На Рівненщині підлітки створили власну кіностудію і знімають фільми про війну

Група підлітків із містечка Корець, що на Рівненщині, вирішили відродити пам'ять про подвиги розвідників часів Великої Вітчизняної Війни. Зробили це, знявши серію фільмів на військову тематику -  "Один із тих, що вижив", "Восени 44-го"  та «Втримати за будь-яку ціну». Для зйомок вони використовували звичайний аматорський фотоапарат, а також самостійно писали сценарій, готували костюми та обирали місця, де відбулися події стрічки. Головні ролі теж зіграли самі. А перед початком зйомок, дотримуючись кіношної традиції, юнаки навіть розбивали тарілку на удачу. 

 

Удача хлопців таки не підвела і в них почали з’являтися сюжет за сюжетом, які втілилися у короткометражках. Навіть, з'явилися замовлення на зйомку тих чи інших фільмів. Як виникла ідея займатися хоч і аматорським, але кінематографом, як проходила робота над фільмами та те, що залишилося за кадром актори кіностудії "FrіеndFіlm" розповіли журналісту сайту "ВСЕ".

"Знімати про війну почали, щоб однолітки пам’ятали, якою ціною дісталося мирне небо"

Андрій Ільчук

За словами режисера та оператора фільмів, 16-річного Андрія Ільчука, ідея зайнятися кіноматографом у нього з’явилася давно. 

-  Нас з друзями давно приваблює кінематограф і, ми навіть створили свою невеличку студію "FrіеndFіlm", - розповідає Андрій Ільчук. -  Також ми цікавимося військовою тематикою, збираємо одяг солдатів, нагороди, часто переглядаємо фільми про війну, тому і вирішили знімати саме на цю тему. Робимо це для того, щоб підлітки не забували, що таке війна, були вдячні ветеранам за мирне небо і виховували в собі почуття патріотизму. Перші стрічки ми почали знімати на мобільний телефон, але вони були простіші за сюжетом, без монтажу, спецефектів, музичного оформлення, титрів тощо. Це було десь чотири роки тому.  Згодом вирішили серйозніше цим зайнятися і зняти серію короткометражок про війну вже на фотоапарат. Сценарії майбутніх фільмів зазвичай розробляємо заздалегідь. Щоправда, частенько репліки героїв продумуємо на знімальному майданчику, іноді імпровізуємо. Взагалі над фільмами працює до 15 людей, у тому числі й акторів, які мають епізодичні ролі.  Всі хлопці віком від 12 до 16 років. В основному всі сцени знімаю я, але, коли я граю ту чи іншу роль, то знімає або мій брат Роман, або наш друг Тарас. Монтую стрічки теж я.

"Один із тих, хто вижив"

Те, що залишилося за кадром фільму"Один із тих, хто вижив"

"Поранення від куль малювали помадою, а кров робили з фарби"

Як розповів Андрій Ільчук, знімали фільми на окраїнах Корцю у вільний від навчання час або під час канікул.

- Так, наприклад, фільм "Один із тих, хто вижив" знімали влітку минулого року, хоча підготовка до зйомок тривала ще з зими. Адже ми підшукували відповідний одяг, збирали нагороди, робили зброю, продумували спецефекти… Автомати, наприклад, виточували з дерева, іграшкові гранати фарбували у чорний колір, покриваючи зверху срібним, щоб були схожими на справжні. Поранення від куль малювали червоною помадою, кров робили з фарб, а постріли імітували петардами. Сам процес зйомок був доволі цікавим, хоча і складним. Адже кожен момент потрібно було продумати, підготувати всі необхідні речі та матеріали. Під час роботи над фільмами виникало і чимало складнощів. Наприклад, зі зйомкою сцен рукопашного бою, перестрілками, зокрема, постановкою цих сцен і їх відпрацюванням. А вже по за завершенню зйомок чимало роботи з обробкою матеріалу, монтажем тощо. Взагалі, багато цікавих моментів залишилися за кадром. Розробляючи сценарій своєї стрічки, ми опиралися на фільм "Диверсант". Стрічку розділили на дві частини – по шість та вісім хвилин. Так вирішили вже монтуючи сюжети, адже картина вийшла занадто об’ємною, і не вдавалося завантажити її в Інтернет, - ділиться Андрій

Роман Ільчук

У свою чергу, за словами актора фільмів Романа Ільчука, у стрічці "Один із тих, хто вижив", він зіграв головного героя Костянтина Астахова. 

– За сценарієм, ми з товаришем Смирновим - випускники школи розвідки і перед нами постало завдання схопити німецького агента капітана Майєра. Його зіграв наш друг Тарас Гуменюк. За сюжетом, у результаті всі солдати гинуть, а живим залишається лише мій герой, - каже Роман Ільчук.

"Восени 44-го» зняли за тиждень під час осінніх канікул"

Зйомки ще одного фільму "Восени 44-го", як зазначив Андрій Ільчук, тривали усього тиждень, адже знімали їх під час осінніх канікул. 

- У стрічці розповідається про те, як група радянських солдатів відправилася на захоплення німецьких ДОТів. У фільмі зіграли ті ж самі актори, що і в стрічці "Один із тих, хто вижив". Щоправда, жіночу роль снайперки Маші зіграла наша подруга, - каже Андрій Ільчук.

"Восени 44-го"

Актор фільму Тарас Гуменюк додає, що працюючи над цим фільмом, іноді сцену з двох фраз доводилося знімати годину. 

Тарас Гуменюк

- Зокрема, труднощі виникали, коли потрібно було вставляти репліки німецькою мовою, або говорити з німецьким акцентом. Іноді виникали доволі курйозні випадки. Щоб не помилитися із перекладом, один з товаришів сидів за камерою з телефоном та через Інтернет перекладав нам потрібні слова, - згадує Тарас Гуменюк

Актори фільму "Втримати за будь-яку ціну"

Що ж до третього фільму "Втримати за будь-яку ціну", то, як розповів Андрій Ільчук, у ньому розповідається про групу радянських солдат, яким наказали штурмувати укріплення, вибити німців, і закріпитися там. 

Актори фільму "Втримати за будь-яку ціну"

- Потім потрібно було зайняти оборону і утримати за будь-яку ціну це укріплення, до підходу наших військ. Можливо, цей фільм покажуть корецьким ветеранам 9 травня, - додає Андрій.

"Втримати за будь-яку ціну"

Те, що залишилося за кадром фільму "Втримати за будь-яку ціну"

Корецькі кіношники про УПА також знімуть фільм

Не оминули юні кіношники своєю увагою і події Майдану. Андрій зізнається, що повноцінний фільм самотужки про трагічні події, що відбувалися на вулицях Інституцькій та Грушевського в Києві вони вирішили не знімати, адже наразі не мають необхідних декорацій. Однак, за матеріалами, що були в Інтернеті, Андрій змонтував власний відеоролик, присвячений Героям Майдану.

Також хлопці планують зняти фільм про Українську повстанську армію, можливо, роботу над ним розпочнуть вже під час цьогорічних літніх канікул. 

Окрім того, юні корецькі кіношники зняли й низку інших документальних короткометражок. Зокрема, про свою школу для всеукраїнського конкурсу "Відкрий світ", Миколаївський собор у Корці, популярну гру "Сталкер" та інші. 

Коментарі

Чому?

що це , і для чого ? це питання не до дітей чий мозок паралізувало істv, питання до редакторів сайту. якось дивно і не зовсім доречно, якщо чесно...

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.