими елементами вулично-дорожньої мережі, конструкції велосипедних стійок, стандартів їх розташування, технічні вимоги щодо влаштування місць для паркування велосипедів. А також проведення постійної кампанії попопуляризації велотранспорту в місті по дотриманню правил дорожнього руху, особливо серед неповнолітніх.

У велоактивістів вже є приблизна схема розміщення велодоріжок у Рівному.

- Цю схему, яку ми отримали в результаті проробленої роботи велоактивістами, серед яких були і інженери-містобудівльники, і архітектори, і ті, хто щодня використовує велосипед, як основний вид транспорту. Але ця схема є концептуальною, зважаючи на те, що в нас не було досліджень по насиченості руху на тих ділянках, не було інших вихідних даних. Тому і ця схема велошляхів була запропонована як основа для подальших досліджень. Взявши її за основу науковці мають провести дослідження, по методикам, які використовуються в усьому світі. Тоді буде результат, і та ж карта велошляхів, - розповів один з ініціаторів створення велоінфраструктури у Рівному Сергій Ковальчук.

Велоактивіст наголошує: програма розвитку велоінфраструктури, це не лише побудова велодоріжок.

- Це ціла кампанія популяризації велотранспорту, як елементу комплексної транспортної системи міста, яка може і повинна вирішити багато транспортних проблем міста, - говорить Сергій Ковальчук. - Тим більше, що є безліч прикладів як країн Європи, так і третього світу. Головне завдання - зробити так, щоб рівняни зрозуміли і захотіли пересісти на велосипед, а для того повинні бути створені безпечні і комфортні умови.

Згідно із програмою, у 2014 році мають розробити проектно-кошторисну документацію та облаштувати велодоріжки у парку "Ювілейний".

Однак так, як ще не затверджений бюджет міста, не можна сказати скільки буде виділено коштів для втілення цієї програми.

- Є спеціальні люди, які цим будуть займатись питанням велоінфраструктури. На управління ЖКГ покладене завдання замовлення проекту, але лише після того, як будуть виділені кошти. Залежно від того, які кошти будуть виділені, за дорученням міського голови будемо розпочинати це питання. Після прийняття бюджету, - сказав начальник управління житлово-комунального господарства В’ячеслав Бережнюк.

Отож залишається чекати затвердженння бюджету.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мер Рівного пообіцяв півмільйона гривень на велоінфраструктуру

Соціальна реклама, чому варто пересісти на велосипед.

Ключові слова: 

Коментарі

Є така проблема. Сам щодня (!) це відчуваю, але на щастя, жодного разу ще ні разу вкусила. Стараюся зупинитися і покликати до себе, в багатьох випадках вони підбігають, лащаться, облизують руки, хоча потім коли рушаю - знову гавкають... Я не психолог собачий, але здається, що то не агресія, а більше гра. Хоча Ваш випадок інший. В продажу бачив ультразвуковий відлякував собак. не дешевий 200-300 грн., але на практиці не знаю чи він працює.
Я так розумію що програма по стерилізації бродячих псів працює, зважаючи на кількість їх з кліпсами у вусі. Якщо так буде і далі, то за пару років їх популяція, теоретично, повинна зменшитися.

Спочатку зробіть щось з дворовими собаками, які мов скажені кидаються на велосипедистів в районі вулиці Набережна, продуктового ринку та й по всьому місту загалом. Нічого не маю проти нещасних тварин, однак підставляти ноги під собачі зуби не маю бажання. Кажу як людина, яка на собі добряче відчула "смак" собачих укусів, катаючись минулого року на велосипеді (вул.Набережна). Я думаю, що серед велоспільноти нашого міста, знайдеться немало людей, які постраждали від зграй бродячих псів. Чомусь для них велосипед, як червона ганчірка для бика...

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.