Бійці рівненського "Правого сектору": хто ховається за чорними масками

Вони з’явилися не звідки і майже з військовою точністю координуються між собою. Хлопці у чорних масках, з битами у руках та щитами із зображенням Герба України. На одних вони наганяють страх, в інших - викликають захоплення, а хтось про всяк випадок обходить десятою дорогою. Журналіст сайту "ВСЕ" вирішила з’ясувати, хто ж вони - невідомі хлопці у масках, які охороняють Рівненщину та називають себе "Правим сектором".

 


 
На умовах анонімності вдалося поспілкуватися з одним із активістів "Правого сектору". За його словами, до цього об'єднання входять хлопці з холодними головами та гарячим серцем, які готові боротися за Україну.

- "Правий сектор" - об’єднання вільних людей із організацій націоналістичного спрямування, які виходять на вулиці міст, щоб боротися за Україну, - пояснює юнак. - Ми - сучасні бандерівці, які проводять боротьбу проти злочинного окупаційного режиму Януковича і будь-яких антиукраїнських формувань. Це боротьба в усіх її проявах – духовна, культурна, військова. Наша основна мета - розбудова української нації та соборної держави. Ми - патріотичне формування, яке відстоює інтереси України та готове їх захищати. "Правий сектор" зародився в Києві, коли розпочинався Майдан, а в Рівному повноцінно функціонує впродовж останніх семи днів. Заснували «Правий сектор» активісти ВО "Тризуб", далі - долучилися представники різноманітних націоналістичних формувань, футбольні фанати та люди, які вважали своїм обов’язком приєднатися до цієї боротьби. У Рівному зібрано сотні людей, які долучилися до "Правого сектору". Зараз до формування входять свідомі громадяни віком від 18 років. Дехто з хлопців служив в армії, хтось дотичний до військової справи, деякі бійці з офіційних формувань, є прості громадяни, які хочуть відстоювати свою громадянську позицію.

За словами хлопця, зараз "Правий сектор" охороняє будівлю Рівненської ОДА, адже вважає своїм обов’язком захищати активістів, які там перебувають та всіх мирних громадян.

- У наші обов’язки входить захист нашого народу. Я прийшов у "Правий сектор", тому що я свідомий громадянин і не можу залишатися осторонь. Зараз ми проводимо боротьбу проти окупаційного режиму Януковича. Тут, на Рівненщині цей режим захопив, так звану, обласну раду, яку контролювала Партія регіонів. З огляду на те, що рівняни взяли приміщення облдержадміністрації, ми охороняємо активістів, забезпечуємо охорону громадського порядку в усьому Рівному. "Правий сектор" охороняє будівлю Рівненської ОДА з битами та щитами. Таке оснащення потрібне для того, щоб у випадку чого, принаймні якось себе захистити. Адже останнім часом збирається криміналітет, до якого часто долучаються спортсмени. Тому нам потрібно бути готовими до будь-якого розвитку подій. Наприклад, коли була спроба проведення засідання сесії Рівненської облради, такий криміналітет "підтягнувся", десь до 30 людей. Коли ж у сесійну залу прийшли хлопці з битами, вони дуже швидко почали групами покидати засідання. Тому поки це дієво, ми будемо це використовувати, - додає правосекторець.

Те, що активісти "Правого сектору" ходять у чорних масках або ж прикривають свої обличчя шарфами, хлопець пояснює тим, що, як правило, націоналістів переслідують. Взагалі, при собі з оснащення вони мають каски, маски, щити, бити та інше – це вже засоби індивідуального захисту.

На запитання чи варто рівнянам боятися "Правого сектору" і чи несуть вони якусь небезпеку звичайним мешканцям міста, хлопець відповів з усмішкою:

- "Правого сектора" людям не варто боятися, його варто боятися трішки іншим створінням. До того ж, вважаю, що рівняни нас не бояться.

Журналіст сайту "ВСЕ" поцікавилася, хто стоїть за "Правим сектором" у Рівному та організовує їх діяльність.

- Нами ніхто не керує, окрім совісті. Ми домовляємося між собою. Є певне абстрактне підпорядкування центральному "Правому сектору". Також у Рівному ми прислухаємося до авторитетних порад старших очільників УНСО. До "Правого сектора" входять вільні люди, їх ніхто не тримає і кожен, якщо йому дозволяє совість у будь-який момент може все покинути та піти займатися своїми справами. Але особисто я такого ще не бачив. Ми домовляємося між собою, координуємо свою роботу. Що робити - нам підказує серце. Ми керуємося відчуттям обов’язку, особисто я не можу цього не робити. Під час чергування біля будівлі ОДА, перед нами стоять різні задачі – від побутових до охорони громадського порядку. Кожне чергування має свої особливості. Також у нас постійно проходять тренування, деякі з них проводять професійні військові. Зараз ми готові практично до всього, що не зачепить нашу честь та гідність. Є люди, які проводять більше часу біля ОДА, є ті, які менше. Коли проходить певна акція, то "Правий сектор" збирає людей, яких потрібно, кидає заклики до звичайних громадян приєднуватися і допомагати захищати інтереси людей та України. Так формується кількість. Зараз будівля Рівненської ОДА охороняється цілодобово. 

Потрапити до формування, за словами юнака, можуть всі охочі, якщо моральні принципи і погляди цих людей співпадають із їхніми.

- До "Правого сектору" беруть всіх бажаючих, навіть дівчат. Проте дівчата у Рівному не ходять у масках і касках, вони займаються жіночими справами, адже в "Правому секторі" люди теж їдять. Якщо ж людина порушує моральні принципи, ми з нею прощаємося швидко. Кожна нова людина знаходиться в інший спосіб – хтось сам підходить знайомиться, цікавиться і приєднується, - каже хлопець.

Наприкінці розмови представник "Правого сектора" додав, що до об'єднання входять українці, які є людьми слави і честі. А цього не може бути без вільної та могутньої України.

- Нам не потрібна державна реєстрація як громадської організації чи ще щось, нас зареєструвало життя, революція та історія. Адже те, що ми робимо зараз – вже ввійшло в історію української революції, - додав хлопець.