Рівняни закликають бойкотувати маршрутки на користь тролейбусів

Рівненські перевізники можуть позбутися значної частини свого заробітку. До того ж, це відбудеться частково і з їхньої вини. Адже маршрутники наполягають, що вартість проїзду треба підвищувати вже. Однак останнє здорожчання навіть на 50 копійок позбавило маршрутки 25% пасажирів. На додаток до цього рівнян закликають бойкотувати маршрутні перевезення.

Учасники спільноти "Типове Рівне" у мережі Вконтакте пропонують бойкотувати маршрутки на користь тролейбусів.  "У Тернополі організували бойкот маршруток. Активісти поширюють ідею розвитку тролейбусного парку, та відмови від користування послугами приватних перевізників. Як вам ідея тернополян? Свою думку в коментарі і у голосування", - пишуть у соцмережі рівняни.

У коментарях до допису рівняни пишуть, що замість маршруток обирають велосипед, ходять пішки, або їздять тролейбусом.  Також нарікають на якість рівненських маршруток: "Невже комусь подобаються ці розбиті собачі будки, з хамовитими водіями, розбитими ззовні і з середини і вічно скриплячими колодками?". Рівняни також пропонують продовжити роботу тролейбусів до 23:00 години.

Рівняни зауважують, що обирають тролейбуси через нижчу вартість проїзду, однак нарікають на те, що тролейбусний парк міста вже дуже застарів, а маршрути - не зручні: "Тролейбуси - можливо. але вони повинні бути відповідні, а не такі як у нас, котрим вже більше 50 років".

Дехто все ж таки висловлюється у підтримку маршруток. Однак більшість вважає, якщо умови робори на ринку перевезень зміниться, то тролейбуси витіснять маршрутки:"Якщо приватний транспорт (маршрутки) і комунальний (тролейбуси) поставити в однакові ринкові умови, то маршрутки за пару років взагалі зникнуть з міста, тому що їх експлуатація по всім параметрам набагато дорожче місту обходиться. Весь цивілізований світ переходить на міський великогабаритний електротранспорт, тільки в недорозвинутих країнах чиновники-корупціонери наживаються через свої маршрутки, даючи їм різні пільги, такі як необов'язковий продаж квитків та дозвіл не перевозити пільговиків".

Нагадаємо, що проїзд у рівненських маршрутках подорожчав до 2,5 гривень. Перевізники наполягають, що він має становити 3 гривні. Навіть погрожували страйком, однак потім відклали це рішення.

Як повідомив начальник міського управління транспорту та зв'язку Віталій Миронюк, з моменту останнього подорожчання проїзду у маршрутках тролейбусами почали користуватися на 25 % більше платних пасажирів.

- Якщо до цього у робочі дні тролейбусний парк мав виручку за день 30 тисяч гривень виручки, то тепер - 40 тисяч, - розповідає Віталій Миронюк.

На думку головного транспортника Рівного, бойкот рівнян призведе до змін на ринку перевезень міста. Таким чином маршруток стане менше. Особливо це стосується маршруток, які дублюють тролейбусні маршрути.

- Це абсолютно так. Ми маршрутників переконуємо, але вони наполягають на своєму. При піднятті на 50 копійок частина людей перейшла у тролейбуси. А коли вони (перевізники, - прим.авт.) доб'ються до 3 гривень, може статися так, що у них всі 50% перейдуть на тролейбуси, - припускає начальник управління транспорту.

Щодо маршрутів, які дублюються, то Віталій Миронюк наголошує: не можна просто забрати маршрутки і не запропонувати пасажирам щось натомість. Раніше у Рівному одночасно працювало транспорту на 20 тисяч пасажиромісць.

- Це коли були 115 тролейбусів, 80 з яких виїжджали на маршрути. Був автобусний парк на 110 великомістких автобусів, у які могли зайти одночасно 100-150. Це все разом складало 20 тисяч одночасно пасажиромісць у Рівному. Сьогодні ми працюємо на 17 тисячах. Так, у нас багато маршруток, але вони у більшості середньої пасажиромісткості. До того ж, нині лише 55 тролейбусів виходять на лінії, - розповів Віталій Миронюк.

Начальник управління транспорту зауважує, що зменшувати можна кількість маршруток, але замінивши їх великими автобусами та тролейбусами.

- У тролейбус може зайти 100 пасажирів, а у маршрутку типу "Мерседес" - 25, - говорить Віталій Миронюк. - Тобто один тролейбус може замінити 3-4 маленькі маршрутки, або дві - середньої. Деякі пасажири кожуть, що маршруток багато і їх треба зробити менше. Ми погоджуємось, що їх треба ліквідувати. Але їх треба чимось замінити. При діючій системі компенсації за пільговий проїзд ми пробували вже три рази ставили великі автобуси - збиткові. Немає компенсації з державного бюджету. Ніхто ж не буде робити собі збитки. Перевізники завдавали собі шкоду - купивши великий автобус, а тепер щодня мають заправляти його за свої гроші, платити зарплату водію та податки.

На думку головного транспортника Рівного, аби змінити ситуацію на ринку перевезень міста треба йти двома шляхами.

- По-перше, треба оновлювати тролейбусний парк, збільшувати кількість тролейбусів, тоді можливе зменшення маршруток. І друге - заміна дрібних, середньої місткості автобусів на великі. Для цього треба, аби держава прийняла рішення про адресну допомогу пільговим категоріям, або обмежили їхню кількість. Приміром у Польщі таких категорій лише 5, і держава 100% відшкодовує це. А у нас таких категорій пільговиків - 28. Тролейбусам державва частково відшкодовує цей проїзд, а автобусам взагалі  - ні, - розповів Віталій Миронюк.

Що ж до оновлення тролейбусного парку, то управлінням транспорту Рівного вже проведені попередні перемовини з поляками. Під час відрядження у Польщу Віталій Миронюк підписав протокол про наміри. Спеціалісти подивились пропозиції польської сторони.

- Ми подивились вміс, характеристики. Відповідну інформацію подамо меру. Далі буде прийматись відповідне рішення. Але, щоб купити тролейбус треба пройти тендерну процедуру. Цей процес займе щонайменше два місяці.

13 травня під час засідання виконкому перевізники заявили: не піднімете вартість проїзду до 3 гривень - буде страйк. Через такий шантаж, пересічні рівняни почали говорили, що бойкотуватимуть маршрутки і зведуть до мінімуму користування ними. Натомість будуть ходити пішки, або їздитимуть тролейбусами. Однак, вже 14 травня голова “Асоціації перевізників” і депутат Рівнеради Валентин Демчук заявив, що страйкувати власники маршруток наразі не будуть. Почекають принаймні до часу, коли ситуація в країні стабілізується. Будуть наполягати, аби питання про підвищення вартості проїзду у маршрутках внесли на розгляд наступного засідання виконкому, яке має відбутися у червні.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.