Бандерівська мода Рівного: вишиванки, тризуби та козаки

З перших днів Євромайдану у багатьох містах України з новою силою з'явилась популярність на українську символіку. Прихильники проукраїнських поглядів включили у свій гардероб жовто-блакитні стрічки, значки, наліпки. І з кожним місяцем ця тенденція тільки укріплюється. Якщо раніше вишиванки на українцях зустрічалися поодиноко, зокрема, на великі державні свята,  то тепер це стає мало небуденним одягом. Щоправда, у рівненських крамницях попит на такі речі неоднаковий.

Патріотичні вишиванки, футболки з надписами "Я люблю Україну", вишиті червоними маками лляні сумки, фартушки з українською символікою - такі патріотичні атрибути пропонують рівненські магазини вишивки та сувенірів. Та не усі продавці задоволені рівнем продажу своїх товарів.

В одному із магазинів у центрі міста продавчиня не охоче росповіла про свої успіхи у торгівлі. Мовляв, справи рухаються не дуже добре. Пов’язує це з пригніченням рівнян, яким сьогодні не до вишиванок. Також зауважила, що ціни в магазині дещо зросли.

У магазині неподалік ситуація подібна. Продавець розповіла, що за останні місяці зріс попит хіба на сувеніри в межах 6-20 гривень – жовто-сині стрічки, брелки. Вишиванки продаються гірше, ніж до революції, хоча ціни не підвищували.

- Ціни вирішили не піднімати ні на вишиванки, ні на сувеніри, хоч трохи втрачаємо власний заробіток, - говорить продавець Яна. - Серед покупців магазину - люди старшого віку та молодь. Зокрема, це місцеві жителі та гості з-за закордону.

У магазині-ательє неподалік парку Шевченка справи йдуть зовсім по-іншому. Тут попит на товар з українською символікою завжди був, але після останніх подій в Україні стрімко пішов угору, зокрема, на ексклюзивні вишиванки.

- Справжні вишиванки з полотна ручної роботи, оздоблені тризубами або козацькими символами, з певними візерунковим осучасненням - те, що найчастіше замовляють рівняни, – каже продавець Тетяна, вона ж директор. – Така вишиванка коштує, не мало не багато - 1015 гривень. Щодня їх замовляють по дві-три стабільно, іноді й більше. Молодь більше полюбляє вишиті футболки. Сувеніри купують здебільшого на подарунки. Це стрічки, серветки, тканини, годинники, тарілки з національними орнаментами. Такий асортимент товару полюбляють іноземні покупці.

У салоні української продукції біля центрального ринку ввжають, що саме завдяки революції зріс попит на речі із національною символікою.

- Раніше такою популярністю українські товари, як зараз не користувалися, - говорить продавець салону пані Надія. Молодь замовляє футболки з козаками та патріотичними гаслами, сумки. Дуже часто купують вишиті дитячі сукні. Рівняни зарядилися патріотизмом на повну. Правда, цінові показники теж не лишилися незмінними, адже все залежить від виробника і нинішньої ситуації на ринку.

Рівняни продовжують доповнювати свій гардероб одягом із українською вишивкою, а одним із невідємних речей стали жовто-блакитні або ж чорно-червоні стрічки.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.