Рівненський суддя знову в центрі квартирного скандалу

У Рівному розгортається черговий скандал, пов'язаний з іменем одіозного судді Рівненського міського суду Олександра Тимощука. І знову - спір навколо квартири, частку якої намагаються відібрати у її власниці. Втім, цього разу головною дієвою особою виступає не сам суддя, а його батько Ярослав Тимощук. Чоловік хоче відсудити чверть житла своєї співмешканки, з якою не перебував офіційно у шлюбі. Ярослав Тимощук не був прописаний у приватизованому будинку жінки, втім суд ще у 2010 році визнав його таким, що проживає однією сім’єю із Світланою Тарасенко, а відтак - може претендувати на спільно нажите майно.

Варто нагадати, що зовсім нещодавно прізвище судді Олександра Тимощука не сходило зі шпальт газет та новинних сюжетів. Тоді керівник юридичного відділу Рівненського міського осередку «Міжнародного комітету сприяння боротьбі з корупцією та тіньовою економікою» Ліана Диновська заявила, що суддя Олександр Тимощук, застосувавши корупційну схему, позбавив літню жінку житла. Ліана Диновська розповіла, що суддя Олександр Тимощук повинен був встановити право власності на квартиру, за це він вимагав від представника позивачки хабар у 50 % вартості житла, обіцяючи при цьому «позитивне рішення». Коли позивачка відмовилася від такої оборудки, Тимощук узяв оригінали документів, нібито для ознайомлення, та… забрав їх собі. Після чого відмовив старенькій жінці у задоволенні позовних вимог. Згодом ці документи дивним чином потрапили до рук ріелтора, за якою пізніше визнали право власності на житло. Тоді старенька жінка так і не змогла добитися правди, а її квартиру продали.  

Андрій Сенчук, адвокат Тимощука

До слова, у нинішній справі представником Ярослава Тимощука є той самий адвокат - Андрій Сенчук, який свого часу представляв інтереси ріелтора, котра стала щасливою власницею квартири. Як з’ясувалося, жінка вже її продала.

Світлана Тарасенко

За словами Ярослава Тимощука, оскільки суд визнав його зі Світланою Тарасенко сім’єю, і він протягом чотирнадцяти років вкладав кошти у покращення житлових умов, робив ремонт, жінка зобов’язана повернути йому ці кошти. Суди з цього приводу тривають уже чотири роки, але постійно завершуються самовідводом суддів, щоразу з різних причин.

ПОДРОБИЦІ СПРАВИ

В провадженні Рівненського районного суду знаходиться справа за позовом Ярослава Тимощука до своєї колишньої співмешканки та до її дочки про визнання частини житла об’єктом права спільної сумісної власності подружжя. Пізніше позовні вимоги змінено і чоловік вимагає вже не чверть житла, а 21,6 % від вартості помешкання. За словами Ярослава Тимощука, саме на стільки зросла вартість квартири в Обарові після проведення ремонтних робіт, як запевняє заявник - його коштом. Втім, колишня цивільна дружина Тимощука-старшого стверджує, що в оселі проживали щонайменше троє працевлаштованих людей, а її колишній чоловік майже не брав участі у покращенні житлових умов.

Однією сім’єю чоловік та жінка проживали з 1995 року по 2008 рік, і Ярослав Тимощук заявляє, що вартість житла жінки збільшилася суттєво саме через його працю та кошти, вкладені в помешкання під час фактичних шлюбних стосунків зі Світланою Тарасенко. Зокрема, чоловік стверджує, що провів ремонтно-будівельні роботи у квартирі. У позовній заяві чоловік зазначає: «Внаслідок понесених мною особистих затрат вартість спірної квартири суттєво зросла, зокрема, на 21.6%, що й становить мою частку у її вартості». Чоловік заявляє, що має свідків та надає суду деякі чеки. Разом із тим, просить взяти до уваги і те, що, він не може порахувати, наприклад, вартість сплачених коштів будівельникам, які мішали бетон, або обрізали дошку, а також витрачених на пальне для перевезення будівельних матеріалів.

Отримати коментар у адвоката Андрія Сенчука, на жаль, не вдалося, він відмовився спілкуватися із журналістом. Коротко суть позовної заяви прокоментував сам позивач. 

- Я поверну свої попередні позовні вимоги, які стосуються безпосередньо частки житла, - каже Ярослав Тимощук. – Я не був із жінкою офіційно розписаний, але судом визнано наш шлюб як юридичний.

Громадянська дружина Тимощука-старшого Світлана Тарасенко каже, що житло належало їй, а тепер згідно договору дарування - її доньці.

- Моє житло було приватизоване ще до цих стосунків. Коли він прийшов до мене, він ніде не працював, нічим не займався, а коли треба було допомогти мені по ремонту, то він казав, що це моя квартира, і сама все роби, - згадує Світлана Тарасенко. – Тепер розповідає, що все сам зробив. Я працювала на півтори ставки у школі, у суботу-та неділю працювала у магазині. Проживши стільки років, він жодної копійки не заплатив ні за воду, ні за газ.

Чим завершиться нинішній розгляд справи у суді прогнозувати складно. Адже з огляду на родинні зв’язки позивача та «репутацію» його сина, на об’єктивність Феміди сподівань мало. З іншого боку – пильна увага громадськості може додати судді рішучості для ухвалення законного і справедливого рішення. Наступне судове засідання призначили на 14 квітня 2014 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Хто забрав у рівнянки квартиру?

Рівненський суд знову взявся ділити квартиру пенсіонерки

У квартирній справі судді нові потерпілі. Звинувачують рівненську міліцію

Рівненський суд зробив пенсіонерку безпритульною

Рівненський суд пікетували постраждалі від "кривосуддя". ФОТО

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.