Кому з літературних героїв у Рівному хочуть поставити пам'ятник

Пам'ятники є не лише окрасою міста, яку (або з якою) можна сфотографувати. Це певні «маячки», за якими запам'ятовується населений пункт, об'єкти, що приваблюють туристів. Певно найкраще ці задачі виконують увічнені у камені, гіпсі, металі літературні герої.

Сайт «ВСЕ» поцікавився думкою рівнян про те, яким персонажам варто довірити почесну місію розважання городян і PR-просування Рівного на теренах України. Вражені розмахом фантазії городян - запропоновані і Дарт Вейдер, і робот Бендер, і булгаківський Кот Бегемот, і васюківські тореадори...

Дмитро Соломчук, керівник компанії АГРО ЦЕНТР:

Проні Прокопівні та Свириду Голохвастову – веселі, цікаві, улюблені герої українців без різних політичних, надто національних мотивів. Цікавий пам’ятник для фотографування, усім верствам населення із різними поглядами, що дуже актуально. Вибачте, але більш розгорнуто пояснити свою думку не маю часу – жнива!!!

 

Вікторія Серветник, музикант:

У Рівному хочу побачити скульптуру Язикатої Хвеськи. Її треба зобразити гарною: з овальним обличчям і красивими мигдалеподібними очима, невеличким ротом і типовим довгезним язиком. Так буде символічно – нагадуватиме дві речі: людей, які дуже багато поширюють непотрібної інформації, фанатіють від скептики й обговорень. А інша паралель із політикою: усе дуже красиво, неймовірно багато балаканини, але насправді страждає суспільство. А ще було би хороше місце для усіх, щоб там миритися ;)

 

Майор Олександр Гайн, спеціальний кореспондент у Рівненській області Регіонального медіа-центру (м. Львів) Міністерства оборони України:

Чесно? Хочу тореадорів із Васюківки з книжки Всеволода Нестайка. Адже вони уособлюють дитинство, доброту, пригоди. До того ж історії з книги не вигадка, а реальні пригоди з маленькими українцями. Навіть місце можу запропонувати – рівненський гідропарк уже давно потребує оновлення і герої «Тореадорів» могли б стати початком дитячого парку у місті. До речі, цього сільського драйву не вистачає сучасним міським дітям, які просиджують найбезтурботніші роки перед телевізором чи комп’ютером.

 

Ірена Слута, вільний письменник:

Місто Рівне оповите для мене таємницями. Адже не у кожному місті такі неоднозначні історії: і древній Суренж, і зацікавленість гітлерівських ставлеників... Спілкуючись з людьми, котрі досліджують історію та історії міста, я завжди сприймаю їх з долею містицизму. І напевне, саме тому для мене досить привабливим видається персонаж Кота Бегемота з «Майстра і Маргарити» Михайла Булгакова. Такий персонаж виглядав би доречно як пам'ятник десь на нашій «Лебединці». Окрім цього він приваблював охочих сфотографуватися. А при правильному просуванні це навіть могло би бути туристично приваблим об'єктом. Адже історію роблять легенди ;)

Сподіваюсь мої слова побачить-прочитає Ніна Крока і вони таки реалізують котрусь ідею на Фестивалі ковалів.

 

Микола Глотов, виконавчий директор в РОГО «Комітет виборців України»:

Питання цікаве. Думаю Дон Кіхоту. Його бажано поставити десь біля входу у якийсь орган місцевої влади – прокуратуру, адміністрацію чи місцевий ЖЕК. Чому саме йому? Бо наразі дуже багато людей (і не лише в Рівному) добиваються захисту своїх прав, але їм це часто не вдається з різних причин. Мені здається, що біля будівлі прокуратури такий пам'ятник були би раді бачити люди. І думаю вони без зайвих пояснень зрозуміли чому цей пам'ятник там розміщено.

 

Едуард Герасимчук, рівнянин, начальник управління ДАІ в Рівненській області у 2005-2006 рр.:

Я не хотів би в Рівному пам'ятника літературному герою. Бо на сьогодні при формуванні нової (оновленної) нації українців треба фіксувати у камені справжніх героїв, які б'ються за українство і стверджують його в боях із поганами... Пам'ятник вояку українського війська 2014 року – і хай він буде схожий на небагатослівного, войовничого, патріотичного і дієвого старшого сина Тараса Бульби...

 

Павло Алексевич, маркетолог:

Значиться у мене такі ідеї:

1) Дуже подобається наш персонаж Котигорошко. Він передає наші традиції, казкову героїчність та цікавий дітям. Можна було би поставити хлопчика з великою булавою. Можливо продумати такий ракурс, де б могла стати людина, що фотографується. Такі пам’ятники повинні бути інтерактивними.

2) Може ще «Кирило Кожем’яка» – також цікавий персонаж казок. Уособлює силу та міць. Можна зробити з ним гарне туристичне місце.

3) А щоб зовсім усіх порвати та щоб про нас пішла чутка – треба ставити пам’ятник Дарту Вейдеру. Буде дуже дивно і неоднозначно, але якщо зробити таку епічну постать, у плащі та шоломі, – і місцевій молоді сподобається і туристи обов’язково дорогою Київ-Львів будуть хоча б на 10 хвилин у місто завертати!

4) Далі з літературних: чому не поставити пам’ятник роботу Бендеру? Також сучасно, актуально, фанково і туристично привабливо.

Подібних ідей можна назбирати десятки – тут все залежить від майстерності реалізації ідеї. В усякому разі я готовий фінансово підтримати будь-яку з подібних ідей.

 

Сергій Свисталюк, рівнянин:

У нашому місті варто було б встановити пам’ятник відомому літературному герою Тарасу Бульбі. Причин на те достатньо.

У мене особисто цей персонаж завжди викликав захоплення. Непримиренний борець із зовнішніми ворогами. Вірний син і захисник України від татарських навал. Був також учасником невдалої військової кампанії під Дубно.

Його життя – Великий Степ, вірний кінь та козацька воля. Власних синів намагався виховати патріотами Вітчизни. Мав величезну волю, незвичайний розум, нещадний до ворога. Мудрий і досвідчений керівник козацького війська. Любив просте життя козаків і нічим не виділявся серед них.

Прагнув до свободи і незалежності власної нації. Його життя нерозривно пов'язано із Запорізькою Січчю. Цінуючи в людині насамперед його мужність і відданість ідеалам козацтва, він нещадний до зрадників і боягузів.

Доля для Тараса дала надзвичайне випробування. Він змушений був скарати на смерть власного сина за зраду Україні. Весь трагізм його життя вкладено у слова: «Я тебе породив, я тебе і вб'ю».

Його не лякає смерть в ім'я свободи. Це дуже мужня людина, яка завжди прагне до свободи, відданий товаришам, має міцний дух, подолати який не можуть ніякі на світі вогні, муки і жодна сила.

Він ніколи не відступає від свого слова, завжди відданий справі, має честь, яка є сенсом всього його життя. Його не лякають смертельні небезпеки. Він створений для того, щоб завжди боротися за Батьківщину і захищати її. Гідно зустрічає смерть, коли його спалюють на вогнищі.

Тарас Бульба – це патріот української нації, його життя приклад для наслідування нащадками. Йому були б притаманні слова для життєвого кредо : «Україна понад усе».

P.S. Якби образ Тараса Бульби перенести на декілька століть вперед, то став би він членом ОУН та УПА. Жив би сьогодні – стояв би на Майдані в іпостасі Воїна Світла та Добра.

 

Аліна Архипенко, громадська організація «Ecoclub»:

Хоча настрій наразі зовсім не той, але все ж... Мабуть хотілося би побачити Маленького Принца з однойменної повісті А. де Сент-Екзюпері. Чому? Причина дуже проста – цей милий хлопчик зі сторінок твору вчить навіть дорослих простим істинам життя: нести відповідальність за свої вчинки, берегти природу, бути Людьми врешті-решт. Він також показує простоту деяких речей, які ми, дорослі, любимо так ускладнювати. Демонструє, як просто фантазувати: варто лише захотіти, і незрозумілий малюнок перетворюється на удава, що проковтнув слона, чи будь-що інше. Актуальність цієї повісті та цього персонажу, здається, не вичерпається ніколи. У дитинстві ти сприймаєш це більше, як казку, але в дорослому віці розумієш, що якби таких «Маленьких Принців» у нашому світі було більше, то і життя наше було би яскравішим і добрішим.

Олександр Мельничук, активіст Молодіжної платформи «Яскраво»:

Вважаю, що у нас добре було б встановити пам'ятник герою твору М. Гоголя Тарасу Бульбі. Дія повісті відбувається на Рівненщині, у Дубно і про це варто пам'ятати. Сам Тарас Бульба – героїчний персонаж, справжній козак із незламною волею, що, вірю, надихатиме нинішнє молоде покоління на боротьбу за волю й славу Української держави!

Андрій Шах, реп-виконавець Девятый (гурт Аромотерапія):

У наш неспокійний час мені хотілося би бачити пам'ятник герою творів Ільфа і Петрова Остапу Бендеру. Деякі недалекі «дружні» ЗМІ навіть встигли охрестити жителів нашого краю послідовниками цього «великого комбінатора», гордо називаючи нас «Бендерівці». Головний герой романів «Золоте теля» і «Дванадцять стільців» знає «четыреста сравнительно честных способов отъёма (увода) денег» і володіє неймовірною кількістю інших цікавих талантів. От би ще його енергетику і схильність до авантюр та у правильне русло… Гори можна було б зламати. Усе як у реальному житті багатьох і потрібно про це пам'ятати.

Любов Романюк, директор газети «Рівненська правда»:

Літературний герой, пам’ятник якому може з’явитися у нашому місті, повинен бути пов'язаний із Рівним кревними вузами. Як-от, наприклад, Русалонька у порту Копенгагену, пам’ятник Вінні-Пуху у канадському місті Уайт-Рівер, де і народився цей персонаж, Петро і Гаврик у Одесі.

Такого героя у Рівному немає (повість «Діти підземелля» так і не стала рідною для нашого міста). Натомість наші дітлахи стали призабувати про відомого казкового героя Котигорошка, який боровся за справедливість і перемагав зло. І якщо не пам’ятник, то фігуру цьому чудернацькому патріоту потрібно обов’язково встановити у парку Шевченко, де гуляють дітлахи.

Оскільки пам’ятник у великому розумінні – це символ пам’яті, то я б взагалі не стала розглядати його встановлення неживому, вигаданому персонажу. Рівне багате на видатні постаті, імена яких громом звучать на небосхилі. Це люди з великої літери, це люди без яких наше місто дихало б зовсім по іншому, це люди, імена яких назавжди закарбувалися у нашій пам’яті. Для кожного з нас – вони різні. Тим не менше, гідні того, щоб хорошою згадкою увійти в історію нашого міста.

Ключові слова: 

Коментарі

Однозначно Дарт Вейдера ставить :)

найбільше сподобались три ідеї:
1. Остапу Бендеру і Кісі
2. Роботу Бендеру
3. Дон Кіхоту біля прокуратури

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.