Рівненський університет претендує на власність Міністерства оборони

Майже рік тривають судові засідання з приводу права власності на приміщення колишнього гарнізонного дитячого будинку по вулиці Шевченка, 67А, який належить Міністерству оборони. На нього претендує приватний Вищий навчальний заклад «Європейський університет», який 12 років орендував приміщення.

Університет в особі Філії звернувся до господарського суду Рівненської області з позовною заявою до Міноборони та Відділу про визнання за позивачем права спільної часткової власності на нежитлові приміщення загальною площею 762,8 кв. м.

Справа розглядалась суддею Яною Заголдною. З березня 2013 року, вже відбулось 10 судових засідань.

Проте цю будівлю, після сформування управління оперативного командування «Північ» планувалося реконструювати у житловий будинок для військовослужбовців. Це було задокументовано на найвищому рівні в Міністерстві оборони України. Однак, навчальний заклад вимагав у судах визнання спільної часткової власності на будівлю.

- Ця споруда планується під переобладнання на службове житло для сімей військовослужбовців, але навчальний заклад протягом часу експлуатації проводив ремонтно-будівельні роботи, через витрати на які тепер претендує на частку в ласій будівлі, що у самому центрі Рівного, - розповів адвокат сторони відповідача Олександр Коробенюк. – Ці роботи, на наше переконання, проводилися без попереднього отримання дозволів та погодження з нами. Тому, виконано судову технічно-будівельну експертизу, яка дозволяє поставити крапку в цій справі.

У цьому військовому містечку з 2000 по 2012 рік функціонувало рівненське відділення навчального закладу «Європейський університет». За договором оренди, приватна установа мала право, як повідомив представник Міноборони в суді, юрист квартирно-експлуатаційного відділу м.Рівного Олександр Коробенюк, до 25%  поліпшень будівлі. З 1 січня 2012 року у зв’язку із закінченням терміну дії оренди та неналежним виконанням договірних зобов’язань військові розірвали договір. З того часу триває судова тяганина, в якій «Євроуніверситет» вимагає не більше - не менше, а 84% власності на будинок.

За словами голови житлової комісії Рівненського гарнізону полковника Володимира Кузика, станом на кінець минулого року в гарнізоні перебуває понад 880 черговиків. Але більше 20 квартир могли недорахуватися черговики військових частин Рівного, якби господарський суд області визнав за вищим навчальним закладом «Євроуніверситет» право власності на будівлю колишнього гарнізонного дитячого будинку по вулиці Шевченка, 67А.

Будівля вже має ознаки чотириповерхового житлового будинку. Навіть виділили кошти у державному бюджеті, аби переобладнати цю будівлю на житло для військових. На Рівненщині близько 800 військовослужбовців стоять у черзі на житло, разом зі своїми родинами.

Вчора, відбулось судове засідання, на яке не пустили журналістів. Щоправда вони дещо запізнились, проте навіть коли була оголошена перерва, журналістів не дозволили бути присутніми на судовому засіданні. Представник позивача відмовився називати своє імя та прізвище та надавати будь-які коментарі, аргументуючи це тим, що всі питання варто задати самому позивачу.

Рішення все ж було прийняте на користь Міністерства оборони, проте позивач подаватиме касацію.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.