Рівне може стати меккою для велотранспорту

Тепла погода, здорожчання вартості пального, підвищення плати за проїзд у транспорті, думки про здоровий спосіб життя та моду – неповний перелік причин, які «пересадили» рівнян на велосипеди. Із року в рік двоколісних «коней» більшає.

Якщо городяни вже розвиваються у велонапрямку, то постає питання: чи крокує місто разом із ними? Журналіст сайту «ВСЕ» вирішив поцікавитися у велоактивістів наскільки Рівне пристосоване для тих, хто вже крутить педалі, або розмірковує над цією ідеєю.

Спеціаліст із велоінфраструктури Андрій Шевчук каже, що місто є зручним для пересування на велосипеді. Велоактивіст наводить аргументи: невеликі розміри, компактність, наявність значної кількості вуличок і проїздів не надто популярних серед автомобілістів.

– Недолік теж є: наявність рельєфу в деяких місцях. Також у минулому році ми громадською ініціативою розробили, і міська влада затвердила, спочатку «Концепцію розвитку велосипедного транспорту», далі «Програму розвитку велотранспорту» (з покроковою схемою заходів, які необхідні втілити і які дали би результат при найменших витратах), розробили «Стандарт велопарковки» (мінімальний найбільш зручний варіант, із стандартом встановлення, щоб не заважати пішоходам і автомобілістам і при цьому щоб було найважче вкрасти велосипед) – із цього всього нічого не пішло в роботу, – обурюється Шевчук.

Інший велоактивіст Зураб Кантарія також вважає Рівне «теоретично майже ідеальним для пересування на велосипеді».

– Місто дуже компактне і з будь-якого кінця міста у центр велосипедом можна доїхати без проблем за 10-20 хвилин. На практиці, на жаль, не все так добре. З'їзди-заїзди на тротуари в жахливому стані, обочини доріг – у ямах чи латках, що не дуже сприяє приємному пересуванню містом. Чиновники досі не розуміють або ж не хочуть розуміти різницю між велоспортом і велотранспортом. І це мабуть найбільша проблема, – резюмує рівнянин.

«Типовий велосипедист Рівного» Вова Морозюк підтримує колег щодо компактності й розташуванню асфальтованих вулиць міста.

– Їздити велосипедом навіть на роботу – дуже чудова перспектива. Те, що велосипедистів стає дедалі більше – помічають усі. Чиновники не є виключенням. І вони ніби і відповідають, що готові сприяти розвитку даного виду транспорту, але конкретних дій поки що не бачимо. Одні обіцянки, – каже велоактивіст.

Проте Морозюк зауважує, що рух у велооблаштуванні Рівного все таки є. Зокрема, потроху вирішується питання із велопарковками – багато власників закладів/магазини розуміють потреби відвідувачів у цьому.

– Але іноді встановлюють їх «для галочки». Тобто парковка ніби і є, але користуватися нею практично не можливо. Нещодавно був у Львові – тихо позаздрив місцевим велосипедистам. Там влада про них подбала. Сподіваюсь, що і наша влада піде нам на зустріч, – говорить велосипедист.

Натомість не всі поділяють думку про хорошу «велокарму» міста. Сергій Ковальчук із громадської ініціативи «Рівне велосипедне» переконаний, що місто пристосоване велотранспорту, тоді, коли на велосипеді може безпечно їздити як дитина, так і людина похилого віку, коли є місця зручного і безпечного зберігання велосипедів, коли створенні оптимальні умови для велопоїздок городян.

– На жаль, у Рівному майже зовсім відсутні умови для велосипедистів, велоінфраструктури майже немає. За виключенням декількох магазинів і веломайстерень та пару десятків велопарковок, більшість із яких не відповідає мінімальним стандартам по безпеці і зручності. Про велосмуги і велодоріжки навіть і мови не має, – говорить Ковальчук.

А Ігор Панчук із спілки велосипедистів Рівного вважає, що спочатку мають відбутися зміни у свідомості всіх рівнян і підвищитися рівень культури учасників дорожнього руху.

– Головна проблема усіх учасників руху – дотримання правил і відповідальність за неправомірні дії. Нашим учасникам дорожнього руху не вистачає культури поведінки на дорозі. Цього не досягнеш створенням велодоріжок, оскільки на них будуть активно ходити пішоходи, а автовласники будуть зручно паркуватися – досвід інших міст. Є правила, є регулятор цих правил, правопорушники повинні нести відповідальність за неправомірні дії, – зауважує Панчук.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.