Хто зупинятиме сміттєву лавину біля Рівного?

Вранці 10 червня з’явилася інформація про те, що з минулих вихідних рівненський сміттєзбиральний полігон перестав приймати сміття. Кажуть, це пов’язано з тим, що техніка, яка знаходиться на сміттєзвалищі зламана і не згортає відходи. Така проблема може призвести до того, що сміття у Рівному перестануть вивозити взагалі.

За коментарем сайт "ВСЕ" звернувся до міського голови Рівного Володимира Хомка. Той у свою чергу зазначив, що нічого про це не знає і сказав шукати пояснення у КАТП-1728, в користуванні якого перебуває сміттєвий полігон.

Начальник КАТП-1728 Ростислав Кралюк запевнив, що полігон не припиняв свою роботу. Проте підтвердив, що техніка на сміттєзвалищі таки ламається. Чиновник обурився, що після появи інформації у ЗМІ про проблеми у роботі полігону до нього з цього приводу телефонували з СБУ. І запропонував: якщо хочете, поїхали подивимося, що відбувається на полігоні, що там працює, а що ні.

Під’їдаючи до сміттєзвалище відразу відчуваються його "аромати", а при в’їзді розмістився невеличкий вагончик. У ньому, каже Ростислав Кралюк відмічають усі машини, які привозять сміття. Поруч стояли три бульдозера. На вигляд не дуже в робочому стані. Біля одного з них метушилися чоловіки, які намагалися його полагодити, інший бульдозер взагалі стояв розібраним.

Як пояснив начальник КТП, техніка дійсно час від часу ламається, але це не стає на заваді роботі полігону.

Цікавлюся, чи зараз працюють бульдозери, адже на вигляд вони, м'яко кажучи, не зовсім у робочому стані. Ростислав Кралюк від питання відходить, мовляв, ремонтуємо, черг з авто на сміттєзвалище немає і все нормально.

Йдемо далі, "аромати" рівненського сміття стають все більш насиченими, та й саме воно величезними купами видніється на горизонті. А з поміж завалів сміття видніється трактор, який працює на території полігону.

Запитую у начальника, чи можна зараз заїхати на полігон, чи приймає він сміття. У відповідь серйозно:

- Тож самі бачите - черг з авто немає, полігон працює.

Кажу, що з часу мого останнього візиту на сміттєзвалище тут значно збільшилося сміття, прямо гори утворилися.

У відповідь чую, що за рік рівняни викидають близько 100 тон сміття, а сміттєпереробний завод не працює, от і йде все навантаження на полігон. Тому й сміття на ньому багато, але його регулярно розгортають та захоронюють.

За час перебування на полігоні, туди заїхав один автомобіль КАТП, який привіз сміття. Ще одну машину з сміттям «Санкому» ми зустріли при виїзді з полігону.

З метою допитатися, все ж таки були чи ні проблеми із завозом сміття на полігон впродовж вихідних та й сьогодні, цікавлюся далі, чи не зменшилася кількість машин, які завозили сміття.

На це Ростислав Кралюк пояснює, що у вихідні дні не працюють деякі фірми, тому й кількість авто, які забирають сміття по місту менша.

- Також, щоб зекономити на зарплаті людям, які у вихідні працюють за подвійним тарифом, на сміттєзвалищі один бульдозер, а не два розгортають сміття. Адже і так держава «давить» екологічним податком, який вищий, ніж тариф на прибирання сміття, - бідкається комунальник.

Офіційно ж начальник КАТП-1728 Ростислав Кралюк коментує ситуацію на полігоні наступним чином:

- Сміттєзвалищний полігон не припиняє приймати побутові відходи як минулі вихідні, так і на святковий день Святої Трійці. Дійсно, є проблема з технікою, яка здійснює захоронення ТПВ (тверді побутові відходи, - прим.авт.), але полігон працює і проблеми для рівнян з вивезенням сміття немає. Цьогоріч у міському бюджеті закладені кошти на купівлю нового бульдозера, сподіваємося, що казначейство проведе рахунки і його таки придбають. Тоді таких питань, як зараз з технікою не виникатиме. Адже бульдозер – це теж жива істота. А через те, що у нас немає практики сортування сміття і люди викидають все, що завгодно техніка не витримує та ламається.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.