На Рівненщині - народний надзвичайний стан

Рівне зустрічає цьогорічні травневі свята по-особливому - без параду, з блокпостами та посиленою охороною усіх стратегічних об`єктів, мобілізацією до лав Збройних Сил. А все заради того, щоб не допустити російських диверсантів та запобігти провокаціям та терактам.

 

Ще кілька місяців тому ми боялися введення надзвичайного стану. Навіть більше - міжнародні дипломати переконували, що у випадку введення Януковичем воєнного стану – нам всім «гайки». Особливо в цьому переконливими були поляки, які у 80-х самі страждали від військової диктатури Войцеха Ярузельського. Минуло майже три місяці фактично війни з Росією і ми разюче змінилися принаймні більшість з нас. Поки неповороткий державний апарат та несмілива влада «тягнуть резину» - українці вже влаштували свій воєнний стан та готуються до власних антитерористичних операцій.

Власне, сама суть ведення воєнного стану передбачає перевірку документів у всіх підозрілих, контроль над автошляхами та вокзалами, мобілізацію мирного населення до захисту міст та сіл. Та ще багато обмежень та зміни роботи установ і підприємств. Через підготовку до виборів ні в Україні, ні в східних регіонах надзвичайний стан не вводять. На державному рівні. На місцях же у кожному великому місці виросли свої КПП і блокпости та посилені патрулювання вулиць. Особливо напередодні 9 травня. Адже в цкй день як ніколи можливі провокації російських диверсантів та проросійських сил.

Місто закрилось блокпостами

Вперше блокпости на в’їзді в Рівне виставили в лютому. Тоді громадські активісти та самооборона вирішила таким чином не пропускати тітушок та «Беркут». Тепер через два місяці блокпости повертаються. Начальник управління громадської безпеки УМВС України в Рівненській області Олексій Лозян розповів, що наразі на території області та міста Рівного діють блокпости, які перевіряють усі підозрілі автомобілі. Таким чином правоохоронці хочуть попередити в’їзд на Рівненщину осіб, які можуть чинити провокації та інші злочини.

- Блокпости встановленні на всіх виїздах з Рівного. На них чергують правоохоронці та громадські патрулі. Також ми обладнали блокпости у семи районах області – Дубенському, Радивилівському, Сарненському, Дубровицькому, Острозькому, Корецькому та Рівненському, і при в’їздах у місто Рівне з Луцького, Млинівського, Львівського, Київського та Сарненського напрямків. Окрім того, перевіряються пасажири потягів. Для цього проводиться співпраця з лінійним відділом міліції, а також ближче до залізниці розмістилися й пости ДАІ, - розповів Олексій Лозян.

Потрібно розуміти, що навіть наявність блокпостів не дасть 100-відсоткової від проникнення диверсантів в місто та область. Адже тільки диверсанти-ідіоти будуть їхати в область з автоматами наголо, російським номерами чи в формі зелених чоловічків. Якщо зловмисники і мають чинити провокації, то найймовірніше вони вже приїхали непомітно і отаборились на «конспіративних» квартирах. 

Активісти виходять на патрулювання

У ці тривожні дні спокій і порядок в місті пильнуватимуть не тільки правоохоронці, а й громадські формування. Вже вроводять спільні патрулювання співробітників міліції та громадськості, які забезпечують охорону громадського порядку та перевіряють підозрілих осіб.

Традиційно вулиці міста патрулюватимуть автомайданівці, на допомогу міліціонерами прийдуть і Самооборона, і Правий сектор. Обіцяють разом охороняти усі заходи на 9 травня та патрулювати міста та селища області.

Це дуже актуальне єднання зусиль, якщо зважити на те, що в ці дні 140 співробітників різних підрозділів УМВС України поїхали охороняти спокій мешканців міст на Півдні та Сході України.

Адмінбудівлі - під охорону

Як повідомив голова Рівненської обласної ради Михайло Кириллов, посилена охорона всіх адмінбудівель, стратегічно важливих об'єктів, деяких установ та організацій, хімічних підприємств та атомної станції. Так наприклад РАЄС посилено охороняють військові вже майже два місяці.

Полювання на диверсантів

Начальник управління громадської безпеки УМВС України в Рівненській області Олексій Лозян розповів, що на Рівненщині вживають необхідні заходи щодо профілактики тероризму, сепаратизму та дій, що можуть призвести до дестабілізації ситуації. 

- Для цього задіяні всі підрозділи УМВС України в Рівненській області, в тому числі й спеціальні, - каже Олексій Лозян. – На Рівненщині активно проводиться оперативно-розшукова робота, спрямована на виявлення осіб, які можуть бути причетними до сепаратизму, тероризму та інших дій, що можуть призвести до дестабілізації ситуації. Також правоохоронці перевіряють усі повідомлення громадян щодо підозрілих осіб, або ж організовані групи. Проте наразі, інформація про те, що на території області перебувають особи, які можуть бути причетними до провокацій, сепаратизму, тероризму тощо не підтвердилася. Окрім того, оперативний штаб УМВС відслідковує інформацію, яка поширюється у мережі Інтернет та оприлюднюється у ЗМІ і за потреби вживаються відповідні заходи. До цього залучаються і працівники відділу по боротьбі з кіберзлочинністю. Відповідні відпрацювання проводять і співробітники інших підрозділів УМВС, зокрема карного розшуку, УБОЗу, БЕЗу, відділу по боротьбі з незаконним обігом наркотиків та інші. Це пов’язано з тим, що особи, які, скажімо, можуть планувати дії щодо дестабілізації ситуації чи подібних злочинів можуть бути колишніми засудженими, також бути причетними до інших злочинів, перебувати у складі злочинних угрупувань, або ж вживати наркотики. Тобто, для їх виявлення мають бути задіяні всі підрозділи УМВС.

Втім, якщо ви помітили підозрілих людей, які бодай трішки схожі на диверсантів чи провокаторів, маєте повне право здавати їх правоохоронцям. Правда в Рівному немає свого Коломойського і винагороду «за сепаратиста» ніхто платити не буде. Тому ви можете зателефонувати правоохоронцям та повідомити інформацію. Це можна зробити за номером 112, або у рівненському міськвідділі міліції: (0362) 679-402, (0362)679-403, (0362) 22-13-94; СБУ в Рівненській області: (0362) 22-43-43; Рівненський обласний контактний центр: 0800 500 078. Також свої диспетчерські центри мають «Поліська січ» -  (066)1193155, та «Правий сектор» - (098) 7973725.

Батальйони просять бійців

Від початку березня в області триває часткова мобілізація військовозобов’язаних. Чимало рівнян проходять службу у рідних частинах і військових з’єднаннях Збройних Сил.  Днями підготовку на Рівненському загальновійськовому полігоні закінчили майже 5 тисяч вояків з окремої механізованої бригади. Вже зараз частина з них відправляється на Схід України.

Тим часом в області розпочалось формування батальйону територіальної оборони. На військову службу за контрактом в батальйон територіальної оборони призиваються добровольці, в тому числі й резервісти. Виконання завдань батальйоном територіальної оборони планується здійснюватись в межах Рівненської області.

Відновлено і призов на строкову службу. Так тільки з Рівного майже 2 тисячі юнаків впродовж місяця стануть військовослужбовцями Збройних сил України.

Антидиверсійне 9 травня

Через напружену ситуацію в країні та бойові дії на сході, у більшості обласних центрів вирішили або скасувати урочистості з нагоди Дня Перемоги, або ж суттєвої їх скоротити. Не стало виключенням і Рівне.

Вшанувати пам'ять ветеранів Великої вітчизняної війни без проведення масових заходів владу закликали не тільки правоохоронці, а й громадські активісти та журналісти. У підсумку програму суттєво скоротили, парад, себто урочисту ходу зовсім скасували. 9 травня об 11:00 в місті Рівне на військовому меморіалі кладовища «Дубенське» відбудеться лише народне Віче «За єдність і мир», спільна міжконфесійна молитва за жертвами Другої світової війни. Для чого тільки тимчасово перекриють вулицю Дубенську. А о 12:00 на території ОК «Північ» ЗСУ відбудеться зустріч керівників командування, представників влади  міста та області з ветеранами війни.

Попри прохання активістів не влаштовувати салюту в місті в цей день, Міністерство оборони таки вирішило влаштувати салют. Тому якщо почуєте ввечері 9 травня канонаду – не поспішайте думати, що почалась війна. Це всього лиш салют. 

Не плутатись під ногами

А що робити тим, хто не мобілізований, не записався в громадські формування чи загони самооборони, або ж не планує відповідно до обов’язків працювати в найближчі травневі вихідні? У вас є час для відпочинку на природі чи подорожей, або ж для роботи на дачі та відвідин батьків та родичів у селі. Головне не працювати на ефект натовпу в час, коли масові скупчення людей несуть загрозу можливих провокацій та терактів. Параду та централізованих урочистостей не буде. Хто не пильнує громадський порядок - має час набратися сил та психологічного здоров’я на відпочинку, відгородивши себе таким чином від потоку тривожних новин. 

Коментарі

Живу за декілька км від блок-посту. Проїжджаю за день через блок-пост декілька разів. Особлива увага правоохоронців на тому чи пристебнуті ви ремнем, як ви проїжджаєте повз знак STOP якийсь чомусь лежить на землі далеко від місця проїзду.Попробуйте не зупинитись.Документи вони хочуть дивитися тільки в своїх руках.Я попробував їм пояснити значення слова "пред'явити" згідно словника української мови про що потім пожалкував. Для них 5-та стаття закону про міліцію не діє.Якщо спробуєте попросити пред'явити їх своє службове посвідчення- пожалкуєте.Особливо лютують правоохоронці з Зарічного і Володимирця. Яка до них після цього буде повага. Висновок: блок-пости чергова кормушка для міліції

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.