Квасилівську спортивну школу хочуть закрити через гроші

Спортивну школу у селищі Квасилів хоче закрити директор ліцею Олександр Савчук. Приміщення школи розташоване на території та перебуває на балансі місцевого профтехучилища. Мотивація такого кроку -  несила сплачувати комунальні послуги. Раніше, до того, як там почали займатися діти, у приміщенні фарбували автомобілі.

Варто зазначити, що питання, щодо передачі спортшколи на баланс селища Квасилів піднімалося в області не одноразово. Були підписані та погоджені відповідні документи, втім остаточну відповідь мали надати у міністерстві освіти і науки, молоді та спорту України, проте там, чомусь  відмовили.

-        Проблема полягає у тому, що директор профтехліцею витрачає кошти на утримання цієї спорт школи, - розповідає селищний голова Квасилова Дмитро Крет. – Питання у тому, що немає правових відносин між балансоутримувачем і спорт школою – це може бути, наприклад, договір оренди. Вартість утримування цього приміщення визначено у сумі  22 гривні за квадратний метр. Зрозуміло, що ніхто заплатити цих кошів не може, через низький фінансовий стан спорту.

За словами селищного голови Квасилова Дмитра Крета, обслуговування спортзалу для ліцею коштує близько 100 000 гривень у рік. Площа спортзалу 264,9 кв.м.

Варто зазначити, що усі діти займаються спортом абсолютно безкоштовно. За словами тренерів у секціях є дітки із неповних та неблагополучних сімей і їхні батьки не стануть платити за навчання. Зараз  діти мають де проводити свій вільний час направляючи енергію у правильне та корисне русло. Тренери хвилюються за школу та дітей, які можуть бути викинутими на вулицю. Саме через це, 12 березня у приміщені спортзалу зібралося більше сотні батьків не байдужих до цієї проблеми. Вони підготували звернення до обласної та районної ради у якому просять обласних та районних обранців допомогти у вирішенні цієї проблеми та ініціювати питання щодо передачі спорт школи на баланс селища Квасилів або Рівненського району.

Тим часом, сама школа знаходиться у занедбаному стані, з усього видно, що  вже багато років не робили ремонт. Директор школи Дмитро Коба розповів, що більше двадцяти років тому, сам особисто вивозив сміття та арматуру з приміщення, для того, щоби реалізувати давню мрію – створити спортзал для квасилівчан. Були навіть розмови щодо реконструкції приміщення, але далі планів не дійшло, - заклад хочуть відібрати, незважаючи на те, що за роки тренувань школа виховала 19 майстрів спорту України, 35 призерів та чемпіонів України, 1 майстер спорту Міжнародного класу, 1 чемпіонка Європи, 5 призерів чемпіонату Європи, 1 чемпіонка Світу, 5 призерів чемпіонату Світу, 90 кандидатів у майстри спорту, більше 400-т спортсменів виконали норматив першого спортивного розряду.

Ми намагалися поспілкуватися також і з директором Квасилівського ліцею Олександром Савчуком, проте він не бере слухавку. Батьки дітей кажуть, що він знає про обурення квасилівчан, через це ні з ким не контактує. Ми залишаємо за директором право прокоментувати, при потребі ситуацію, що склалася. Разом із тим, у Квисилові подейкують, що у даній ситуації існує і політичний аспект – протистояння двох партій, втім це лише чутки. Разом із тим квасилівчани не розуміють, чому через політичні війни повинні страждати діти?

Ключові слова: 

Коментарі

"Ненавиджу розчаровуватися…Чи бувало у Вас так у житті, коли ви вірили комусь як собі? Могли думати з ним вголос, або мовчати і не ніяковіти від мовчання. Я переконана, у кожного в житті були моменти, коли ми помилялися або розчаровувалися у людях: віриш, довіряєш… а потім думаєш, як я могла так помилитися ?.. І ще, терпіти не можу лукавих людей, бо вони найкраще уміють прикидатися. Їх відразу впізнати тяжко. ..." - Це твої слова, Вікторіє (якщо ти є тією, за кого себе видаєш). Вони щирі, тому не хочу лишній раз тебе розчаровувати. Звичайно, що неповнолітніх ніхто нікуди не брав. Звичайно, що знімати шабаші осіб характерної зовнішності в Маріїнці та на прилеглих вулицях могли тільки журналісти, бо це їх робота, а мені було не до того. Але факт організації таких поїздок заслуженим тренером залишається фактом. Я не домагаюсь для цієї корисливої особи ніякого наказання, бо вже перегорів; зараз є важливіші питання. Бог йому суддя. Тобі назву найбезобіднішу дату: 04.12.2013-05.12.2013р. Якщо ти справжній журналіст, то докопаєшся. Але задумайся, чи варто віддавати своє найдорожче на виховання людині із низькими моральними якостями?

У своєму коментарі ви написали повний брєд. Тренери отримують свою зарплату, але не за рахунок дітей. Так само, як вчителі у школі. І я переконана, що тренери нікуди і нікого не возили. Особисто можу це підтвердити, оскільки мої діти займаються у цій школі три рази на тиждень. Я проживаю у Квисилові і як мінімум тричі на тиждень бачила тренерів у школі. Жодного разу навчання не переривалося. Діти у секціях займаються регулярно.

Який прекрасний альтруїзм! "...займаються абсолютно безкоштовно." Та таких тренерів потрібно ще пошукати! Він вихованцям навіть сам платить. Ну, можливо, і не із свого гаманця. Але ж за роботу. Характерна спортивна зовнішність тепер в ціні. Ви запитайте у старого тренера: "На які змагання він возив своїх дорослих вихованців в Київ, починаючи з грудня 2013?"

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.