Рівняни не хочуть повернення корупційного техогляду авто

Державна автомобільна інспекція хоче повернути технічний огляд автомобілів. Журналіст сайту «ВСЕ» вирішила поцікавитись у рівнян-водіїв, чи потрібен технічний огляд автомобілів.

 

 

 

 

Про ініціативу відновити техогляд на брифінгу в Кабінеті міністрів у понеділок заявив голова департаменту ДАІ МВС Анатолій Сіренко, повідомляє "Укрінформ". За словами Сіренка, пропонується для нового автомобіля не проводити техогляд у перші 3 роки, після цього терміну - проводити техогляд раз на рік-два, а для автомобілів старше 15-20 років - двічі на рік.

 

Президент громадського об'єднання "Союз перевізиків України", депутат Рівнеради Валентин Демчук:

- Я - за європейські принципи. В Європі технічний огляд автомобілів проводиться на дорозі. Є спеціальне обладнання, яке перевіряє технічний стан автомобіля. На мою думку зараз потрібно залишити все як є і не повертатись до обов'язкового технічного огляду автомобіля.

Власний кореспондент телеканалу "Інтер" Інна Білецька вважає, що запровадження технічного огляду автомобілів - це повернення до корупційних схем:

- Моя думка однозначна – абсолютно ніякого покращення безпеки не буде через повернення до обов’язкового технічного огляду автомобілів. Це вигідно лише тим ДАІшникам, які мають свої фірми, що проводять техогляд, або кришують ті фірм. І тим, - які братимуть хабарі, зупиняючи машини у зв’язку із перевіркою техогляду. Та статистика, яку озвучував Анатолій Сіренко про кількість аварій і кількість жертв не пов’язана з технічним станом автомобілів. Це намагання повернутись до корупційних схем. Можливо, єдине що їх може виправдати – це намагання поповнити бюджет за рахунок штрафів, але ми всі розуміємо, що це абсолютно неефективно.

Водій із 15-річнийм стажем, депутат міської ради Руслан Шевчук вважає, що насправді технічний огляд автомобілі не проходили, а водії лише сплачували гроші:

- Мене повністю влаштовує відсутність техогляду. Я знаю, що він є для тих юридичних осіб, які здійснюють перевезення пасажирів і вантажів. Для людей, які мають старий "Москвич" проходити ці процедури з проплатами... То я думаю скасування це є позитив для них. Думаю, що якість технічного стану деяких автомобілів від цього звісно постраждала, тому що немає взагалі ніякого обов’язку, але ми всі прекрасно розуміємо, що той техогляд проходили і без наявності транспортного засобу. Той підхід до технічного огляду який був колись не відповідав дійсності. Ніхто не возив автомобілі на технічне обстеження, так як це було потрібно. Головне було – зробити платіж, тому його відміна не змінила істотно технічний стан автомобілів. Я за те, щоб так все і залишалось, я не бачу негативних змін за ті роки, коли техогляд був відмінений.

Актор Рівненського музично-драматичного театру Станіслав Лозовський також вважає, що повернення до технічного огляду автомобіля непотрібним:

- Кожен водій має тримати своє авто у належному технічному стані. Я вважаю, що повернення до технічного огляду автомобілів не потрібне, хіба що у випадку впровадження нової реформи. Всі знають, як проводився технічний огляд автомобіля - можна було його пройти і без транспортного засобу. Так як це відбувалось раніше - це здирництво.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.