Дружина вбитого на Майдані рівнянина: "Не можна, щоб їхня жертва була марною"

23 лютого, рівняни проводжали в останню путь своїх загиблих Героїв – Олександра Храпаченка, Валерія Опанасюка та Георгія Арутюняна. Наших мужніх захисників, які пожертвували життям заради кращого майбутнього України.

 

 

Так склалося, що активістка прес-центру "Правого сектора" допомагала повернути на малу Батьківщину тіло загиблого Героя Валерія Опанасюка. Дружина Вікторія розповіла про Валерія. З її дозволу прес-центр "Правого сектору" надав розповідь жінки про свого чоловіка.

- Він був дуже добрий, - перше, що каже нам Вікторія. – За що його всі любили - то за те, що він людині завжди говорив правду, те, що думав. Йому не було важливо, чи ти бідний, чи ти президент, чи ти бізнесмен. Якщо ти не правий - то він не боявся сказати це в обличчя. Він не думав про те, що на нього чекає після цих слів.

Валерій народився в багатодітній родині в селі Дюксин, Костопільського району на Рівненщині. У нього дві сестри, Наталя та Тетяна, і молодший брат Назар. Вчився на слюсаря, багато років працював телемайстром. Останніх п’ять років був автомеханіком. 

- З дитинства у брата було підвищене відчуття справедливості. Він ніколи не звертав уваги на матеріальні речі: йому однаково було, чи бідний, чи багатий - завжди заступався і допомагав усім, хто цього потребував. Валерій ділився усім, що мав, був співчутливий і жертовний. Його добре серце вміщало усіх, він не міг довго тримати зла. Не міг пройти байдуже, якщо бачив, що комусь потрібна допомога. Там, де біда, був завжди перший. Брат дуже переживав за долю країни, хотів кращого життя для дітей. Закликав нас виходити, щоб не мовчали, та казав: «Якби вся Україна встала, щоб без жертв!» Коли у січні загинули хлопці, не міг з цим миритися: «Скільки там діточок! Як я можу ховатися за їхніми спинами? Я повинен добиватися заради дітей, - розповіла сестра Наталя.

У 2004 році Валерій відстоював майбутнє під час Помаранчевої революції.

- За країну він дуже переживав, – розповідає Вікторія, – як була Помаранчева революція, він просто всіх піднімав. Він був дійсно патріотом, і зараз я це розумію. Він ішов і не боявся, що його вб’ють там, хоча я дуже його просила, щоб він не їхав - там кулі, там вбивають людей, тридцять чоловік уже померло. Але він ішов, знаючи це все. Його друг, який був із ним на Майдані і його привіз, мені розказав, що Валерій помер, коли з передової відтягував людей, які були поранені. Йому в серце влучила куля.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Десятки тисяч рівнян прощаються з загиблими Героями Майдану

У Вікторії з Валерієм четверо дітей: Ангеліні, – старшій, десять років, Іллі сім, Софійці чотири рочки і найменший - Артем, йому три. Іще у Валерія є двадцятилітній син Леонід від першого шлюбу, який зараз живе з матір’ю в Житомирській області, с. Городниця. 

- Він любив дітей, він їх правильно навчав. Вчив, що чужого брати не можна. Він навіть не дозволяв їм в сумку мою лізти, аби щось взяти. Хоча він мій чоловік, навіть собі не дозволяв полізти мені в кишеню. Навчив дітей на «ви» говорити до батьків. Я була проти того, він наполіг, що це повинно так бути - це було правильно, діти мають з повагою ставитися до своїх батьків та старших. Він любив свою сім’ю, своїх рідних, завжди їм допомагав, - розповіла дружина Вікторія. 

У одної сестри Валерія троє дітей, а її чоловік Микола онкохворий, без спеціальних таблеток не може існувати. І у другої сестри також четверо діток – родина Валерія завжди намагалася допомогти їй. У брата двоє діток, щойно народилася дівчинка. 

Ми щиро співчуваємо родині та близьким героїчно загиблого Валерія, їм зараз дуже важко. Попри все, дружина Вікторія знаходить у собі сили та тримається:

- Мені стає легше від того, що сьогодні відбувається в країні. Бачу, що це все не марно! Я теж за всі ці події дуже переживаю. Я завжди підтримувала чоловіка, і мені теж не байдуже, що буде з моєю країною. Тому що я зіткнулася як із судами, так і з міліцією, і з прокуратурами... За тобою може бути правда, за тобою - кодекси і закони, але якщо немає грошей, то неможливо довести свою правоту. Я навіть пішла вчитися на юриста. І я, й мій чоловік вірили, що справедливість відновиться. Він особисто боровся за це: за всіх нас, за дітей, за те, щоб просто краще жити у своїй рідній Україні. Ці люди, які померли, вся ця молодь - це ж сотні людей - не можна, щоб їхня жертва була марною!

Сайт "ВСЕ" продовжує збір коштів для родини Валерія Опанасюка. Завдяки рівнянам вже зібрано більше 20 тисяч гривень.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.